آخرین اخبار
کد مطلب: 168052
مسئولان بدانند در پس خنده دشمن، کينه‌توزي و دشمني وجود دارد
تاریخ انتشار : 1396/06/28 11:38:34
نمایش : 765
رئيس مجلس خبرگان رهبري با بيان اينکه خواست خبرگان رهبري دور بودن از بازي هاي سياسي است، گفت: مسئولان بدانند در پس خنده دشمن کينه توزي و دشمني وجود دارد.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، آيت الله احمد جنتي رئيس مجلس خبرگان رهبري در آغاز سومين اجلاسيه رسمي دوره پنجم خبرگان رهبري با تبريک اعياد گذشته گفت: اين اعياد از قدرت اسلام است.

وي فرارسيدن ايام سوگواري اباعبدالله الحسين (ع) را تسليت گفت و با اشاره به هفته امر به معروف و نهي از منکر، اظهار داشت: اين مسئله وظيفه همه مسلمانان، علما و نهادهايي مانند خبرگان است که بدانيم، هدف امام حسين(ع) امر به معروف بوده است. بايد بدانيم سکوت در برابر باطل چه بلاهايي بر سر مسلمانان آورد و اگر از همان صدر اسلام در برابر باطل سکوت نمي‌شد اينگونه ظلم بر سر امام علي (ع) و حضرت زهرا (س) نمي آمد.

رئيس مجلس خبرگان رهبري با اشاره به هفته دفاع مقدس ادامه داد: دفاع مقدس نعمتي براي ملت ايران بود. ارزش اين جنگ قابل قياس با طلا نبود چرا که سرتا پا مايه خير و برکت بود، قدرت نظامي جمهوري اسلامي و روح ايثار و شهادت را تقويت کرد. در ايام جنگ شهيد فهميده اي به وجود آمد که امام فرمود رهبر من نوجواني است که نارنجک به کمر بست.

رئيس خبرگان رهبري ادامه داد: اين جنگ تحميل شد تا نظام اسلامي باقي بماند. انقلاب را جنگ تقويت کرد.

وي با اشاره به وضعيت ميانمار گفت: مسلمانان با شرايط بدي گرفتار بي رحم ترين انسانها شدند و متاسفانه امت اسلامي سکوت کردند که اين سکوت براي آنها گران تمام خواهد شد. اين مسئله مايه نگراني ماست.

جنتي با اشاره به مسئله اقليم کردستان و همه پرسي گفت: مي‌خواهند يک اسرائيل ديگر در آنجا به وجود آورند اين مسئله خواسته آمريکا، اسرائيل و عربستان است که مي خواهند مسلمانان را تضعيف کنند، اما اين توطئه ها به جايي نمي رسد و بايد با حمايت از مردم عراق اجازه اين کار داده نشود.

رئيس مجلس خبرگان با بيان وظايف خبرگان رهبري ادامه داد: فقدان اين نهاد ضايعه و لطمه اي بزرگ براي نظام اسلامي به دنبال خواهد داشت و وجود آن براي حفظ امنيت، استقلال و صيانت از رهبري است. اصل اين نهاد صيانت بخشيدن به جايگاه رهبري است و بايد جايگاه آن حفظ شود.

جنتي ادامه داد: مجلس خبرگان مظهر مردمي بودن و دخالت دادن آرا مردم در امور است. نظام اسلامي که يادگار امام راحل است و تحت تدابير رهبر انقلاب اسلامي به کوري چشم دشمنان در حال پيش روي است.

وي افزود: شهادت محسن حججي نشان داد خون شهدا در انقلاب اسلامي همچنان درحال جوشش است. راه اينها نشان مي دهد اعتماد به آمريکا هيچ جايگاهي ندارد. امريکا در برجام نشان داد که نبايد به هيچ وجه به قول و وعده آنها اعتماد کرد.

رئيس مجلس خبرگان رهبري خطاب به مسئولين اجرايي کشور و دولت، گفت: بهبود وضعيت معيشت، اقتصاد و مسائل فرهنگي با کار بيشتر و تزريق فرهنگ کار شدني است. استفاده از نيروهاي متدين، دور بودن از بازي هاي سياسي خواست خبرگان رهبري است. مسئولان بدانند در پس خنده دشمن کينه توزي و دشمني وجود دارد.

آيت الله جنتي گفت: امروز ايران در عرصه بين المللي در جايگاه عالي قرار دارد اين امر شدني نبود جز با تدابير رهبري و ايثارگري جوانان برومند و امثال همداني ها.

وي با اشاره به نقش ايران در منطقه گفت: اگر استکبار جهاني از حضور ايران در منطقه ناراحت است به اين دليل است که به لبخند آنها اعتماد نکرديم و تنها به توان جوانان خودمان اتکا داشتيم.

جنتي گفت: چقدر بر سر مسئله سبک زندگي اسلامي که دغدغه رهبري است توجه شد، پرهيز از افراط و ريخت و پاش، عدالت، مقاومت در برابر ظلم، ايثار، پاکدامني و از خودگذشتگي سبک زندگي اسلامي است بايد روي اين مسائل کار کرد.

رئيس مجلس خبرگان رهبري افزود: رهبر انقلاب مکرر تاکيد دارند که همه بايد انقلابي باشند حتي خبرگان، حوزه علميه، مجلس و دولت هم بايد انقلابي باشد.

رئيس خبرگان رهبري عنوان کرد: بايد انقلابي بود و انقلابي فکر کرد و انقلابي ماند

جنتي گفت: بعد از اين انتخابات که مشکلات جدي هم داشت و مقامات رسمي دولت رسما تخلف کردند امروز بايد مراقب باشيم چون نگرانيم نيروهاي انقلابي دفع شوند. ما بايد به فتنه حساس باشيم و ببينيم کجا مي خواهند فتنه‌گري کنند. فتنه گران هنوز هم هستند. بايد هرجا کساني که با ولايت فقيه و نظام مشکل دارند مستند هشدار دهيم.

جنتي گفت: بايد در تمام صحنه هاي فرهنگي، سياسي، اقتصادي زنده باشيم و توطئه ها را بشناسيم تا براي خنثي کردن آنها اقدام کنيم.

وي همچنين با تبريک انتصاب آيت الله هاشمي شاهرودي به رياست بر مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: تلاش کنند انقلابي بمانند اگر قبل از اين انقلابي نبود يا کمتر انقلابي بود رياست جديد مجمع تشخيص مصلحت نظام سعي کنند اين مجمع از اين به بعد انقلابي باشد و انقلابي بماند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن