آخرین اخبار
کد مطلب: 166744
معاون زنگنه خبر داد؛
ايران-ژاپن قراردادهاي جديد پالايشگاهي امضا مي‌کنند
تاریخ انتشار : 1395/10/19 13:47:42
نمایش : 320
معاون وزير نفت از امضاي دو قرارداد بهينه‌سازي و بهبود فرآيند توليد پالايشگاه‌هاي نفت بندرعباس و تهران در آينده‌اي نزديک با دو شرکت معتبر نفتي ژاپن خبر داد.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرگزاري مهر، عباس کاظمي در تشريح مهمترين فرصت‌هاي سرمايه گذاري در صنعت پالايش نفت ايران در دوران پسابرجام، گفت: اجراي طرح‌هاي توسعه و بهينه‌سازي و کاهش ظرفيت توليد نفت کوره، از مهمترين برنامه‌هاي توسعه و بهينه‌سازي صنعت پالايش نفت کشور به شمار مي‌رود.

مديرعامل شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي با تاکيد بر اينکه تا افق چشم‌انداز بايد، سهم توليد نفت کوره در سبد محصولات نفتي کشور به حدود ۱۰ درصد کاهش يابد، تصريح کرد: بر اين اساس و به منظور کاهش توليد نفت کوره در پالايشگاهها، تاکنون مذاکرات متعددي با شرکت‌هاي بين‌المللي به ويژه کره‌جنوبي و ژاپن انجام شده است.

معاون وزير نفت با اشاره به امضاي قرارداد طرح بهينه‌سازي و بهبود فرآيند توليد در پالايشگاه نفت اصفهان با شرکت دايلم کره‌جنوبي، تاکيد کرد: پس از برجام، استقبال زيادي از سرمايه‌گذاران خارجي به خصوص کره‌جنوبي و ژاپن براي اصلاح پالايشگاههاي نفتي قديمي، شده که الزامي جدي است.

اين مقام مسئول، افزود: پالايشگاه‌هاي قديمي توليد نفت کوره بالايي دارند که ارزش آن در بازارهاي جهاني رو به کاهش است و کمتر از نفت خام مي‌شود.

وي با بيان اينکه در پالايشگاه‌هاي نفت بندرعباس و تهران، مذاکرات با سرمايه‌گذاران ژاپني و کره‌اي در حال انجام بود، به طوري که دو شرکت JCCP و JGC  در پالايشگاه نفت تهران مذاکرات نهايي را آغاز کرده‌اند، تبيين کرد: در مجموع پالايشگاه‌هاي قديمي نفت شامل اصفهان، تبريز، تهران، بندرعباس و آبادان به حدود ۱۴ ميليارد دلار هزينه سرمايه‌گذاري نياز دارند که محصولات و فرآورده‌هاي نفتي با استاندارد يورو چهار توليد کنند و البته سهم توليد نفت کوره آنها، به کمتر از ۱۰ درصد برسد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن