آخرین اخبار
کد مطلب: 168320
شعبه دوم موزه آرميتاژ تا سال ۲۰۲۰ ساخته مي‌شود
تاریخ انتشار : 1396/08/29 12:39:22
نمایش : 266
وزير فرهنگ روسيه از امکان تاسيس مرکز فرهنگي-آموزشي ارميتاژ-اورال در شهر يکاترينبورگ تا سال ۲۰۲۰ خبر داد.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، «ولاديمير مدينسکي» وزير فرهنگ فدراسيون روسيه در صفحه توئيترش از سفر کاري خود به شهر يکاترينبورگ و پرداختن به طرح‌هاي تعمير سيرک (۲۰۱۸-۱۹)، تئاتر اپرا و باله و ساخت شعبه «آرميتاژ-اورال» تا سال ۲۰۲۰ خبر داد.

پيش از اين مدينسکي براي بررسي امکان تامين بودجه فدرال در کشور روسيه براي ساخت شعبه اورال ارميتاژ اعلام آمادگي کرده بود.

شهر «يکاترينبورگ» در نظر دارد مرکز «آرميتاژ-اورال» را در دو ساختمان در مرکز شهر تاسيس کند. در يکي از ساختمان‌ها نمايش آثار و در ديگري حفظ آثار، کارگاه‌هاي مرمت و کلاس‌هايي براي برگزاري درس‌گفتار پيش‌بيني خواهد شد. مساحت کلي دو ساختمان در خيابان واينر چهار و شش هزار مترمربع است که هزينه ساخت آن بيش از ۵۷۶ ميليون روبل خواهد شد. در بودجه استان سوردلوفسک روسيه براي سال ۲۰۱۸ تصميم بر تخصيص ۱۷۰ ميليون روبل گرفته شده است.

شهر يکاترينبورگ در تاريخ ارميتاژ دولتي از جايگاه ويژه‌اي برخوردار است. در ماه جولاي سال ۱۹۴۱ از کلکسيون موزه شهر لنينگراد ۱، ۱۱۸ ميليون اثر به سوردلوفسک منتقل شد. اين آثار در طي مدت جنگ بزرگ ميهني در گالري نقاشي سوردلوفسک، حفظ و در اکتبر سال ۱۹۴۵ اين آثار باارزش مجدداً به شهر لنينگراد بازگردادنده شدند.

بر اساس اين گزارش که توسط رايزني فرهنگي ايران در روسيه تهيه شده و براي انتشار در اختيار مهر قرار گرفته، در سال ۱۹۴۷ در ازاي قدرداني بابت حفظ اين کلکسيون بيش از ۲۰۰ اثر به سوردلوفسک اهدا شده بود.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن