آخرین اخبار
کد مطلب: 166774
جابه‌جايي يک مجموعه عظيم؛
موزه مردم‌شناسي برلين براي جذب مخاطب به مرکزشهر مي‌رود
تاریخ انتشار : 1395/10/23 10:01:25
نمایش : 608
موزه مردم‌شناسي برلين به مرکز اين شهر انتقال مي‌يابد. پيش‌بيني مي‌شود اجراي اين تصميم، تايير قابل توجهي در افزايش جعيت بازديدکننده از اين پروژه عظيم فرهنگي کشور آلمان داشته باشد.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، مجموعه عظيم فرهنگي موزه دالم برلين «Dahlem Museum» که شامل موزه مهم مردم‌شناسي اين شهر مي‌شود، قرار است در طي دو سال به مرکز شهر برلين انتقال داده شود.

اين اقدام به منظور استفاده بيشتر و تمرکز مکاني موزه‌هاي دولتي برلين است که از يک سو زحمت رفت و آمد را براي بازديدکنندگان کم خواهد کرد و از سوي ديگر به دليل نزديکي اين مجموعه در آينده، آمار بازديد موزه مردم شناسي بيشتر خواهد شد.

بر اساس اين گزارش، آمار بازديد از اين موزه، از ۵۶۹ هزار نفر نسبت به سال‌هاي قبل در سال ۲۰۱۶ تقريباً به يک چهارم اين رقم رسيده بود.

مطابق اين تصميم، فضاي فعلي اين مجموعه که در جنوب غربي برلين و در منطقه دالم واقع شده، قرار است ثابت بماند و کاربري جديدي پيدا کند. طبق گفته مسئولين اين موزه، اين ساختمان به مخزن موزه‌هاي دولتي تبديل مي‌شود. همچنين قرار است فضاي بزرگي از آنجا را به کتابخانه موزه اختصاص داده شود.

بناي فعلي که در حال حاضر مورد استفاده موزه است، در سال ۱۹۷۰ ساخته شد و تابه‌حال مجموعه‌هاي متنوعي از آثار فرهنگي و تاريخي اقوام مختلف به صورت نمايشگاه دائم و نمايشگاه فصلي در آن داير بوده است.

يکي از موضوعات نمايشگاهي سابق در اين موزه به بخش فرهنگ و اقوام مشرق زمين و نيز کشورهاي مسلمان مربوط مي‌شد. در اين نمايشگاه آثار فراواني از کشورهاي مختلف در قالب لباس‌هاي محلي، ظروف سفالي و بلوري، اجسام تزئيني و غيره قابل بازديد بودند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن