آخرین اخبار
کد مطلب: 168333
استقبال پزشکان از عدم تغيير کتاب تعرفه‌ها
تاریخ انتشار : 1396/09/01 11:55:16
نمایش : 324
رييس شوراي عالي نظام پزشکي گفت:سازمان نظام پزشکي يک استراتژي تعريف کرده است که مورد استقبال تمام گروه‌ها قرار گرفته وبراساس آن قرار است کتاب ارزش هاي نسبي دست نخورده و بدون تغيير باقي بماند.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، محمدرضا ظفرقندي در حاشيه کنگره بين‌المللي راينولوژي در جمع خبرنگاران گفت: اين کنگره چندين سال پياپي برگزار مي‌شود و هدف آن ارائه راهکارها و پيشرفت‌هايي است که در زمينه راينولوژي صورت گرفته است.

وي افزود: متاسفانه در جامعه، همه‌ جراحي‌هاي بيني، عمل هاي زيبايي تلقي مي‌شود در صورتي که چنين نيست. جراحي‌هاي بيني در زمينه اختلالات خواب، اختلال تنفس و تومورهاي مغزي کاربردي است و اين بيماري‌ها با اين نوع جراحي قابل درمان هستند.

ظفرقندي اظهار کرد: يکي از مشکلاتي که ما امروز در سازمان نظام پزشکي با آن مواجه هستيم، ورود افراد غيرمتخصص در هر حوزه‌اي به جامعه پزشکي است. متاسفانه با عناوين غلط که بعضا يک نماهايي از نماهاي مذهبي هم به آن داده مي‌شود، دخالت‌هاي غيرمجاز در حوزه پزشکي انجام مي‌شود و درمان بيمار را به تاخير مي‌اندازند و اين بحث کلي ست.

وي ادامه داد: يکي از شکايت هايي که در سازمان نظام پزشکي به مقدار قابل توجهي مطرح مي‌شود مربوط به جراحي هاي زيبايي است که حدود ۴۰ درصد آن مربوط به جراحي هاي بيني است. بعضا وقتي رسيدگي مي کينم مي‌بينيم که  اين افراد صلاحيت کافي را در اين حوزه ندارند و در ۹۰ درصد از اين شکايت ها، فرد در نظام پزشکي نيز محکوم شده است.

همچنين تصريح کرد: تعرفه‌هاي خدمات پزشکي موضوع مهمي بوده است. سازمان نظام پزشکي يک استراتژي تعريف کرده است که مورد استقبال تمام گروه‌ها قرار گرفته و براساس آن قرار است کتاب ارزش هاي نسبي دست نخورده و بدون تغيير باقي بماند و مورد اجراي وزارت بهداشت، وزارت تعاون و شوراي بيمه قرار بگيرد.

ظفرقندي گفت: در جلسه ديروز شوراي عالي بيمه اين مسئله تصويب شده است که ترجمه‌ کتاب ارزش هاي نسبي به سازمان نظام پزشکي محول شود و اين کتاب براي اعمال تعرفه‌هاي پزشکي بدون تغيير باقي بماند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن