آخرین اخبار
کد مطلب: 168181
آخرين وضعيت پرونده مرتبطين با گروهک تروريستي داعش
تاریخ انتشار : 1396/07/23 12:44:08
نمایش : 1212
رئيس کل دادگستري استان تهران آخرين وضعيت پرونده مرتبطين با گروهک ترويستي داعش را تشريح کرد.

به گزارش بام ايران خبر ؛ غلامحسين اسماعيلي در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرين وضعيت بازداشتي هاي حادثه تروريستي مجلس و فعاليت برخي مرتبطين با گروهک تروريستي داعش در چند نقطه از کشور گفت: چندين پرونده از طريق احاله به دادسراي تهران ارسال شده بود.

وي در پاسخ به اين سوال که پرونده ۷۰ نفري که گفته مي شد در اين حوادث بازداشت شده اند در چه مرحله اي قرار دارد؟ گفت: از تعداد دقيق افراد مرتبط با اين پرونده ها اطلاع دقيقي ندارم.

رئيس کل دادگستري استان تهران تصريح کرد: براي اين پرونده ها هنوز کيفرخواست صادر نشده است و همگي در دادسراي تهران مفتوح است و مورد بررسي قرار دارند.

تعيين شعبه ويژه براي رسيدگي به اين پرونده ها

اين مقام قضايي از تعيين شعبه ويژه رسيدگي به اين پرونده ها خبر داد و گفت: مرجع تعيين شده با جديت پيگير اين پرونده ها است.

رئيس کل دادگستري استان تهران با بيان اينکه مجازات افراد بستگي به نوع جرمي است که در فرايند دادرسي به اثبات برسد، اظهار داشت: اگر افرادي در بين اين اعضاي گروه تروريستي باشند که از منظر دادگاه محارب شناخته شوند، مجازات محارب در قانون مجازات اسلامي مشخص و روشن است.

وي افزود: معمولا هم رويه دادگاه ها اين است اگر به انجام عمل محاربه برسند و اين ثابت شود، از مجازات قانوني اعدام استفاده مي کنند. 

اسماعيلي با تاکيد براينکه دستگاه قضا برخورد قاطع با اين جرائم خواهد داشت، گفت: بايد ما پرونده را رسيدگي کنيم و دلايل جرم را بررسي کنيم. با اين حال براي عمل ارتکابي از ناحيه اين افراد  قطعا حکم مقتضي صادر مي شود.

رئيس کل دادگستري استان تهران افزود: سياست قوه قضائيه در اين خصوص قاطع و بازدارنده خواهد بود و در مقابل اين افراد هم کوتاهي و مسامحه نخواهد شد.

محسني اژه اي، سخنگوي دستگاه قضا هم پيش‌تر در رابطه با آخرين وضعيت بازداشتي ها اعلام کرده بود: برخي قبلا دستگير شده بودند که پشتيباني کننده بودند و تعدادشان از ۶۰ الي ۷۰ نفر هم مي گذرد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن