آخرین اخبار
کد مطلب: 166767
هفته شانزدهم ليگ برتر؛
استقلال - نفت؛ يادآوري خاطرات تلخ و شيرين/ تراکتور در خانه قهرمان
تاریخ انتشار : 1395/10/23 09:35:03
نمایش : 471
هفته شانزدهم رقابت‌هاي ليگ برتر در شرايطي دومين روز خود را پشت سرخواهد گذاشت که نفت و استقلال يادآوره خاطرات تلخ و شيرين جام حذفي هستند. تراکتور هم به خانه قهرمان مي رود.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، هفته شانزدهم رقابت‌هاي ليگ برتر عصر پنجشنبه با برگزاري سه بازي دنبال مي‌شود که در حساس ترين اين ديدارها تيم هاي نفت تهران و استقلال در ورزشگاه تختي به مصاف هم مي‌روند. اين هفته از رقابت ها با ديدار روز چهارشنبه صنعت نفت آبادان و صباي قم آغاز شد که شاگردان فيروز کريمي توانستند برابر تيم قمي به برتري برسند.

* پيکان – گسترش فولاد؛ دورخيز رسمي کامپيوتر براي سهميه آسيا

اگر بپذيريم پيکاني ها در نيم فصل اول دست به کار بزرگي زدند که کارشان را با ايستادن در رتبه چهارم تمام کردند، بايد قبول کنيم حالا اين تيم صنعتي با مجيد جلالي در نيم فصل دوم نيم نگاهي هم به سهميه آسيايي دارد.

البته گسترشي ها که شروع نا اميد کننده اي در ابتداي فصل داشتند رفته رفته به شرايط مطلوبي رسيدند و با توجه به فاصله بسيارکم امتيازات در بالاي جدول، کمالوند هم با طمع پيروزي و سه امتياز بازي از تبريز به تهران آمده است. پيکاني ها در صورت پيروزي مي توانند اميدوار به ايستادن در رتبه سوم در پايان هفته هم باشند و شاگردان کمالوند در بهترين حالت مي توانند جاي تيم علي دايي در رتبه پنجم را بگيرند.

* استقلال خوزستان – تراکتورسازي؛ مدافع عنوان قهرماني با مدعي عنوان قهرماني
تيم مدافع عنوان قهرماني در اين فصل هيچ نشاني از قهرمان ندارد و در رده هاي مياني مايل به پايين جدول کارش را دنبال مي کند و برعکس اين تيم،  تراکتورسازي است که در اين فصل هم در ليگ و هم در جام حذفي مدعي قهرماني است.

تراکتورسازان که در نيم فصل اول امتيازاتي را از دست دادند تا به واسطه آن صدر جدول را هم از دست بدهند، حالا بايد به بازي کردن بدون سروش رفيعي عادت کنند. اين تيم مي تواند اميدوار باشد در صورت پيروزي و لغزش احتمالي پرسپوليس در اولين هفته از ليگ برتر صدر جدول را از اين تيم پس بگيرد.

شاگردان پورموسوي که هيچ نشاني از اقتدار فصل گذشته شان ندارند، در صورت پيروزي در اين بازي در بهترين حالت تنها يک رده صعود خواهند کرد و رتبه خود در جدول را تک رقمي خواهند کرد.

* نفت – استقلال؛ همچنان تحت تاثير جام حذفي
نفت و استقلال برگزار کننده حساس ترين بازي امروز هستند. ديداري که همچنان تحت تاثير ديدار حذفي اين دو تيم قرار دارد. ديداري پر تنش براي دو تيم، مربيان و هواداران شان. شاگردان علي دايي در نيم فصل اول فراتر از انتظار نتيجه گرفته‌اند و مي‌توانند با حفظ روند خوب شان در نيم فصل دوم، نيم نگاهي به کسب سهميه آسيايي هم داشته باشند.

استقلال اما در نيم فصل اول حکايتي ديگر داشت. منصوريان نتوانست در نيم فصل اول نتايج درخشاني با تيمش بگيرد و حالا آنها اگر مي‌خواهند از تيغ تيز انتقادات هواداران خلاصي يابند، بايد کارشان را با پيروزي آغاز کرده و با پيروزي ادامه دهند.

استقلالي‌ها تا رده سوم جدول تنها ۳ امتياز فاصله دارند و در صورت کسب پيروزي مي‌توانند براي حضور در رده‌هاي بسيار بالا اميدوار باشند. نفتي‌ها هم که تا همين اواخر رده سوم جدول را در اختيار داشتند، قطعا به دنبال آن هستند تا از فرصت اين بازي خانگي براي بازگشت به همان رده استفاده کنند.

استقلالي ها در اين بازي بازيکن محروم ندارند اما مگويان و جابر انصاري دو بازيکن تاثير گذار اين تيم به دليل محروميت در اختيار آنها نيست. در سوي ديگر نفتي ها هم ميلاد فخرالديني و به احتمال زياد محمد قاضي را به دليل آسيب ديدگي در اختيار نخواهند داشت. ضمن اين که علي دايي سرمربي اين تيم نيز به دليل محروميت امکان حضور روي نيمکت نفت را ندارد. 

برنامه ديدارهاي هفته شانزدهم به شرح زير است:

 * پنجشنبه ۲۳ دي ۹۵
پيکان تهران- گسترش فولاد تبريز - ساعت ۱۵ - ورزشگاه شهداي شهرقدس
- وحيد کاظمي – محمدرضا ابوالفضلي – مهدي عاليقدر – کوپال ناظمي – ناظر: محمدعلي فروغي

 * نفت تهران- استقلال تهران - ساعت  ۱۶:۳۵ - ورزشگاه تختي تهران
- تورج حق وردي – محمدرضا منصوري – علي ميرزابيگي – محمدحسين ترابيان – ناظر: حسين عسگري

 * استقلال خوزستان- تراکتورسازي تبريزساعت ۱۵:۳۰ - ورزشگاه غدير اهواز
- احمد صالحي – سعيد قاسمي – مهدي شفيعي – جواد رحيم زاده – ناظر: سعيد بطحايي 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن