آخرین اخبار
کد مطلب: 167898
عدم وابستگي جناحي از ويژگي‌هاي وزارت اطلاعات است
تاریخ انتشار : 1396/05/25 13:23:16
نمایش : 1122
وزير پيشنهادي وزارت اطلاعات گفت: در اين مدت چهار سال که در وزارت اطلاعات گذشت اهتمام به حفظ نظارت و عدم وابستگي جناحي و کارشناسي در محورهاي راهبردي در دستور کار بوده است.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر حجت الاسلام محمود علوي در جلسه راي اعتماد خود در ابتداي سخنان خود از موافقت رهبر معظم انقلاب براي ادامه سربازي خود در وزارت اطلاعات سپاسگزاري کرد  و گفت: امروز با وزارت اطلاعاتي مواجه هستيم که عرصه سربازي مومن و فداکار و در يک کلمه ولايتمدار و دلسوز وحدت و امنيت ملي کشور است.  

وي افزود: در اين مدت چهار سال که در وزارت اطلاعات گذشت اهتمام به حفظ نظارت و عدم وابستگي جناحي و کارشناسي در محورهاي راهبردي در دستور کار بوده است.

علوي با بيان اينکه وزارت اطلاعات در اين مدت تلاش کرده است کار اطلاعاتي مردم پايه با مشارکت آحاد ملت انجام دهد، اظهار داشت: تقويت بنيه علمي کارکنان وزارت همراه با رشد و پيشرفت علم و تکنولوژي در جهان با بهره گيري از علوم و فنون مختلف، وزارت اطلاعات را مفتخر به ارائه عملکردي در خور شان و علمي کرده است.

وي ادامه داد: راهبرد وزارت اطلاعات با همت کارکنان خوش فکر اين وزارت خانه تدوين شده است و به محضر رهبر معظم انقلاب تقديم شده تا حرکت وزارت بر پايه نقشه راه و ريل گذاري خردمندانه باشد.

وزير پيشنهادي اطلاعات با اشاره به روند تجزيه و تحليل اطلاعات در چهار سال گذشته، گفت: تحليل هاي عميق اين وزارت در عرصه هاي مختلف هم براي مسئولين تصميم گير و هم صاحبان تريبون ارسال شده تا هم تصميم گيري مسئولين و هم هدايت مردم به نحو جامعي انجام شود.

علوي تاکيد کرد: کار اطلاعاتي در اين وزارت بر پايه احکام شرعي، رعايت حلال و حرام الهي با رعايت ارزش هاي اخلاقي و قوانين جمهوري اسلامي خواهد بود.

وي با اشاره به گلايه رياست جمهوري از نحوه برخورد مامورين وزارت اطلاعات، گفت: قطعا از برنامه هاي ما تلاش در جهت زدودن کوچکترين لکه نامناسب با نظام در عملکرد وزارت اطلاعات خواهد بود و اميدواريم اين خرده گلايه ايشان را مرتفع کنيم.

علوي خاطرنشان کرد: در چهارسال گذشته وزارت اطلاعات از انضباط مالي، عملکرد برنامه اي اعتبارات، بهره برداري مناسب از منابع مالي، گسترش فعاليت هاي عمراني و ايجاد اماکن مورد نياز براي عملکرد بهتر سربازان گمنام امام زمان(عج) برخوردار بوده است.

وزير پيشنهادي اطلاعات ثبات مديريت را از جمله ويژگي هاي دوران وزارت خود در چهار سال گذشته برشمرد و اظهار داشت: در اين دوران شاهد تغييرات در حد ضرورت و آرامش و انسجام در مجموعه مديريتي وزارت اطلاعات بوده ايم که مجموعه معاونين در يک حرکت هم افزا و همدلانه وظايف خود را انجام دادند.

وي افزود: وزارت اطلاعات در همه ابعاد کار خود را دنبال کرده و به تعبير رهبري بخش هايي از وزرات کار خود را خوب و بخش هايي کار خود را بسيار خوب انجام داده اند، لاکن انتظار اين است که همه بخشها کار خود را عالي انجام دهند.

علوي با اشاره به اذعان همگان به همگرايي و همدلي با جامعه کشور، گفت: جلسات مرتب و تصميم گيري ها در کارگروه ها و کميته ها با جامعه اطلاعاتي کشور با محوريت وزارت اطلاعات انجام مي شود و اعضاي جامعه اطلاعاتي کار خود را به نحو اثرگذاري دنبال مي کند.

وزير پيشنهادي اطلاعات خاطرنشان کرد: برنامه اي که ارائه شد يک برنامه ذهني نيست و مسبوق به گام هاي عملي در چهارسال گذشته است که با ارتقاء کمي و کيفي در چهار سال آينده نيز استمرار پيدا خواهد کرد.

وي با بيان اينکه ميزان تخليه هاي تلفني کاهش يافته و امکان نفوذ براي دشمن با دشواري هاي زياد مواجه شده است، گفت: وزارت به آموزش هاي کلاسيک براي مديران اکتفا نکرده است و در جهت افزايش آگاهي هاي عمومي در مقابل نفوذ دشمن، اهتمام ويژه داشته است.

وي ادامه داد: برخورد وزارت اطلاعات با مفاسد به گونه اي بوده که امنيت اقتصادي کشور مختل نشود.تا جايي که در وظايف وزارت اطلاعات بوده است در راستاي تحکيم امنيت اقتصادي قدم برداشته ايم، چون بر اين باوريم که فعالان اقتصادي مانند مانند گنجشک هايي بر روي يک درخت هستند که اگر شليکي به يکي از آنها بشود، بقيه نيز آنجا نخواهند ماند.

علوي با بيان اينکه وزارت اطلاعات با فساد اقتصادي هيچوقت مصامحه نخواهد کرد، گفت: هزاران ميليارد فرار مالياتي، هزاران هکتار تصرف اراضي ملي و طبيعي، هزارن ميليارد قاچاق کالا و موارد بسيار زيادي از فسادهاي بانکي توسط وزارت اطلاعات شناسايي و با تدبير با آنها برخورد شده و حقوق مردم و بيت المال را مسترد کرده است.

وي يادآور شد: عليرغم اينکه وزارت اطلاعات مسئوليت مستقيمي در بخش مبارزه با مواد مخدر ندارد در عين حال با جديت به اين موضوع پرداخته و همکاري نزديکي را با ستاد مبارزه با مواد مخدر انجام داده است.بسياري از باندهايي که هزاران تن مواد مخدر را قاچاق مي کردند با همکاري وزارت اطلاعات منهدم شده اند.

وزير پيشنهادي اطلاعات با اشاره به مقابله مداوم و مستمر با گروه هاي تروريستي، گفت: بيش از ۱۲۰ تيم تروريستي توسط وزارت اطلاعات منهدم شده اند که بعضا با هلاکت سرکردگان آنها همراه بوده و اجازه هيچگونه اخلال در امنيت کشور را به آنها نداده است.حدود سه تن مواد منفجره، هزار قبضه سلاح، ده ها بمب کنار جاده اي آماده انفجار و ده ها جليقه انفجاري کشف و ضبط شده است.

وي افزود: در چهارسال ضربه زدن به تيم هاي تروريستي فقط يک شهيد را تقديم انقلاب کرديم که شهيد حسن عشوري بودند.که نشان دهنده مبارزه هوشمندانه سربازان گمنام امام زمان با تروريست ها است.

علوي با اشاره به ارتباط وزارت با سرويس هاي اطلاعاتي خارجي، يادآور شد: استرداد آقايان دولت زاده، نيکبخت، چهارسرباز به گروگان گرفته شده و موارد بسيار زياد ديگر گواه اين تبادل اطلاعات با سرويس هاي اطلاعاتي کشورهاي ديگر است.

وي ادامه داد: در چهارسال گذشته وزارت اطلاعات اقدام به گسترش ۳۰۰ درصدي زيرساخت هاي فني براي اشراف بيشتر اطلاعاتي فني وزارت بر تحرکات دشمن و حرکات ضد امنيتي زبانزد است.

وزير پيشنهادي اطلاعات با تاکيد بر تعامل با قواي سه گانه کشور، نخبگان و مسئولين، گفت: اشراف صيانتي بر مسئولين از جمله اقدامات وزارت اطلاعات است که در چهارسال آينده وزارت اطلاعات آنها را دنبال خواهد کرد. وزارت اطلاعات امنيت را براي فضاهاي فرهنگي، آموزشي و اقتصادي را در عين حالي که فضا امنيتي نشود فراهم مي کند تا نخبگان با آرامش بتوانند فعاليت هاي خود را دنبال کنند.

علوي با اشاره به اظهارات کاظم دلخوش نماينده مردم صومعه سرا در خصوص فضاي مجازي، اظهار داشت: در حوزه فضاي سايبري تقسيم وظايف شده که بر اساس آن جرائم عمومي اين فضا به نيروي انتظامي واگذار شده که در قالب پليس فتا دنبال مي شود، جرائم امنيتي در حوزه سايبري به وزارت اطلاعات واگذار شده که در قالب افتا (امنيت فضاي تبادل اطلاعات) پيگيري مي شود و در حوزه امنيت زيرساخت نيز بر عهده وزارت ارتباطات است.

وي افزود: جرائم عمومي فضاي مجازي در عين حالي که به وزارت اطلاعات مربوط نيست، به دليل روابط خوبي که همکاران ما با آقاي دلخوش دارند، افرادي که به کانال راديو گيلان اطلاعات مي دادند را احضار کرده اند و تذکر داده اند.

وزير پيشنهادي اطلاعات در خصوص اظهارات علي مطهري در مخالفت با وي، گفت: وزارت اطلاعات يک وزارت قانون مدار است و در عين حالي که از اختيارات قانوني خود صيانت خواهيم کرد، در برابر اختيارات قانوني هر دستگاهي احترام قائل هستيم.اختياراتي که به نهادهاي مختلف واگذار مي شود يا مرجع ولايي دارد و يا مرجع قانون گذاري دارد که ما براي هر دو اختيارات احترام قائل هستيم.

وي افزود: در اين خصوص مواجه با تعدي به حوزه قانوني وزارت اطلاعات نبوده ايم.

علوي در پايان با اشاره به تعامل موجود ميان اعضاي جامعه اطلاعاتي کشور، گفت: امروز تعاملي که بين وزارت اطلاعات و دستگاه هاي اطلاعاتي از جمله با برادران همرزم در سازمان اطلاعات سپاه حاکم است در وضعيتي است که چند نوبت رهبر انقلاب از آن اظهار رضايت کردند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن