آخرین اخبار
کد مطلب: 166770
عضو شوراي شهر تهران:
تعداد موارد فروش فرزند محدود و قابل کنترل است
تاریخ انتشار : 1395/10/23 09:49:33
نمایش : 484
معصومه آباد گفت: تعداد افرادي که به دليل ابتلا به آسيب هاي اجتماعي، مبادرت به فروش فرزند خود مي کنند، بسيار محدود و قابل کنترل است.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرگزاري مهر، عضو کميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي اسلامي شهر تهران گفت: طرح عقيم سازي به معناي عدم توان حل مسئله است در حالي که  انتظار مي رود در ارائه راهبرد به ويژه از سوي مسئولان دولتي راهکاري براي توانمندسازي ارائه داده شود نه آنکه افراد را ناتوان کرد چرا که بدين ترتيب افراد در چرخه آسيب، تثبيت مي شوند.

عضو کميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي اسلامي شهر تهران با تاکيد بر اينکه مسئله آسيب هاي اجتماعي يک معلول است، اظهار کرد: آسيب هاي اجتماعي علت هاي بيشماري دارد و علت هاي آن از فقر معيشتي گرفته تا بيسوادي و بسياري از معضلاتي  است که يک بخش آن اجتماعي و تنها بخشي از آن فردي است.

آباد افزود: در جريان آسيب اجتماعي، فرد دچار يک بيماري اجتماعي مي شود ولي اين بدان معنا نيست که فرد آسيب ديده به بيماري ژنتيکي يا ارثي مبتلا شده است و براي آن تصميم مقطوع النسل شدن گرفته شود.

اين عضو شوراي اسلامي شهر تهران خاطرنشان کرد: در هيچ کجاي دنيا عقيم سازي يک راهکار نيست و آسيب شناسان و جامعه شناسان در بررسي آسيب ها اعم از اعتياد، روسپيگري، فقر و فحشاء بر اين اعتقاد هستند که آسيب هاي اجتماعي يک چرخه است که از اين خانه به خانه ديگر مي رود.

وي افزود: بايد از کارشناساني که راهکارهاي اينچنيني مطرح مي کنند، سوال کرد که که آيا عقيم سازي فرد آسيب ديده به معناي خروج اين فرد از چرخه آسيب است؟

آباد اظهار کرد: تنها ارتقاء عزت نفس، ارائه سرويس هاي اجتماعي که معمولا دولت ها به افراد ارائه مي دهند در کنار توانمندسازي آسيب ديدگان اجتماعي منجر به حيات دوباره آنها مي شود.

اين عضو شوراي اسلامي شهر تهران با اشاره به تجربيات نظام جمهوري اسلامي در سال هاي ابتداي انقلاب براي مقابله با آسيب هي اجتماعي حوزه زنان گفت: با تدابير صورت گرفته، بسياري از اين افراد توبه کردند و به خانه و خانواده بازگشتند از اين رو اين تجربه نشان مي دهد بايد سرويس اجتماعي از سوي بدنه دولت بيشتر شود تا افراد به چرخه زندگي بدون آسيب برگردانده شوند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن