آخرین اخبار
کد مطلب: 168382
آذري: باشگاه نظامي چطور به بازيکن ما پيشنهاد يک ميلياردي مي‌دهد؟
تاریخ انتشار : 1396/09/13 13:27:09
نمایش : 218
مديرعامل باشگاه ذوب آهن با بيان اينکه به سرمربي اين تيم اولتيماتومي داده نشده است، گفت: چطور يک باشگاه نظامي به بازيکن ما براي خدمت سربازي پيشنهاد يک ميلياردي مي‌دهد؟

به گزارش بام ايران خبر؛ سعيد آذري در گفتگو با خبرنگار مهر، به جلسه روز گذشته هيات مديره باشگاه ذوب آهن پرداخت و گفت که نه تنها باشگاه هيچ اولتيماتومي به امير قلعه نويي نداده است بلکه صحبتهاي سرمربي روحيه بخش بوده است!

مديرعامل ذوب آهن همچنين با انتقاد از مذاکرات صورت گرفته با بازيکنان تيمش براي گذراندن دوران خدمت سربازي، گفت: چطور باشگاهي که ۲۵ درصد قرارداد فصل گذشته بازيکنانش را نداده و امسال فقط 20 درصد پرداختي داشته است، به بازيکن سرباز ما پيشنهاد ۱ ميليارد و ۲۰۰ ميليون توماني مي دهد؟

وي همچنين از تغييرات در ذوب آهن در نيم فصل خبر داد و گفت: امير قلعه نويي تلويحا اعلام کرد چهار يا پنج بازيکن ورودي خواهيم داشت.

مشروح گفتگوي آذري در ذيل مي آيد:

خبرگزاري مهر- جلسه روز گذشته هيات مديره ذوب آهن با امير قلعه نويي خبرساز شد. درباره اين جلسه توضيح مي دهيد؟

- آذري: ما درباره عملکرد ۱۴ هفته اي تيم صحبتهايي مطرح کرديم و امير قلعه نويي گزارشي را به هيات مديره ارائه کرد. باتوجه به اينکه يک هفته تا پايان نيم فصل باقي مانده است، بايد گزارشي ارائه مي شد. ضمن اينکه نتايج هفته هاي اخير تيم حساس شده بود.

* قبل از اين جلسه حتي بحث تغيير امير قلعه نويي هم مطرح شده بود؟

- شما سوابق مرا در دفاع از عملکرد مربيان مي دانيد. سابقه من در اين بخش روشن و شفاف است. تا به تحليل نهايي نرسيم، دست به تغيير سرمربي نمي زنيم. هيات مديره ما هم افراد حاذقي دارد و همه چيز را به صورت اصولي و کامل مورد بررسي قرار مي دهند. ما از قلعه نويي گزارش کار و همچنين برنامه اي را براي نيم فصل دوم خواستيم. بهرحال حول و حوش آدمهاي بزرگ، خبرهاي بزرگ هم وجود دارد. حتي خبرهايي آمد مبني بر اينکه امير قلعه نويي روي لبه تيغ که چنين چيزي نبوده است.

* آيا صحت دارد که ذوب آهن به قلعه نويي اولتيماتوم داده است؟

- خير، اصلا اولتيماتومي در کار نبوده است. قلعه نويي خودش در جلسه به اعضاي هيات مديره اميدواري خوبي دارد و اعلام کرد باتوجه به شرايط و تلاشهاي باشگاه، در پايان فصل مي توانيم جزو سه تيم بالاي جدول باشيم. او ما را اميدوار کرد که اين متاثر از روحيات بزرگ و مبارزه طلبي قلعه نويي است. ذوب آهن تاکنون سابقه اولتيماتوم دادن به سرمربي ندارد.

* يعني باشگاه به نتايج قلعه نويي انتقادي ندارد؟

- جلسه روز گذشته جلسه اي بود که از عملکرد تيم گزارش گرفته شد و درباره برنامه هاي آينده هم صحبتهايي صورت گرفت. مديران کارخانه و مديران باشگاه نسبت به نتايج نقد دارند ولي همانطور که گفتم قلعه نويي ما را اميدوار کرد.

* علت اصلي ناکامي ذوب آهن در اين فصل از ديد شما چه بوده است؟

- تيم ما هارموني و هماهنگي ندارد. يکسري مسائل حاشيه اي هم روي تيم سايه انداخته است. بعضي از بازيکنان ما هنوز در فضاي رواني براي رفتن به خدمت سربازي هستند. سن و سال آنها کم است و وقتي باشگاه هاي نظامي مستقيم با آنها ارتباط برقرار مي کنند، تمرکزشان به هم مي خورد.  در کنار اين موضوع، مصدوميت بازيکنان هم مزيد علت بوده است. در همان دو هفته اول، قاسم حدادي فر و مهدي پور را به خاطر مصدوميت از دست داديم تا هارموني وسط زمين به هم بريزد. هماهنگي با اين وضعيت هم زمان‌بر است. در مجموع منهاي يکي، دو بازي، در ساير مسابقات شايسته برد بوديم و خودمان پيروزي را با باخت يا مساوي عوض کرديم.

* آيا باشگاه هم براي خودش در اين نتايج نقشي قائل است؟

- اگر منصفانه نگاه کنيم يک مقدار هم باشگاه مقصر است. ما بايد اول نگاه کنيم کار خودمان را انجام داده ايم يا نه. اگر تيم در اين جايگاه قرار دارد نمي شود فقط يک مورد يا مشکل را لحاظ کرد. باشگاه به نحو احسن وظايفش را انجام نداده و يک مقدار کم و کاستي داشته است. البته در مقايسه با ساير باشگاه ها، در انجام تعهداتمان جلوتر هستيم ولي نبايد خودمان را با ديگران مقايسه کنيم.

* باوجود مشکلات مالي، قبول داريد ذوب آهن در بعضي مسابقات در حد و اندازه خودش نبوده است؟

- در اين چند سالي که در فوتبال مديريت کرده ام، نگاهم فرايند محور بوده است نه نتيجه گرا. در چند هفته گذشته از نظر فرايندي هم عملکردمان خوب نبود و نگران آينده بودم که با توضيحات قلعه نويي، همه اعضاي باشگاه اميدوار شدند. صحبتهاي سرمربي تيم روحيه بخش بود.

* باتوجه به صحبتهاي قلعه نويي، در نيم فصل چند تغيير خواهيد داشت؟

- قلعه نويي هنوز ليست نهايي خود را نداده است و تلويحا اعلام کرده است چهار تا پنج بازيکن جديد خواهيم داشت. قرار شده است وي ليست بازيکنانش را در روزهاي آينده بدهد.

* وضعيت بازيکنان مشمول خدمت ذوب آهن به کجا رسيد؟ آيا جدايي سه بازيکن شما قطعي است؟

- هنوز نه؛ اينها شايعه است. ما به بازيکنانمان توصيه کرده ايم که اسير هياهو نشوند ولي خبرهاي خوبي به ما نمي رسد. متاسفانه يک باشگاه به صورت مستقيم با بازيکنان ارتباط برقرار کرده است. بر اساس آيين نامه تعيين وضعيت بازيکن، اين مذاکرات با بازيکناني که قرارداد دارند تخلف است. من اسم باشگاه را نمي آورم ولي تماس با بازيکنان، تمرکز آنها را بر هم مي زند و تخلف محسوب مي شود. حالا اگر در ايران نسبت به آن بي تفاوت هستند، بحث ديگري است.

بازيکن به من مي گويد از فلان باشگاه نظامي تماس گرفته اند که خدمت سربازي ات را پيش ما بگذارن و حتي يک ميليارد و ۲۰۰ ميليون تومان با تو قرارداد مي بنديم. آيا آن مجموعه نظامي توان پرداخت اين پول را دارد؟ اينها دارند بازيکنان را گمراه مي کنند. متاسفانه ساز و کاري هم براي اين موضوع تعريف نکرده ايم. به عنوان عضو هيات رئيسه سازمان ليگ مي گويم براي حفظ حقوق باشگاه هاي سازنده مثل فولاد، سپاهان و ذوب آهن بايد قوانيني تعريف شود تا خودشان از نيروهايي که از تيم هاي پايه پرورش داده اند، استفاده کنند نه اينکه باشگاه هاي ديگر بيايند و به همين سادگي سرمايه هايمان را با گردن کلفتي بگيرند.

ضمن اينکه بازيکنان بايد آگاه و باهوش باشند. وقتي تيمي از سال گذشته ۲۵ درصد قراردادش را نداده است و امسال هم فقط ۲۰ درصد پرداختي داشته، چطور مي خواهد يک ميليارد و ۲۰۰ ميليون تومان پول بدهد؟ اين مسائل، بازيکن را خراب مي کند. در عقايد اسلامي هم آمده است که مال غصبي برکت ندارد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن