آخرین اخبار
کد مطلب: 166735
رئيس انجمن متخصصين پوست خبر داد؛
توليد تجاري محصول جوان سازي پوست در ايران
تاریخ انتشار : 1395/10/18 11:46:02
نمایش : 549
رئيس انجمن متخصصين پوست ايران، از توليد تجاري محصول جوان سازي پوست با استفاده از سلول هاي بنيادي در داخل کشور خبر داد.

به گزارش بام ايران خبر ؛ دکتر محمد علي نيلفروش زاده در حاشيه برگزاري کنگره متخصصين پوست ايران، به خبرنگار مهر گفت: در زمينه سلول هاي بنيادي در پوست کارهاي خوبي در مرکز تحقيقات پوست انجام داده ايم. بطوريکه دو مقاله در سال ۲۰۰۹ چاپ شده که در حال حاضر مرجع شرکت هاي دانش بنيان اروپايي قرار گرفته به اين مقالات استناد مي کنند.

وي افزود: در فاز نخست کار جوان سازي پوست با استفاده از سلول هاي بنيادي بر روي ۲۲ بيمار و سپس ۲۴ بيمار با انجام ۲ و ۳ تزريق انجام شد.

نيلفروش زاده با اشاره به نتايج قابل قبول آزمايش ها بر روي موش ها، اظهارداشت: با اين کار توانستيم فاز انساني مطالعه را از کميته اخلاق بگيريم.

وي با تاکيد بر اينکه در دنيا هنوز کار جدي در زمينه جوان سازي پوست با استفاده از سلول هاي بنيادي انجام نشده است، ادامه داد: البته تحقيقات ما بر روي ۵ بيمار اول هنوز نتايج خوبي نداشته اما ارزش علمي بالايي داشته است.

رئيس انجمن متخصصين پوست ايران به جداسازي چربي بدن انسان براي جوان سازي پوست با استفاده از تزريق SPF اشاره کرد و گفت: اين شيوه کار جديدي است که شکل تجاري آن بزودي آغاز مي شود و جزو اولين محصولات سلول هاي بنيادي محسوب مي شود که در داخل کشور به دست آمده است.

به گفته نيلفروش زاده، توليد تجاري اين محصول ظرف چند ماه آينده وارد بازار کشور مي شود.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن