آخرین اخبار
کد مطلب: 168326
نظارت بر قيمت مواد و تجهيزات دندانپزشکي/بگير و ببند نداريم
تاریخ انتشار : 1396/08/30 12:33:53
نمایش : 283
مديرکل تجهيزات و ملزومات پزشکي سازمان غذا و دارو، با تاکيد بر نظارت دقيق بر قيمت مواد و تجهيزات دندانپزشکي، گفت: قرار نيست بگير و ببند داشته باشيم.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، دکتر رضا مسائلي روز سه شنبه در همايش هم انديشي فعالان حوزه صنعت و تجارت دندانپزشکي، اظهارداشت: ضمن تقدير از زحماتي که در دوره گذشته در حوزه تجهيزات پزشکي صورت گرفته، اما مي خواهيم با نگرش جديدي وارد اين عرصه شويم و انتظار داريم که بخش خصوصي با ما همکاري کند.

وي از بخش خصوصي به عنوان يک ظرفيت و سرمايه براي کشور نام برد و افزود: ۲۱.۶ درصد خدمات حوزه سلامت مربوط به دندانپزشکي است و از همين رو، هزينه هاي زيادي را به خود اختصاص داده است.

مشاور وزير بهداشت با اشاره به طرح تحول سلامت دهان و دندان، گفت: متاسفانه با نقطه مطلوب در حوزه دندانپزشکي فاصله قابل توجهي داريم که عوامل مختلفي در اين بين موثر است.

وي با تاکيد بر اينکه وزارت بهداشت و ساير ارکان براي رسيدن به نيل مطلوب تلاش مي کنند، تصريح کرد: بايد از امروز وارد کار عملياتي سنگين و اثربخش شويم و در اين بين، بخش خصوصي مي تواند به عنوان يک ظرفيت، توان و سرمايه کشور، ما را ياري دهد.

مسائلي ادامه داد: حاکميت بدون ارکان، مخاطبين و مردم، اثر بخش و مقتدر نيست. از همين رو، اعتماد به بخش خصوصي بايد حاکم شود تا بتوانيم از اين ظرفيت به نحو مطلوب استفاده کنيم.

مديرکل تجهيزات و ملزومات پزشکي سازمان غذا و دارو، افزود: جايگاه حاکميتي اين اداره کل مشخص است و بر اساس اختيارات زيادي که از جانب وزير و رئيس سازمان غذا و دارو به بنده تفويض شده است، تمام تلاشمان را خواهيم کرد که با دقت و بدون تبعيض، زيرساخت هاي مربوط به تامين کالا و خدمات پزشکي را به بهترين شکل فراهم کنيم.

وي با اشاره به وجود اداره بازرسي و بررسي ۳۰۰۰ پرونده در اين اداره کل، تاکيد کرد: مهم ترين نکته در حوزه دندانپزشکي، انضباط بخشي است. بطوريکه مي خواهيم از امروز موضوع برچسب اصالت را ملاک عمل قرار دهيم.

مشاور وزير بهداشت ادامه داد: از ابتداي سال ۹۷، تمامي مواد و تجهيزات دندانپزشکي مي بايست برچسب اصالت داشته باشند که اين مسئله شامل واردات هم مي شود.

مسائلي با عنوان اين مطلب که بايد شرايط رقابت موثر در اين حوزه فراهم شود، اظهارداشت: قرار نيست موضوع را تعزيراتي کنيم، بلکه بايد شرايط رقابت را تسهيل نماييم.

وي با تاکيد بر اينکه با واردات موازي در حوزه دندانپزشکي برخورد خواهيم کرد، افزود: در اين راه، ارکان اقتصادي وزارت بهداشت با ما همکاري خواهند کرد.

مسائلي گفت: قرار نيست با نظارت بر قيمت مواد و تجهيزات پزشکي، بگير و ببند داشته باشيم و دوست نداريم سراغ شما بياييم.

وي در عين حال تاکيد کرد: وظيفه ما صيانت از سلامت جامعه است و در اين مسير، به شرکت هاي توليدي و وارداتي توصيه مي کنيم، قيمت تمام شده محصول را کاهش دهند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن