آخرین اخبار
کد مطلب: 168263
حربه آژانس‌هاي متقلب براي فريب مسافران/ عدم برخورد با متخلفان
تاریخ انتشار : 1396/08/16 12:38:47
نمایش : 247
يکي از مديران آژانس‌هاي مسافرتي گفت: برخي از آژانس‌ها با ارسال پيامک به افراد اعلام مي‌کنند که برنده سفر به ارمنستان شده‌اند درحالي که بيش از حد معمول هزينه تور دريافت مي‌کنند.

به گزارش بام ايران خبر ؛ ناصر مرادي يکي از برگزارکنندگان تورهاي گردشگري ارمنستان به خبرنگار مهر گفت: مدتي است که برخي از آژانس‌هاي مسافرتي اقدام به فريب مسافران مي‌کنند به‌عنوان مثال فهرستي از شماره تلفن افراد را تهيه کرده و براي آن‌ها پيغام مي‌فرستند که شما برنده اقامت در يکي از بهترين هتل‌هاي ايروان شده‌ايد و از اين طريق تورها و هتل خود را با بالاترين قيمت مي‌فروشند. 

وي گفت: اين آژانس‌ها اول فهرستي از شماره تلفن پزشکان بعد مهندسان و حالا هم افراد و گروه‌هاي ديگر را گرفته و تبليغ مي‌کنند. کسي هم پيگير آنها نمي‌شود. آن‌ها به مسافر خود مي‌گويند که با دسته چک به آژانس بروند سپس با چرب زباني طوري مسافر را گول مي‌زنند که مسافر پيش خود فکر مي‌کند چطور اين تور را خريده است. 

مرادي بيان کرد: در برخي اوقات به مسافر تايم شرينگ يک هتل را مي‌فروشند و يا مي‌گويند ويزاي اروپا را برايشان مي‌گيرند به ظاهر اين تسهيلات مي‌ارزد اما اگر مسافر کمي‌حساب و کتاب کند مي‌بيند در بهترين حالت يا مورد ويژه‌اي به دستش نرسيده و يا سرش کلاه رفته است ما اين مشکلات را بارها و بارها در نامه‌هاي مختلف به سازمان ميراث فرهنگي اطلاع داده‌ايم اما جوابي نگرفته‌ايم و اين آژانس‌ها همچنان کار خود را مي‌کنند و هربار هم يا مکان و يا نامشان را تغيبر مي‌دهند.

مرادي افزود: مسافر ممکن است دو شب هتل در ارمنستان گرفته باشد اما آژانس‌ها در ساعت‌هايي بليط پرواز رفت و برگشت براي او مي‌گيرند که مسافر عملا يک شب اقامت کند. 

وي افزود: هم اکنون که بازهم اين آژانسها تبليغات خود را شروع کرده‌اند هتل‌هاي ايروان کمترين نرخ را دارند و ارزان هستند اما آژانس نرخ فصل تابستان را مي‌گيرد و يا نرخ ارزان هتل را روي پرواز حساب مي‌کند در برخي موارد هم هتلهايي را براي مسافر انتخاب مي‌کنند که خارج از شهر هستند و يا مسافر ندارند. 

اين فعال گردشگري گفت: اين دسته از آژانسداران مي‌دانند که اگر مسافر شکايت هم کند دستش به جايي نمي‌رسد  و يا پروسه آن طول مي‌کشد و مسافر پشيمان مي‌شود به همين دليل به کارشان سال‌هاست که ادامه مي‌دهند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن