آخرین اخبار
کد مطلب: 166724
زالي با اشاره به مصوبه مجلس؛
خطر تعطيلي ۶۰ هزار مطب/ بازنده اصلي مردم خواهند بود
تاریخ انتشار : 1395/10/17 17:22:20
نمایش : 290
رئيس کل سازمان نظام پزشکي ايران، نسبت به تبعات تعطيلي ۶۰ هزار مطب پزشکان هشدار داد و گفت: بازنده اصلي مصوبه مجلس، مردم و حوزه سلامت خواهند بود.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، دکتر علي رضا زالي در حاشيه کنگره متخصصين پوست، از تصميم مجلس در مخالفت با فعاليت پزشکان دولتي در بخش خصوصي انتقاد کرد و گفت: اين تصميم مي تواند سلامت مردم را به خطر بياندازدد.

وي افزود: حقوق شهروندي جامعه پزشکي با اين مصوبه مخدوش مي شود و به نوعي از محروميت اجتماعي برخوردار مي شوند.

زالي با عنوان اين مطلب که تلخي اين مصوبه موجب نگراني احاد جامعه پزشکي شده است، ادامه داد: تبعات اين مصوبه مجلس گريبانگير سلامت مردم خواهد شد.

وي با اشاره به وجود ۶۰ هزار مطب پزشکي در کشور، گفت: بخش زيادي از اين پزشکان داراي مطب عضو هيئت علمي نيستند و اکثرا در بخش هاي خيريه، تامين اجتماعي و نيروهاي مسلح خدمت مي کنند که در زمان فراغت مطب دارند.

زالي با عنوان اين مطلب که دريافتي اين قبيل پزشکان کمتر از دو ميليون تومان در ماه است که اگر بخواهند فقط در بخش دولتي کار کنند، افزود: رگ اصلي درآمد اين دسته از پزشکان با اين مصوبه از دست خواهد رفت.

رئيس کل سازمان نظام پزشکي همچنين خطر مهاجرت پزشکان از بخش دولتي به خصوصي را گوشزد کرد و گفت: مصوبه مجلس، آينده شغلي ۶۰ هزار پزشک صاحب مطب را تهديد مي کند.

وي با انتقاد از اين مصوبه که منجر به محروميت اجتماعي جامعه پزشکي از حقوق شهروندي مي شود، ادامه داد: اميدواريم شوراي نگهبان به اين نگراني جامعه پزشکي توجه کند. زيرا، ترديد ندارم که بازنده اصلي مردم و حوزه سلامت خواهد بود.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن