آخرین اخبار
کد مطلب: 166760
لاريجاني درنشست خبري با همتاي ماليايي:
بحران هاي جهان اسلام باعث تحت الشعاع قرار گرفتن فلسطين شده است
تاریخ انتشار : 1395/10/22 13:54:09
نمایش : 455
رئيس مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: بحران هاي موجود در ميان کشورهاي اسلامي باعث شده است که مسئله فلسطين، تحت الشعاع قرار بگيرد.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي پيش از ظهر امروز در نشست خبري مشترک با «ايساکا سيديبه» رئيس مجلس ملي مالي که به تهران سفر کرده است، با اشاره به روابط دوستانه خود با همتاي ماليايي، اظهارداشت: ايران و مالي در زمينه مسائل منطقه و مبارزه با تروريسم، ديدگاه هاي مشترکي دارند.

وي افزود: کشور مالي در ميان کشورهاي آفريقايي بسيار مدنظر ما است و جمهوري اسلامي توجه ويژه اي به آن دارد.

رئيس مجلس، کشور مالي را از کشورهاي مهم آفريقا خواند و افزود: در مذاکرات امروز پيرامون گسترش روابط اقتصادي و ارتقاء سطح روابط تجاري رايزني هاي خوبي صورت گرفت.

نماينده مردم قم ادامه داد: علاوه بر اين تحليل مشترکي از بحران هايي که در کشورهاي اسلامي ايجاد شده است بين دو کشور وجود دارد. ما معتقديم بحران هاي موجود در ميان کشورهاي اسلامي باعث شده است که مسئله فلسطين، تحت الشعاع قرار بگيرد.

لاريجاني اظهار داشت: خوشحال هستيم که کنفرانس بين المجالس اسلامي در مالي تشکيل مي شود و اميدواريم کنفرانس موفقي بوده و در زمينه چالش هاي کشورهاي اسلامي تصميمات مهمي اتخاذ شود.

رئيس مجلس در پايان اظهار داشت: از اينکه در ايام سوگواري به ايران آمده و رحلت آيت الله هاشمي رفسنجاني را تسليت گفته ايد، ممنون هستيم.

در ادامه، اين نشست رئيس مجلس مالي در سخناني درگذشت آيت الله هاشمي رفسنجاني را تسليت گفت و افزود: فقط شما عزادار نيستيد بلکه ما هم در عزاي شما شريک هستيم.

وي ادامه داد: امروز مشکل مردم فلسطين مشکل عمده اي است و همواره کشور ما در اين مسئله نگراني داشته است. البته استقرار ۲۰ ساله سفارت فلسطين در مالي نشان دهنده مواضع مشترکي است که بين مالي و فلسطين وجود دارد.

رئيس مجلس مالي ادامه داد: در تمام قطعنامه هايي که سازمان ملل عليه مردم فلسطين صادر کرده است ما مخالف بوديم و قطع نامه اخير شوراي امنيت مالي همصدا با مردم فلسطين بود.

وي گفت: اطمينان مي دهم که هيات مالي در اجلاس ماه فوريه در ايران براي حمايت از فلسطين شرکت چشم‌گيري داشته باشد.

رئيس مجلس مالي همچنين اظهار داشت: اطمينان مي دهم تمامي تلاش خود را به کار ببرم تا در کنفرانس بين المجالس اسلامي که در کشور مالي برگزار خواهد شد، مشکلات کشورهاي اسلامي مورد بحث قرار گيرد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن