آخرین اخبار
کد مطلب: 168171
در گفتگو با مهر عنوان شد:
فوتبال ايران به ۴۰ سال پيش برگشت/ براي تيم‌هاي بزرگ دردسر مي‌شويم
تاریخ انتشار : 1396/07/22 12:05:40
نمایش : 551
ملي پوش سابق کشورمان گفت: تيم ملي فوتبال به جايي رسيده است که از ديدن بازي آن مقابل تيم ملي روسيه هم مي‌توان لذت برد اما پيش از اين هم صعود مقتدرانه داشته‌ايم.

به گزارش بام ايران خبر؛ صادق ورمزيار در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص ديدار تيم ملي ايران و روسيه اظهار داشت: از ديدن بازي لذت بردم. تيم ملي برنامه‌اي که کي‌روش براي آن تعريف کرده را به خوبي اجرا مي‌کند. اين برنامه دفاع همه جانبه و باز شدن تيم در هنگام ضد حمله است. با اين شيوه ما در جام جهاني براي هر تيم بزرگي هم مي‌توانيم دردسر ساز باشيم. 

وي افزود: تيم ايران مدعي قهرماني در جام جهاني نيست، اما اين تيم شايستگي صعود از مرحله گروهي به مرحله حذفي مسابقات را دارد. بايد توقعات را از اين تيم به صورت تدريجي و منطقي بالا برد تا بالا رفتن توقعات منجر به پايين آمدن کيفيت تيم ملي در جام جهاني نشود.

ورمزيار با تمجيد از عملکرد کي‌روش در تيم ملي تصريح کرد: البته کار کي‌روش و ملي پوشان براي صعود مقتدرانه به جام جهاني تحسين بود. اما اين را يادآوري مي‌کنم که فوتبال ايران وقتي مقتدرانه به جام جهاني صعود مي‌کرد که صعود مقتدرانه مد نبود! يادآوري مي‌کنم ما در آرژانتين ۹۸ که فقط يک تيم از آسيا به جام جهاني مي‌رفت آنقدر مقتدرانه رفتيم که دو بازي آخر ما تشريفاتي بود. در واقعا فوتبال ما تازه برگشته به چهل سال پيش که مقتدرانه به جام جهاني مي‌رفتيم.

پيشکسوت استقلال در خصوص ديدار هفته نهم اين تيم در ليگ برتر اظهار داشت: به اعتقاد من شوکي که بعد از استعفاي منصوريان به تيم وارد شد در همان بازي اول کار خودش را کرد. تيمي که در ۷ بازي يک گل زده بود، در يک بازي ۲ گل زد تا مشخص شود شوک کارگر بوده است. شفر هم مي‌تواند اين تيم را کاملا متحول کند.

ملي پوش سابق کشورمان گفت: سي سال پيش که علي پروين مربي تيم ملي بود و من در آن بازي مي‌کردم براي يک اردوي بدنسازي به آلمان رفته بوديم همين آقاي شفر آمد و در يک کلاس توجيهي براي ما صحبت کرد. تيم ملي ايران ۳۰ سال پيش پاي صحبت‌هاي شفر نشست و اين نشان مي‌دهد که او مربي با  تجربه‌اي است.

مدافع سابق آبي‌ها گفت: برعکس خيلي‌ها که فکر مي‌کنند مربيان آلماني در ايران موفق نبوده‌اند پس شفر هم نمي‌تواند موفق باشد معتقدم اين مربي آنقدر تجربه دارد که استقلال را متحول کند. فقط درخواست من از هواداران اين است که به او فرصت بدهند و اجازه بدهند تا کارش را بکند. 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن