آخرین اخبار
کد مطلب: 167690
رمزگشايي از عُريان‌گويي روحاني
تاریخ انتشار : 1396/04/13 12:22:58
نمایش : 1394
عريان گويي اخير روحاني، ديگر سهل‌ انديشي و اشتباه محاسباتي وي نيست؛ بلکه آشکار سازي مباني غلطي است که هدف آن نرماليزاسيون انقلاب اسلامي و هضم و هدم آن در جهاني سازي است.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ رضا سراج کارشناس مسايل سياسي در کانال تلگرام خود نوشت: آقاي روحاني اخيراً گفته اند که «قوي‌ترين کشور در منطقه نبايد به عنوان هدف اول دنبال شود...امروز بايد به فکر منطقه قوي و قوي‌تر باشيم و بايستي رقابت‌هاي مخرب و نابجا را کنار گذاشت.»

اشکالات سخنان روحاني در کجاست؟


1)مغايرت صريح با مباني ديني ( آيه 60 سوره انفال)
2)مغايرت با مباني انقلاب در حمايت از مقاومت اسلامي
3)مغايرت با اهداف ملي در سند چشم انداز 1404
4)مغايرت با منافع ملي (توسعه عمق راهبردي‌ ايران‌ )
5)مغايرت با امنيت ملي و تضعيف جنبه‌هاي بازدارندگي

عريان گويي اخير روحاني، ديگر سهل‌ انديشي و اشتباه محاسباتي وي نيست؛ بلکه آشکار سازي مباني غلطي است که هدف آن نرماليزاسيون انقلاب اسلامي و هضم و هدم آن در جهاني سازي است. اين اظهارات عُريان، در حقيقت مباني و زيرساخت برجام‌هاي هفت گانه‌ي مد نظر جريان نفوذ و حلقه‌هاي ميانجي براي تغيير هويت انقلاب اسلامي (ترميدور انقلاب) است. به عبارت ديگر روحاني مشکلات منطقه را ناشي از غرب سلطه‌گر به ويژه آمريکا و اسرائيل نمي‌داند؛ بلکه مشکل را در هويت و ماهيت انقلاب اسلامي مي‌بيند. با اين شرايط روحاني عملا به دنبال ايرانِ غير اسلامي، غيرانقلابي، ضعيف و ناامن است که تنها بايد منافع و امنيت خود را از طريق مذاکره، گفتمان و همزيستي با آمريکا، اسرائيل و آل‌سعود تامين کند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن