آخرین اخبار
کد مطلب: 168346
بررسي بودجه ۹۷ در جلسات هيأت دولت از روز يکشنبه آغاز مي‌شود
تاریخ انتشار : 1396/09/05 09:06:17
نمایش : 377
جلسه روساي قواي مجريه، مقننه و قضاييه شامگاه شنبه به ميزباني حجت الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني رييس جمهور برگزار شد.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرگزاري مهر به نقل از پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، حسن روحاني، آيت‌الله صادق آملي لاريجاني رييس قوه قضاييه و علي لاريجاني رييس مجلس شوراي اسلامي در نشست سران قوا درباره مهم‌ترين مسائل کشور و منطقه با هم گفتگو و تبادل نظر کردند.

رييس جمهور در پايان اين جلسه و در جمع خبرنگاران درباره اهداف برگزاري جلسه سران سه قوه گفت: اولين موضوع مورد  بحث در اين نشست ، وضعيت مردم عزيز ما در استان کرمانشاه  بود. اولاً از همه آنهايي که اقدامات خوبي در زمينه کمک و امداد به مردم  انجام دادند ، تشکر مي‌کنيم.

وي اظهارداشت: ما از مردم مهربان و دلسوز کشورمان بويژه خود مردم استان کرمانشاه ، از مقامات دولتي، نيروهاي مسلح و همه آنهايي که در اين زمينه تلاش کردند، تشکر مي کنيم و  البته اقدامات بسيار زيادي بايد انجام بگيرد مخصوصاً براي اسکان موقت عزيزان زلزله زده که هوا هم اين روزها به تدريج در حال سرد شدن است و بايد بتوانند تا زمان ساخت مسکن، يک زندگي قابل تحملي را در اين ماه‌ها داشته باشند.

رييس جمهور گفت: درباره اعتباراتي که از سوي دولت تخصيص داده شد نيز مباحثي در اين جلسه مطرح شد و معتقديم اين دغدغه همه ما است و اگر امکان انجام کمک‌هاي بيشتري نيز وجود دارد، بايد انجام دهيم.

روحاني با تقدير از صبر و بردباري مردم عزيزي که دچار اين حادثه شدند، براي مصدومان آرزوي شفا و براي عزيزاني که از دست رفتند، آرزوي رحمت و غفران الهي کرد.

رييس جمهور با بيان اينکه در اين جلسه همچنين درباره بودجه سال آينده که اولين بودجه‌اي است که توسط دولت دوازدهم به مجلس شوراي اسلامي تقديم خواهد شد نيز گفتگوهاي خوبي انجام گرفت، اظهارداشت: دولت راجع به منابع درآمدي و هزينه‌هايي که وجود دارد و مشکلاتي که در سال‌هاي گذشته در بودجه وجود داشته و کارهايي که راجع به بودجه بايد در سال جاري انجام شود، اقداماتي را شروع خواهد کرد و دستور هيأت دولت از فردا بطور همه روزه، صبح و بعد از ظهر راجع به بودجه سال ۹۷ است و اميدواريم به موقع بوجه را تقديم مجلس کرده و مجلس شوراي اسلامي هم همه تلاش خود را در اين راستا انجام دهد.

وي با اشاره به اينکه در اين نشست درباره کمک‌ها و هماهنگي هايي که سه قوه بايد در راستاي رونق اقتصادي انجام دهند نيز صحبت کرديم، خاطرنشان کرد: وضع سپرده‌گذاران برخي از مؤسسات اعتباري که دچار مشکل شده بودند نيز در ادامه مباحث جلسات گذشته مورد بررسي قرار گرفت؛ از جلسات پيش تصميمات خوبي در اين زمينه اتخاذ کرده بوديم و ظرف هفته‌هاي گذشته نيز هماهنگي خوبي بوجود آمد و اميدوارم در سايه هماهنگي امروز بين سه قوه ، برخي از مؤسسات ديگري که سپرده گذاران آنها دچار مشکل هستند بتوانند پولشان را دريافت کنند و اين در حالي است که اگر اين هماهنگي‌ها انجام نمي‌گرفت، طبق روال عادي اجراي آنها خيلي طولاني‌تر مي‌شد.

رييس جمهور افزود: نشست سران قوا عمدتاً براي تسريع در امور است و هماهنگي مسايلي که انجام آنها به طول مي‌انجامد، در اين جلسات مطرح و امور به پيش مي رود؛ البته در اين جلسه موضوعات ديگري هم مطرح شد که چون در اين جلسه ناتمام ماند، در جلسات بعدي و پس از تکميل به اطلاع مردم خواهد رسيد.

روحاني با اشاره به اينکه در اين جلسه درباره مسائل و موضوعات منطقه هم گفتگو کرديم، تصريح کرد: امروز منطقه  از يک سو با موفقيت هاي بسيار خوب  و از سوي ديگر با مشکلات فراواني مواجه است.

رييس جمهور خاطرنشان کرد: در سوريه تلاشي که از سوي ملت، ارتش و همه حاميان سوريه انجام شد و موفقيتي که در برابر تروريست‌ها به دست آمد، موجب ويراني پايه‌هاي اصلي داعش شد؛ البته هنوز راه طولاني در مبارزه با تروريسم در منطقه وجود دارد و آنهايي که اين توطئه را عليه ملت‌هاي منطقه طراحي کردند، به اين سادگي دست بردار نخواهند بود و ما هم بايد هوشياري خودمان را حفظ کرده و تلاش‌مان را در اين زمينه مضاعف  کنيم.

وي با اشاره به اجلاس سران کشورهاي ايران، روسيه و ترکيه در سوچي، گفت: سه کشور، تلاش‌هاي خوبي در زمينه سياسي انجام داده اند و در اين جلسه راجع به شرايط آينده سوريه گفتگوهاي خوبي انجام شد.

رييس جمهور ادامه داد: امروز ‌مسايل سياسي منطقه بسيار حائز اهميت است و همانگونه که در ميدان نبرد با تروريسم مبارزه‌مان را ادامه مي دهيم، آينده و وضع مردم سوريه، آزادي‌هايي که مردم دنبال آن هستند، قانون اساسي جديد و همه حرکت‌هاي سياسي که بايد انجام شود و تصميماتي که ايران، ترکيه و روسيه در سوچي اتخاذ کردند و همکاري‌هايي که با دولت سوريه در اين زمينه انجام مي‌گيرد و ثبات منطقه نيز براي ما اهميت دارد.

روحاني، دخالت برخي از کشورها در امور داخلي مردم منطقه را  بسيار مشکل‌آفرين دانست و افزود: دلايل، شواهد و قرايني وجود دارد که صهيونيست ها در پشت پرده ماجراجويي‌هايي که متأسفانه توسط برخي از کشورها در منطقه انجام مي شود، فعال هستند و برخي از قدرت‌هاي بزرگ هم از اين ماجراجويي ها حمايت مي‌کنند.

رييس جمهور اظهار داشت: تصميم ما بر اين است و راه را در اين مي‌بينيم که کشورهاي منطقه بايد مشکلات را ميان خودشان حل و فصل کنند و نبايد تصور کنند که منطقه از طريق اسلحه يا حمايت صهيونيست ها  و يا آمريکايي‌ها مي‌تواند روي خوشي، اتحاد و آرامش را ببيند.

روحاني تاکيد کرد: آرامش و ثبات در سايه همکاري کشورهاي منطقه حاصل خواهد شد.

رييس جمهور خاطرنشان کرد: ايران در اين زمينه عليرغم اينکه کشوري توانمند و قدرتمند بوده و اگر لازم باشد از همه شيوه‌ها مي‌تواند استفاده کند، اما اولويت را همواره در تعامل ، مذاکره و حل معضلات پاي ميز گفتگو دانسته و آن را هميشه ترجيح مي‌دهد.

روحاني با اشاره به اينکه در اين زمينه در شوراي عالي امنيت ملي، بحث‌هايي را انجام داده و بعد هم در اين زمينه اقدام مي‌کنيم، افزود: خوشبختانه امروز مردم لبنان بر مشکلاتي که پيش‌روي آنها بود فائق مي‌آيند و ملت عراق نيز بر مشکلاتي که در اين کشور براي تجزيه بود، فائق آمدند و اميدواريم با همکاري‌هايي که کشورهاي منطقه انجام مي‌دهند، شاهد صلح و ثبات در اين منطقه و اميدآفريني و توسعه آفريني براي همه مردم منطقه باشيم.

رييس جمهور اظهار اميدواري کرد: ملت ايران در سايه اين اتحاد و ثبات بتواند به فعاليت‌هاي اقتصادي‌اش بيش از پيش ادامه دهد و قواي سه گانه هم در اين زمينه تاکنون حمايت کرده و از اين پس نيز حمايت بيشتري براي رونق اقتصادي انجام خواهند داد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن