آخرین اخبار
کد مطلب: 168376
ايران به نمايشگاه گردشگري فيتور ۲۰۱۸ مي‌رود
تاریخ انتشار : 1396/09/12 13:21:53
نمایش : 286
مدير گردشگري و صنايع دستي کانون جهانگردي و اتومبيلراني از حضور ايران در نمايشگاه بين‌المللي فيتور۲۰۱۸ خبر داد.

به گزارش بام ايران خبر ؛ عبادرضا اسلامي مدير گردشگري و صنايع دستي کانون جهانگردي و اتومبيلراني به خبرنگار مهر گفت: سي و هشتمين دوره نمايشگاه بين‌المللي گردشگري فيتور اسپانيا ۲۸ دي ماه تا دوم بهمن ماه سال جاري در مادريد برگزار مي‌شود و ايران نيز در اين نمايشگاه حضور خواهد داشت. ۲۲ شرکت و دفتر خدمات مسافرتي براي حضور در غرفه ايران که داراي ۳۰۴ متر مربع متراژ است، ثبت‌نام کرده‌اند و سعي شده تا موقعيت قرارگيري غرفه ايران در نمايشگاه بهتر از سال‌هاي گذشته باشد در اين زمينه طرف اسپانيايي اين همکاري را در انتخاب فضا و موقعيت با ما داشته است حتي اگر درخواست تغيير جايگاه را داشتيم باز هم مي‌توانستيم اين کار را انجام دهيم اما اکنون اين جايگاه در موقعيت مناسبي از نمايشگاه است.

وي ادامه داد: اواخر مهر ماه جلسه اي با چند تن از توراپراتورهاي ايران برگزار کرديم و روي موقعيت و طراحي غرفه صحبت شد که همگي موافق آن بودند با اين وجود جلسه ديگري نيز تا ده روز ديگر برپا خواهد شد. در طراحي غرفه نسبت به سال‌هاي گذشته تغييراتي داده ايم.

اسلامي افزود: تلاش شد تا از دو ايرلاين مهم ايران براي حضور در نمايشگاه دعوت شود. با مديرعامل يکي از اين ايرلاين‌ها مذاکره مفصلي انجام داديم اما هنوز پاسخي به ما نداده‌اند ولي با ايرلاين ديگر به نتيجه رسيديم و آنها در نمايشگاه حضور پيدا مي کنند.  

مدير گردشگري کانون جهانگردي و اتومبيلراني گفت: امسال در طراحي غرفه ايران تغييراتي داده شد. با وجود اينکه ۲۶ آژانس درخواست حضور کرده بودند اما توانستيم براي ۲۲ آژانس و شرکت  جانمايي کنيم اين درحالي است که سال گذشته ۱۸ شرکت مسافرتي ايراني در نمايشگاه فيتور حضور داشتند .

اسلامي گفت: امسال براي معرفي ظرفيت آژانس‌ها و جاذبه‌هاي گردشگري کشور در نمايشگاه فيتور دو سالن در نظر خواهيم گرفت. همچنين امسال با شبکه جام جم مکاتبه اي کرديم و درخواست شد که از الان کار تبليغاتي براي ايران را انجام دهد و پخش مستقيم از نمايشگاه فيتور را به نتيجه رسانديم. خبرگزاري EFE  هم از اواخر آذر ماه کار اطلاع رساني را انجام مي دهد. با سفارت ايران در اسپانيا نيز صحبت شده تا در حين برپايي نمايشگاه ، از خبرنگاران خارجي دعوت شود درباره جاذبه ها و غرفه ايران گزارش هايي تهيه کنند. 

 اسلامي بيان کرد: در اسپانيا دو نماينده اطلاع‌رساني گردشگري داريم که با آن‌ها صحبت شد تا پيگير مسائل مربوط به نمايشگاه باشند. اقداماتي مانند دعوت از برخي توراپراتورهاي بزرگ، هماهنگي کارهاي هنري و دعوت از مهمانان خاص به عهده آقاي زرين پنجه و ارتباط با خبرگزاري EFE و دعوت از مقامات رسمي بارسلون و پيگيري برپايي شب ايراني نيز بر عهده آقاي محمدي راد به عنوان نمايندگان ما در اسپانياست.  

وي ادامه داد: ايراداتي به مراسم شب ايراني سال گذشته که در حاشيه نمايشگاه فيتور برگزار شده بود، وارد شد ولي امسال درصدد رفع آن مشکلات هستيم. معتقديم که چون قرار است براي مشتريان اروپايي بسته گردشگري عرضه کنيم مي‌بايست با افراد مهم نيز در ارتباط باشيم بنابراني از سفارت درخواست کرديم که از توراپراتورهاي اروپايي، نمايندگان مجامع رسمي مثل سازمان جهاني جهانگردي، سرمايه گذاران مهم گردشگري دعوت شود تا در مراسم شب ايراني و در غرفه ايران شرکت کنند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن