آخرین اخبار
کد مطلب: 166732
فعلا هيچکس پاسخگو نيست؛
بازگشايي بدون مجوز پيست اسکي شمشک/ بازي آزمايشي با جان مردم!
تاریخ انتشار : 1395/10/18 11:35:53
نمایش : 330
پيست اسکي شمشک در حالي از روز جمعه به صورت آزمايشي و نه رسمي بازگشايي شد که هيچ مجوزي از فدراسيون و يا سازمان استاندارد اخذ نکرده است!

به گزارش بام ايران خبر به نقل از خبرنگار مهر، پس از بازگشايي پيست هاي اسکي توچال، دربندسر و ديزين همه منتظر بازگشايي پيست اسکي شمشک بودند؛ پيستي که گفته مي شود بازگشايي آن به علت اختلاف بين مسئولان پيست و بومي ها که هر يک سهامي در اين پيست دارند بارها به تاخير افتاد.

روز گذشته شمشک به صورت آزمايشي بازگشايي شد در حالي که نه مجوز فدراسيون را دارد و نه مجوز سازمان استاندارد که به تازگي به مسئله استاندارد دستگاه پيست ها ورود کرده است. در مجموع، پروژه بازگشايي«آزمايشي» پيست هاي اسکي دور از منطق و عقل سليم است.

چطور مي شود در حالي که هنوز هيچ نهاد ناظري به استاندارد و امنيت يک پيست نظر نداده باشد آن را به صورت آزمايشي بازگشايي کرد؟ مگر مي شود به صورت آزمايشي با جان مردم بازي کرد؟در اين ميان اگر اتفاقي براي فرد يا افرادي بيفتد چه کسي پاسخگوست و آيا باز هم مثل همه اتفاقات گذشته مي توان آن قدر با صورت مسئله بازي کرد که ديگر کسي حال و حوصله پيگيري پاسخ را نداشته باشد؟!

ساير پيست هاي اسکي هم بدون مجوز سازمان استاندارد بازگشايي شده اند. روزهاي شلوغي را هم مي گذرانند. سازمان استاندارد هم سکوت کرده و نهادي نيز اظهار نظر نمي کند. همه مي دانند که برخي از تجهيزات اسکي متعلق به سالهاي دور است و هر آن بيم اين مي رود که حادثه اي اتفاق بيفتد.

نمي شود در اين ميان از فدراسيون اسکي نيز خرده گرفت. فدراسيون متولي پيست هاي اسکي نيست و ظاهرا اين موضوع برايش راضي کننده است تا در خصوص حوادث و اتفاق هاي احتمالي هم پاسخگو نباشد. ديزين، دربندسر، توچال، آبعلي، شمشک يا خور، چه فرقي مي کند مهم اين است که مراقب باشيم تا روز تعطيل و تفريح يک خانواده به حادثه و خاطره اي هولناک تبديل نشود.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن