آخرین اخبار
کد مطلب: 167246
نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه شهرکرد در همايش مشترک اعضاي هيأت‌هاي نظارت بر انتخابات :
عده‌اي به راحتي دارند همه چيز را تحويل بيگانه و مستکبران مي‌دهند
تاریخ انتشار : 1396/01/18 14:31:46
نمایش : 2618
نماينده ولي فقيه در استان گفت: امروز دشمن به برخي‌ها در داخل اميد بسته است و عده‌اي به راحتي دارند همه چيز را تحويل بيگانه و مستکبران مي‌دهند.
به گزارش بام ايران خبر؛ نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه شهرکرد حجت الاسلام و المسلمين نکونام در همايش مشترک اعضاي هيأت‌هاي نظارت بر انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري رسالت و وظيفه اعضاي هيات‌هاي نظارت بر انتخابات را بسيار سنگين و مهم خواند و گفت: شما به عنوان ناظران بر انتخابات رسالت بزرگي را بر عهده داريد و از أموري که هم خودتان و هم تمام مجريان ديگر انتخابات را به آن دعوت و تاکيد مي‌کنيد، امانت‌داري است. 

امام جمعه شهرکرد در ادامه با استناد به آيات قرآن کريم، استحکام پايه‌هاي نظام اسلامي با برگزاري يک انتخابات درست و نااميدکردن بيگانه و دشمن را دو رسالت مهم هيأت‌هاي نظارت بر انتخابات دانست و تاکيدکرد: شما مي‌خواهيد با برگزاري يک انتخابات سالم و درست که با رعايت عدالت و امانت‌داري تحقق پيدا مي‌کند، حافظ نظام اسلامي و صيانت کننده از نظام اسلامي باشيد.

نماينده ولي فقيه در استان با تاکيد بر اين که اعضاي هيات‌هاي نظارت بر انتخابات بايد بي‌طرف باشند تصريح‌کرد: اقتضاء وظيفه و اقتضاء ايماني، اخلاقي و قانوني شما بي‌طرف بودن در انتخابات و جلوگيري از برگزاري انتخابات ناسالم و مراقبت و جلوگيري از خيانت احتمالي کساني که بخواهند در رأي مردم دخل و تصرف کنند که چنين چيزي نبوده و نخواهد بود و قطعا شما نسبت به اين وظايف حساس هستيد.

حجت الاسلام و المسلمين نکونام در ادامه صيانت از نظام جمهوري اسلامي به وسيله خنثي کردن توطئه‌ها و مکرهاي دشمن را يکي از عميق‌ترين و مهم‌ترين مسائل امروز برشمرد و گفت: امروز دشمن به برخي‌ها در داخل اميد بسته و حتي گنگره آمريکا با صراحت و بي‌پروايي اعلام مي‌کند که تحريم‌ها را به عقب مي‌اندازيم که مبادا کساني که به آن‌ها اميد بسته‌ايم در انتخابات پيش‌روي ايران رأي نياورند که در چنين شرايطي بايد به جامعه و مردم بيداري، هوشياري و توجه و بصيرت داده شود چرا که اين جا مسئله صيانت و حفاظت از نظام اسلامي و ولايي و رهاندن کشور از شرّ استکبار و طواغيت مطرح است. 

امام جمعه شهرکرد تاکيدکرد: مگر مي‌شود کسي مؤمن باشد و ايمان به خدا و پيغمبر داشته باشد و زير چتر ولايت الهي قرار بگيرد ولي نگاه به بيرون و استکبار داشته باشد؟ بنابراين شما علاوه بر اين که مسئوليت برگزاري سالم انتخابات را بر عهده داريد، موظف هستيد در برابر توطئه‌ها و مکرهاي طواغيت و دشمنان بيروني بايستيد و مکر آن‌ها را با بصيرت و هوشياري‌بخشي به جامعه خنثي کنيد و شيطنت آن‌ها را به خودشان برگردانيد.

حجت الاسلام و المسلمين نکونام با اشاره به اينکه متأسفانه عده‌اي به راحتي دارند همه چيز را تحويل بيگانه و مستکبران مي‌دهند تصريح‌کرد: در مقاطع مختلف حرکت‌هايي به سمت بيگانه وجود داشته اما با کمال تأسف بدترين و بي‌پرواترين حرکت به سمت دشمن، در اين مقطع صورت گرفته  و خسارت‌هايش کم نبوده و هنوز مانده تا پرده‌ها کنار برود و  مردم عمق خسارت‌هاي اين مرحله از أمور را متوجه بشوند و آينده بايد بفمهند چه بلايي در اثر اين حرکت به سمت دشمن برسرشان آمده است.

امام جمعه شهرکرد تاکيدکرد: مسئله و دغدغه اصلي همه ما بايد تلاش براي صيانت از اسلام عزيز و نظام اسلامي باشد بنابراين نمي‌توانيم در در برابر اين حرکت‌ها و توطئه‌ها بي‌تفاوت و ساکت باشيم که برخي‌ها هرجور دلشان مي‌خواهد عمل کنند و هر بلايي که مي خواهند بر سر مردم بياورند و انحرافات فکري ايجاد کنند.

حجت الاسلام و المسلمين نکونام خاطرنشان کرد: جالب اين است که وقتي پاي صحبت بعضي از اين آقايان مي‌نشينيم از يک طرف مي‌گويند مردم بصير هستند و خوب مي‌فهمند که چه کارهايي انجام شده و اقدامات ما را از شيوه‌هاي مختلف به ويژه شبکه‌هاي اجتماعي رصد مي‌کنند اما، از طرف ديگر مي‌گويند يک عده دارند مردم را فريب مي‌دهند.

امام جمعه شهرکرد تصريح کرد: اگر واقعا مردم بيدار هستند و همه چيز را مي‌فهمند خب فريب هم نمي‌خورند و مي‌فهمند چه خبر است، کما اين که اکنون هم مردم همه مسائل و اتفاقاتي که افتاده و تلاش‌هايي که متأسفانه براي شب جلوه دادن روز و روز جلوه دادن شب توسط برخي‌ها صورت مي‌گيرد را مشاهده مي‌کنند و دادشان از اين مسائل و خلأها بلند است.

حجت الاسلام و المسلمين نکونام خطاب به اعضاي هيأت‌هاي نظارت بر انتخابات تاکيدکرد: شما در عين حال که بر قانو‌ن‌مندکردن‌کارهايتان و انجام رسالت قانوني و دور کردن صندوق‌هاي انتخابات از مکرها، توطئه‌ها و خيانات‌ها و صيانت تمام عيار به انتخابات بخشيدن تلاش و کوشش فراوان داريد علاوه بر آن بايد نگهبان تمام عيار نظام اسلامي و ناظر بر همه امور به معناي واقعي کلمه نيز باشيد و به جامعه بصيرت و هوشياري بدهيد.

نماينده ولي فقيه در استان در پايان بر ضرورت بهره‌گرفتن از فرصت حضور در ماه رجب براي انجام درست وظايف تأکيد کرد وگفت: بايد از خدا و ماه رجب کمک گرفت زيرا  ماه رجب ماه معنويت و تقوا و اخلاص است و اگر بايد بصيرت درست داشته باشيم و وظايف را به درستي انجام بدهيم حتما به برکت ماه رجب و شستشو دادن دل و درون از پليدي‌ها و ناپاکي‌ها و بر مدار معنويت و تقوا حرکت کردن اين أمور محقق خواهد شد.


انتهاي پيام/530ب
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن