آخرین اخبار
کد مطلب: 168068
​دفاع مقدس صفحه اي جاوداني که تکرار نخواهد شد
تاریخ انتشار : 1396/06/31
نمایش : 590
عضو شوراي اسلامي شهر شهرکرد گفت: دفاع مقدس صحنه اي جاودانه اي است که در طول تاريخ تکرار نخواهد شد .
فرهاد رئيسي عضو  شوراي شهر شهرکرد در گفتگو با خبرنگار بام ايران خبر ضمن گراميداشت هفته دفاع مقدس و تسليت ايام محرم اظهار کرد: ما در هشت سال دفاع مقدس توانستيم در مقابل تمام ظلم و استکبار و رژيم عراق  مقاومت کنيم .

وي تصريح کرد: مابه همه جهانيان ثابت کرديم که  در مقبل رژيم عراق  مقاومت کرده و  حقانيت خودمان را توانستيم  ثابت کنيم .

رئيسي مصادف شدن ايام محرم و هفته دفاع مقدس را فرصتي براي وحدت مردم و اعتقاد به فرهنگ ايثار و شهادت دانست و اذعان داشت: شايد چيزي که بيشترين تاثير را در عزم مردم و در زمان جنگ داشته اعتقاد به فرهنگ شهادت و ايثاري بود که امام حسين(ع) سفارش کرد.

وي با بيان اينکه  امروز جامعه ما نياز دارد که فرهنگ  ايثار و شهادت در آن حاکم باشد اذعان داشت:  بيشترين خلعي که امروز احساس مي شود فاصله گرفتن از فرهنگي است  که در زمان دفاع مقدس در فرهنگ ما جاري و ساري بود.

رئيسي با اذعان بر اينکه در دوران هشت سال دفاع مقدس فرهنگ خود باوري در وجود جوانان ما شکل گرفت  بيان داشت:  در دوران دفاع مقدس جوانان ما با توکل بر خدا هر کاري را اراده مي کردند انجام مي دادند و همين جوان ها خيلي از تاکتيک هاي دنيا را که در صحنه هاي طلايي شکل گرفته بود به جهانيان نشان دادند.

وي يادآور شد: اگر ميبينيم خيلي از فرماندهان ما مثل همت در زمان جنگ يک لشکر را فرماندهي مي کردند و در خيلي از عمليات ها خودشان تاکتيک هاي جديد نظامي را به نمايش مي گذارند ناشي از فرهنگ خود باوري است .

عضو شوراي شهر شهرکرد گفت: زدن  نمايشگاه ها  در راستاي دفاع مقدس  خيلي از  مسائلي که امروز جامعه ما از آن ها دور مانده را  برايشان زنده  و يادآوري مي کند که از يادشان نرود .

رئيسي افزود: اگر امروز امنيت و رفاه و آسايش داريم ناشي از رشادت ها ، شهادت ها و اسارت هايي بود که در طول هشت سال  دفاع مقدس اتفاق افتاد .

وي با بيان اينکه امروز بيشتر ما فرهنگ عاشورايي را نياز داريم خاطر نشان کرد: امروز بايد در جامعه فرهنگ عاشورايي ايجاد شود ، اقتصاد مقاومتي و مبارزه با مفاسد اجتماعي شکل گيرد.
 
رئيسي با اشاره به اينکه امروز خيلي از مسائل تنوير افکار جوانان و نشان دادن راه به آن ها است  بيان داشت: اگر عدالت اجتماعي شکل گيرد  در کنارش مظهر عدالت و انسانيت در اين فرهنگ شکل ميگيرد .

انتهاي پيام/530ب
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن