آخرین اخبار
کد مطلب: 168067
در چهارمحال و بختياري
1000 عنوان برنامه محوري در هفته دفاع مقدس برگزار مي‌شود
تاریخ انتشار : 1396/06/30 18:04:07
نمایش : 1229
مديرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس چهارمحال و بختياري از برگزاري يک هزار و 500 عنوان برنامه محوري به مناسبت هفته دفاع مقدس در کشور گفت: در چهارمحال و بختياري يک هزار برنامه بصورت مشترک با کشور برگزار مي‌شود.
به گزارش بام ايران خبر؛ عباس عباسي مديرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس چهارمحال و بختياري در جمع خبرنگاران گفتمان دفاع مقدس را يک گفتمان مانا دانست و اظهار کرد: رسانه‌ها در اين بين و در ماندگاري اين گفتمان نقش بسيار مهم و اساسي دارند.
 
دبير ستاد بزرگداشت سي و هفتمين سالروز گراميداشت هفته دفاع مقدس چهارمحال و بختياري با بيان اينکه براي معرفي فرهنگ دفاع مقدس ه کودکان بايد نيازسنجي کرده و براساس آن اقدام به آموزش براي کودکان نمود افزود: اغناسازي از سوي رسانه‌ها بسيار مهم است و براي جلوگيري از آسيب‌ها و سالم‌سازي جامعه در ابتدا بايد فرهنگ دفاع مقدس را باور کرده و سپس آن را در جامعه پياده کنيم.
عباسي با اشاره به اينکه کنترل، هدايت و ساماندهي نمونه‌هايي از سياست‌هاي دفاع مقدس هستند خاطرنشان کرد: اما در اين بين نبايد از جريان‌سازي غافل شد، نمونه‌هاي خوبي از جريان‌سازي در جامعه وجود دارد که از آن جمله مي‌توان به راهيان نور اشاره کرد.
 
وي از برگزاري يک هزار و 500 عنوان برنامه محوري به مناسبت هفته دفاع مقدس در کشور اضافه کرد: در چهارمحال و بختياري يک هزار برنامه بصورت مشترک با کشور برگزار مي‌شود.
 
مديرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس چهارمحال و بختياري ضعار هفته دفاع مقدس را "من يک انقلابيم" معرفي و تاکيد کرد: همه برنامه‌هاي اين هفته مبتني‌بر همبستگي ملي و تقويت روحيه انقلابي است و با توجه به تقارن  هفته دفاع مقدس و ماه محرم همه برنامه‌ها رنگ عاشورا به خود گرفته  است.
 
عباسي با شاره به نامگذاري روزهاي مختلف هفته دفاع مقدس خاطرنشان کرد: 31 شهريو، معنويت، اقتدار نيروهاي مسلح، وحدت ملي و سلامت نامگذاري شده است و برگزاري برنامه‌هايي همچون رژه و نمايش نيروهاي مسلح، حضور پرشور در نمازهاي جمعه، توجه به سلامت روحي و جسمي با ورزش همگاني و... در دستور کار قرار گرفته است.
 
مديرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس چهارمحال و بختياري بيان داشت:  شنبه يکم مهر با عنوان علم و فناوري، جوانان و سربازان نامگذاري شده و به دليل همزماني اين روز با بازگشايي مدارس،  دانشگاه‌ها و مراکز علمي،  پاسداشت سربازان و گراميداشت جوانان در توليد علم و فناوري و رونمايي از دستاوردهاي صنايع دفاعي و نظامي کشور انجام مي‌شود.
 
وي با اشاره به نامگذاري روز يکشنبه به نام ولايت‌مداري، همبستگي ملي و دفاع همه جانبه افزود: تبيين نقش ولايت مداري و رهبري در حفظ کيان اسلامي در دوران دفاع مقدس، اهميت پدافند غيرعامل در مقابله با ترفندهاي دشمن با توجه به وحدت، همدلي و همبستگي ملي و تشريح تاثير حضور روحانيت در جبهه و همراهي بار زمندگان در خطوط مقدم نبرد مشروح برنامه‌هاي اين روز است.
 
عباسي افزود: دوشنبه همزمان با چهارمين روز هفته دفاع مقدس به عنوان اقتصاد مقاومتي، خودباوري، پشتيباني مردمي و اصناف، روز پنجم هفته دفاع مقدس بصيرت‌افزايي، دشمن‌شناسي، بيداري اسلامي و استکبارستيزي، روز ششم رزمندگان، پيشکسوتان و زنان اسوه‌هاي صبر و مقاوت، روز هفتم با عنوان شهيدان، جانبازان، آزادگان و ايثارگران و روز آخر اين هفته نيز با عنوان فرماندهان، عزت‌مداران و حماسه‌آفرينان نامگذاري شده است.
دبير ستاد بزرگداشت سي و هفتمين سالروز گراميداشت هفته دفاع مقدس چهارمحال و بخيتاري بيان کرد: پياده‌روي خانوادگي، برگزاري رژه نيروهاي مسلح، شرکت نيروهاي مسلح در نماز جمعه، غبارروبي مزار شهدا، صبحگاه مشترک دانش‌آموزي و به صدا درآوردن زنگ مقاومت، تقدير از سربازان نمونه در پادگان‌ها، سرکشي از خانواده‌هاي شهدا و ايثارگران، و... برگزاري يادواره شهدا، برپايي نمايشگاه دفاع مقدس در محل مصلي شهرکرد و... بخشي از برنامه‌هاي هفته دفاع مقدس هستند.
 
وي با بيان اينکه امسال 30 عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس و در زمينه‌هاي مختلف تهيه شده که از هفته دفاع مقدس به مرور رونمايي مي‌شود، يادآور شد: برپايي نمايشگاه عکس ياران، مسابقه پيامکي تلويزيوني، اجراي سه نمايش خياباني در هفته دفاع مقدس، مشارکت در نمايشگاه مشق عشق، آماده کردن موزه دفاع مقدس براي بازديد مردم و... از ديگر عناوين برنامه‌هاي هفته دفاع مقدس است که از سوي بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس چهارمحال و بختياري برگزار مي‌شود.
 
انتهاي پيام/1026ج
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن