آخرین اخبار
کد مطلب: 168373
تمام گزينه‌هاي خروج از ليست استقلال در فصل نقل و انتقالات
تاریخ انتشار : 1396/09/12 13:06:14
نمایش : 236
وينفرد شفر سرمربي استقلال طي هفته‌هاي گذشته و با ارزيابي عملکرد بازيکنانش در مسابقات و تمرينات تيم، به جمعبندي‌هايي براي کنار گذاشتن چند آبي‌پوش رسيده است.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، رفته رفته به آغاز نقل و انتقالات زمستاني نزديک مي شويم و تمام تيم ها به جز پرسپوليس که محروم از نقل و انتقالات است، خود را براي روزهاي پر مشغله آماده مي کنند. آبي پوشان تهران هم از اين قائده مستثني نيستند و آنها هم کم کم خود را براي ورود رسمي به اين فضا آماده مي کنند.

وينفرد شفر تاکنون بارها به صورت مستقيم و غير مستقيم نارضايتي اش را از شرايط برخي از بازيکنان استقلال ابراز داشته اما هرگز به صورت رسمي از هيچ بازيکني بعنوان گزينه خروج از جمع آبي پوشان نامي نياورده است. باوجود اين، با توجه اضافه شدن قطعي محسن کريمي و بهنام برزاي به جمع آبي پوشان و ضرورت جذب يک مهاجم تمام کننده براي اين تيم، خروج حداقل سه بازيکن بزرگسال از ليست استقلال اجتناب ناپذير به نظر مي رسد.

نصرالله عبداللهي سرپرست تيم استقلال هم پيش از اين از خروج نام سه بازيکن استقلال بدون آن که به بازيکن خاصي اشاره کند بر اين ادعا صحه گذاشته بود. اما اين که کدام بازيکنان بيشترين احتمال جدايي از جمع آبي پوشان را دارند جاي سئوال دارد. قطعا شفر گزينه‌هايي را براي خروج از ليست بزرگسالان استقلال در نظر دارد که حتي اگر به صورت خصوص اين ليست را در اختيار مسئولان باشگاه قرار نداده باشد، در دفترچه‌اش يادداشتهايي را در همين راستا تهيه کرده  است. 

مجتبي جباري را مي‌توان اولين بازيکني دانست که با خروج نامش از ليست استقلال يک جاي خالي در اين ليست باز مي‌شود. جباري ماه هاست که با اين تيم نيست و مديران و مسئولان باشگاه هم پاسخ روشني براي اين بازيکن و افکار عمومي ندارند. حتي شفر هم که بارها مدعي شده بود با اين بازيکن جلسه‌اي به منظور تعيين تکليف خواهد گذاشت از انجام اين کار امتناع داشته تا مشخص شود جباري را مي‌توان اصلي ترين گزينه براي رسيدن به درب خروج باشگاه دانست. احتمال اين که برزاي جاي جباري را در ليست آبي پوشان بگيرد وجود دارد. 

شايد بعد از جباري، نزديک ترين بازيکن به درب خروجي باشگاه استقلال در نيم فصل اول را  يعقوب کريمي دانست. هافبک-مدافع چپ پاي استقلال عليرغم عملکرد نه چندان مطلوبش در فصل گذشته در ابتداي اين فصل بر خلاف پيش‌بيني‌هاي انجام شده بار ديگر پاي ميز قرارداد با استقلال نشست. او در ابتداي فصل فرصت هايي هم براي اثبات خود گرفت اما نتوانست از اين فرصت ها استفاده کند. 

هفته‌هاي زيادي است که از کريمي نه در ترکيب اصلي و نه در بين بازيکنان جانشين و حتي در بين بازيکنان نيمکت نشين خبري نيست. شواهد نشان مي دهد شفر هم اعتقاد چنداني به کريمي ندارد و احتمال اين که يک کريمي ديگر به اسم محسن جانشين يعقوب کريمي در ليست آبي پوشان باشد زياد است.

شفر به شدت به يک مهاجم تمام کننده احساس نياز مي‌کند و لازمه اضافه شدن چنين بازيکني خروج نام يک بازيکن ديگر از جمع آبي پوشان است. بازيکني که شايد از صف مهاجمان اين تيم باشد. به خصوص از بين مهاجمان گل نزني که بار اصلي انتقادات هم به سمت آنها است.

برخي از گمانه زني‌ها فضا را به سمت سجاد شهباززاده مي‌برد. مهاجمي که به اندازه کافي در نيم فصل نخست فرصت گرفت اما در پايان هفته چهاردهم بدون گل و بدون پاس گل عملکرد قابل انتقادي از خود به جاي گذاشته است. البته سجاد تا پايان فصل قرارداد دارد و کنار گذاشتن بازيکن داراي قرارداد براي هر باشگاهي مي‌تواند تبعاتي داشته باشد.

علي قرباني ديگر مهاجم آبي پوشان است خطر جدايي از آبي پوشان او را تهديد مي‌کند. عملکرد قرباني در ۱۴ بازي به اندازه يک پاس گل از شهباززاده بهتر است. اما فقط يک پاس گل براي يک مهاجم نوک در ۱۴ بازي آمار قابل قبول و قابل دفاعي نيست.

اگر شفر نخواهد براي باز کردن جاي خالي به مهاجمانش دست بزند، بايد گزينه سوم را در صف مدافعان جستجو کرد. شايد با بازگشت پژمان منتظري به شرايط سلامتي و جا افتادن سيد مجيد حسيني در خط دفاعي استقلال و اعتقاد شفر به استفاده از چشمي در دفاع مياني، شفر دست روي لئوناردو پادواني بگذارد و به جاي يک مهاجم، نام اين مدافع برزيلي و بالاي ۳۰ سال را از ليست خود خارج کرده تا از ترافيک در خط دفاعي تيمش هم کاسته شود.

اين چند بازيکن نفراتي هستند که بيشترين گمان براي سبک کردن ليست استقلال در فصل نقل و انتقالات به سمت آنها مي رود. هرچند که ممکن است شفر برخلاف پيش بيني هاي انجام شده به گونه‌اي ديگر عمل کرده و نفرات مورد نظرش را با بازيکنان ديگري جا به جا کند. 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن