آخرین اخبار
کد مطلب: 168362
هم افزايي بين ارتش و سپاه براي ارتقاي قدرت موشکي
تاریخ انتشار : 1396/09/09 09:04:27
نمایش : 268
فرماندهان کل ارتش و سپاه بر توسعه هم افزايي بين ارتش و سپاه براي ارتقاي توليد قدرت در عرصه هاي زميني، دريايي، هوايي و موشکي تاکيد کردند.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرگزاري مهر همزمان با ايام گراميداشت هفته بسيج و در پي پيروزي هاي جبهه مقاومت اسلامي، سرلشکر عبدالرحيم موسوي فرمانده کل ارتش جمهوري اسلامي ايران با حضور در ستاد فرماندهي کل سپاه با سردار سرلشکر پاسدار محمدعلي جعفري فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ديدار و گفت و گو کرد.

در اين ديدار طرفين با ابراز خرسندي از پيروزي هاي شکوهمند و راهبردي جبهه مقاومت اسلامي بر تروريسم تکفيري و برچيده شدن بساط خلافت خودخوانده داعش، پيرامون ارتقاي هم‌افزايي و هماهنگي هاي ارتش و سپاه در راستاي راهبردهاي دفاعي کشور تبادل نظر و بر توسعه قدرت در عرصه هاي زميني، دريايي، هوايي و موشکي تأکيد کردند.  

سرلشکر موسوي با تبريک هفته بسيج و تجليل از تلاش هاي صادقانه بسيجيان در خدمت به انقلاب اسلامي و ملت ايران گفت: گذر زمان و نقش آفريني هاي راهبردي و سرنوشت ساز بسيج و بسيجيان سلحشور در صحنه‌هاي نياز انقلاب و کشور به ويژه در حوزه هاي فرهنگي، اجتماعي و عرصه هاي مقابله با تهديدات دشمن از جمله در هشت سال دفاع مقدس؛ روز به روز حکمت ابتکار معجزگون حضرت امام (ره) در تأسيس اين نهاد را آشکارتر ساخته است.  

فرمانده کل ارتش با ابراز خرسندي از سطح و عمق تعامل و همکاري بين دو سازمان، برکات همدلي بين فرماندهان در نيروهاي ارتش و سپاه را پشتوانه بزرگي براي قدرت بازدارندگي کشور توصيف کرد.  

سرلشکر جعفري هم با اشاره به همت و  اراده مشترک ارتش و سپاه در توسعه قدرت مردم ياري خود گفت: نقش پذيري هاي ارتش و سپاه در حوزه مردم ياري و خدمت رساني به مردم از جمله آنچه اخيراً در مناطق زلزله زده غرب کشور شاهد آن بوديم موضوعي لازم و ضروري است و به فضل الهي به طور جدي با هماهنگ سازي ظرفيت ها و همزمان با مأموريت هاي دفاعي، تداوم و توسعه مي يابد.  

فرمانده کل سپاه دور ساختن تهديدات از کشور را از مؤلفه هاي دکترين دفاعي جمهوري اسلامي ايران خواند و تصريح کرد: گزاره «قدرت، تضمين امنيت است» به عنوان يکي از اصول بنيادين در دکترين دفاعي جمهوري اسلامي، مبناي برنامه ريزي نيروهاي مسلح کشور است و همچنان بايد تلاش کرد ظرفيت‌هاي خود را در راستاي تحقق منويات و رهنمودهاي مقام معظم رهبري و فرماندهي کل قوا در زمينه «قدرت افزايي دفاعي» براي کشور فعال نگه داريم.  

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن