آخرین اخبار
کد مطلب: 166723
دايي با انتقاد شديد از فدراسيون:
هيچکس را به ورزشگاه راه نمي‌دهيم/ اينجا فوتبال است نه پادگان!
تاریخ انتشار : 1395/10/17 17:15:53
نمایش : 264
سرمربي تيم فوتبال نفت تهران با هشدار به وزير ورزش و جوانان، به شدت از راي کميته انضباطي و محروميتش انتقاد کرد و گفت: براي بازي با استقلال درب ورزشگاه را مي بنديم؛ ما هم لجبازي بلديم!

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرگزاري مهر، علي دايي در خصوص راي صادره کميته انضباطي و محروميت دو جلسه اي از همراهي تيم نفت، گفت: هيچ وحدت رويه‌اي در تصميمات کميته انضباطي نمي‌بينم. کساني هستند که کنار زمين دست به يقه شده‌اند اما به رغم گذشت چند هفته هنوز حکم نهايي صادر نشده است؛ همچنان در حال بررسي هستند و مي‌گويند پرونده مفتوح است اما راي درباره من را در سريع‌ترين زمان ممکن صادر مي‌کنند بي‌آنکه حق دفاع براي من قائل باشند.

انتقاد از راي کميته انضباطي
وي ادامه داد: من هم به اندازه خودم سواد حقوقي دارم و با دوستان حقوقي هم مشورت مي‌کنم. اين همه تناقض در رفتار و آراي کميته انضباطي قابل پذيرش نيست. مثلا راي دو جلسه محروميت و ده ميليون جريمه داده‌اند بعد مي‌گويند جريمه قابل اعتراض است و محروميت قطعي! آقايان، مجموع اين دو مجازات مي‌شود يک راي. در همه قوانين از زمان حمورابي و کوروش تا الان مي‌گويند فلان راي قابل تجديدنظر هست يا نيست. نمي‌گويند مجازات قابل تجديدنظر است.

قانون مملکت را زير سئوال مي برند
سرمربي تيم نفت تهران تاکيد کرد: وقتي يک بخش يک راي قابل تجديدنظر باشد مابقي بخش‌ها هم قابل تجديدنظر است. اين را حتي در قانون آيين دادرسي کيفري قبلي در ماده ٢٣٤ و قانون فعلي در ماده ٤٢٩ هم ذکر کرده‌اند و امري کاملا واضح است. نمي‌دانم چرا اينجا مي‌خواهند قانون مملکت را هم زير سئوال ببرند و آن را تغيير بدهند. من وقتي در قبال اتهام و تخلف انتسابي حق دفاع دارم در همه موارد آن مي‌توانم از خودم دفاع کنم. نمي‌شود که مثلا دادگاه راي بدهد فلاني هم اعدام شود هم ديه بدهد. بعد بگويند اعدام قطعي و ديه قابل تجديدنظر است. اول اعدامش کنيد بعد مي‌تواند نسبت به ديه اعتراض کند. الحمدالله همه اعضاي کميته انضباطي وکيل و قاضي هستند و من نبايد اينها را بگويم چرا که خودشان اشراف کامل دارند.

براي رحمتي هم سال گذشته راي دادند
وي تصريح کرد: سال قبل رايي درباره سيد مهدي رحمتي که خيلي هم برايم عزيز است دادند و گفتند تخلف ليگ برتر فقط در ليگ برتر اجرا مي‌شود و تخلف در جام حذفي هم در جام حذفي. گفتند اين را از مقررات فيفا برداشت کرده اند؛ بعد حالا يک حرف ديگر مي‌زنند. بالاخره روال را مشخص کنيد. نمي‌شود هر جور سليقه و دلبخواه شما باشد جلو برويم.

در پشت پرده ها بين فوتبال ما و فيفا رقابت است!
دايي افزود: آيين‌نامه فيفا را مي‌خواهند در ايران اجرا کنند. برخي موارد را اجرا مي‌کنند و برخي را هم نه! اصلا کجاي کار فوتبال ما با فيفا شباهت دارد؟ حالا بعضي پشت پرده‌ها، خدا را شکر بين ما و فيفا رقابت است. البته در فيفا دستگيري‌ها وجود دارد در فوتبال پاک ما نه. مي‌گويند آرا حتي اگر قابل تجديدنظر هم باشد بلافاصله اجرا مي‌شود. اين قاعده کجاي قانون است؟ اگر در فيفا اين حرف را مي‌زنند دليل دارد. چون بلافاصله مي‌شود پرونده را به استيناف برد و کميته استيناف آنجا هميشه فعال است اما آيا اينجا هم همين شرايط حاکم است؟

دستگاه درآمدزايي فحش شمار در فدراسيون نصب شده!
سرمربي نفت تهران يادآور شد: با برخي احکام به نوعي جديدا دستگاه درآمدزايي فحش شمار در فدراسيون نصب شده که بر اساس آن درآمدزايي هاي قابل توجهي شکل مي‌گيرد. منِ علي دايي يا هر مربي و بازيکن ديگري نود دقيقه به خودمان و خانواده‌مان رکيک‌ترين توهين‌ها مي‌شود اما بايد سکوت کنيم، بعد بر اساس همان توهين‌ها فلان تيم جريمه نقدي مي‌شود تا پول به حساب فدراسيون برود، خنده‌دار نيست؟

شمشير آقايان آماده است
وي با بيان اينکه به گفته کارشناسان، هشت پنالتي تيم نفت گرفته نشده است، گفت: در جام حذفي استقلال به ما گل آفسايد مي‌زند اما کنار زمين اعتراضي معمولي داشتم و در کنفرانس‌ها هم به ذکر اشتباهات پرداختم. با اينکه عمري در فوتبال بودم اول از طريق افراد رسانه‌اي تيم و باشگاه پيگير مي‌شوم که کارشناسان داوري چه گفته‌اند و بعد به سالن کنفرانس مي‌روم. خود آقاي کامراني‌فر هم تحت تاثير اين ميزان اشتباه داوري به زيان نفت و نوع رفتار تيم ما با من تماس گرفت و تشکر کرد. حالا يک بار تحت تاثير اشتباهات و فشارهاي قبلي و آن بازي که اعتراض کنيم و حق يک تيم بخش خصوصي را مطالبه کنيم شمشير آقايان آماده است. همين کارها را کرده‌ايم که بخش خصوصي از فوتبال فراري است و رغبتي به حضور در فوتبال ندارد.

معلوم نيست رييس برخي از کميته ها با چه معياري انتخاب مي شوند
دايي با انتقاد از عملکرد فدراسيون فوتبال گفت: مشکل اصلي در نوع اداره فوتبال ماست. يک صندلي با دو نفر را گذاشته‌ايم و صندلي بازي راه انداخته‌ايم. هميشه يکي از آن دو نفر روي آن صندلي است و برنده بازي به حساب مي‌آيد. نمي‌خواهيم کار زير بنايي کنيم؛ فقط نفرات را جابجا مي‌کنيم و متاسفانه هيچ تغيير مثبتي در روند کاري فدراسيون ديده نمي‌شود و مشخص نيست رييس برخي کميته‌ها از کجا و چگونه و با چه معيارهايي انتخاب شده‌اند.

اگر دفاع از حق جرم است، مرا مجازات کنيد
وي تاکيد کرد: متاسفانه کساني که سررشته‌اي از فوتبال ندارند توقع دارند مقابل ظلم سکوت کنيم. اگر دفاع از حق جرم است مرا مجازات کنيد. شما بگوييد در بازي با سپاهان داور چه کاري براي حريف نکرد؟ بازيکن ما را به ناحق اخراج کرد، پنالتي اشتباه گرفت؛ بر خلاف همه قوانين داور مثل توپ جمع‌کن توپ را از گلر ما گرفت تا حريف سريع‌تر کرنر بزند و وقت تلف نشود. من ياد نگرفته‌ام در مقابل ناحقي‌ها سکوت کنم و تا آخر عمرهم سکوت نمي‌کنم.

حکم سه سال قبل را هرکجا نشان مي دادند تست عقل مي گرفتند!
سرمربي تيم نفت افزود: سه سال قبل تيم پرسپوليس با من داشت قهرمان مي‌شد اما به خاطر تماشاگران يک امتياز از ما کم کردند. اين حکم را هر کجاي دنيا نشان مي‌داديم از ما تست عقل مي‌گرفتند. حالا بماند که همان فصل تماشاگران برخي تيم‌ها اعتراض‌هاي به مراتب تندتر داشتند اما امتيازي از آنها کسر نش؛ شايد بدين خاطر که از حاشيه امنيت برخوردار بودند. تاريخ مصرف کسر امتياز به خاطر شعارها هم فقط همان فصل بود و پرسپوليس با بنده به خاطر همان کسر امتياز قهرمان نشد.

کنايه به باشگاه فولاد و قهرمان نشدن پرسپوليس
وي گفت: همان فصل يک تيم غير نظامي به اندازه بيش از انگشتان دو دست سرباز معاف شده با کارت پايان خدمت‌هاي مسئله‌دار داشت. انگار هر کس از آن حوالي رد شده بود يک کارت برايش گرفته بودند. چه اقدامي انجام داديد؟ چه حکمي صادر کرديد؟ با کدام خاطي برخورد کرديد؟ چرا قهرماني پرسپوليس را که حق مسلمش در آن فصل بود، به پرسپوليس برنگردانديد؟ اگر پرسپوليس، استقلال و تراکتورسازي هم اين تخلقات را داشتند همين واکنش را داشتيد؟!

لاي کتاب حافظ سکه گذاشتند ولي قانون براي دايي اجرا مي شود
دايي خاطرنشان کرد: لاي ورق هاي کتاب حافظ سکه دادند و در برنامه ٩٠ هم نشان دادند. چه شد؟ چه کسي محروم شد؟ قبول کنيد فقط براي علي دايي کتاب قانون‌تان واو به واو خوانده و اجرا مي‌شود.

مي خواهيد ۹۰ دقيقه با تمام نيمکت نفت پشت به زمين بايستيم؟
وي يادآور شد: من هم بلدم بازي کنم و با اعتراض هاي به اصطلاح مدني همه چيز را زير سئوال ببرم. کاري دارد در واکنش به تبعيض، تناقض‌هاي اثبات شده و يک بام و دو هواها در يک بازي من و همه نيمکت‌نشين‌ها نود دقيقه پشت به زمين بايستيم؟ فکر مي‌کنيد بازخوردش در سطح دنيا از اين آراي فدراسيون کمتر است؟ برانکو يک کلام انتقاد از برنامه‌ها کرده. سريع احضارش مي‌کنند .پس آزادي بيان در اين فوتبال يعني چه؟ هر کس حرف زد احضار مي‌شود؟ دست برداريد. اينجا پادگان که نيست فوتبال است.

در ورزشگاه را مي بنديم تا کسي وارد نشود
دايي ادامه داد: از بازي با استقلال من را محروم کرده اند. استقلال هم در بازي خانگي محروم از تماشاگر است و قطعا هوادارانش براي بازي با ما به ورزشگاه تختي مي‌آيند چون ما ميزبانيم. اين بعد از آن همه جنجال و فحاشي در بازي حذفي معنايش چيست؟ ما که هواداري نداريم و ميزبان هم هستيم. درب ورزشگاه را مي‌بنديم تا کسي وارد نشود. ما ميزبانيم و مي‌خواهيم بدون تماشاگر بازي کنيم. فوقش ده درصد ميهمان را به آنها مي‌دهيم. اگر بنا به لج‌بازي است ما هم بلديم.

هشدار به وزير ورزش و جوانان؛ بعضي ها در فوتبال سايه بلندي دارند
دايي در ادامه گفت: اميدوارم فدراسيون نخواهد روال اشتباه و تبعيض آميزش را ادامه دهد. به آقاي سلطاني‌فر هم مي‌گويم وزير قبلي هر جور خواست با فوتبال برخورد کرد اما به خودمان مي‌گفتيم او فوتبالي نبوده و نمي‌شود ايرادي گرفت. شما اما فوتبال و آدم‌هايش را خوب مي‌شناسيد. بعضي‌ها در اين فوتبال فقط سايه بلندي دارند مثل سايه‌هاي بلند دم غروب. فريب آنها را نخوريد و براي فوتبال چاره‌اي اساسي بيانديشيد.

دست کي روش درد نکند؛ رفتن به جام جهاني مشکلي حل نمي کند
دايي در ادامه تصريح کرد: رفتن به جام جهاني خيلي خوب است و دست کي روش و تيمش درد نکند که تا اينجا خوب نتيجه گرفته‌اند اما رفتن به جام جهاني دردي از اين دردهاي اساسي حل نمي‌کند که اگر مي‌کرد بعد از سه دوره رفتن به اين جام پس از انقلاب تکليف فوتبال مان ايني نبود که مي‌بينيم.

چرا حالا ياد شکايت افتاده اند؟
وي درباره شکايت استقلال گفت: ويديوي حرف‌هاي بنده در کنفرانس خبري موجود است. بروند و ببينند. برخلاف برخي انقدر شجاعتش را داشتم که قبل از بيان واکنش خود درباره فحاشي‌ها، از هواداران فهيم و فرهيخته استقلال عذرخواهي کنم. انتظار عذرخواهي هم از سوي مديران باشگاه استقلال را نداشتم چون اگر بنا به عذرخواهي‌شان بود ليدرهاي کانون هواداران‌شان آن فحاشي‌ها را از برخي تماشاگران مطالبه نمي‌کردند. اين شکايت ديگر آخر مغلطعه و سفسطه بازي است. چرا بعد از چند هفته و در آستانه بازي بعدي‌مان يادشان افتاده شکايت کنند. آن هم بعد از آن همه فحاشي که صداي اساتيدي مثل آقايان پروين، مايلي‌کهن و خيلي‌هاي ديگر را هم درآورد و حتي آقاي جهانيان رييس محترم هيات مديره‌شان هم با شجاعت آن اتفاقات را محکوم کرده و از من عذرخواهي کردند. قطعا آقاي وزير براي جمع شدن اپيدمي فحاشي‌ها و توهين‌ها در ورزشگاه‌ها فکري عاجل کرده و اينگونه دست پيش گرفتن و جسارت باشگاهي که ايشان رييس مجمع آن هستند را ريشه‌يابي خواهند کرد تا معلوم شود اين جريانات در آستانه بازي دو تيم از کجا آب مي‌خورد و هدف چيست. بنده باز هم و اين بار با صدايي بلندتر مي‌گويم که از هواداران فهيم و فرهيخته استقلال پوزش مي‌طلبم اما برخي که به بنده فحاشي کردند آن توهين‌ها را به خودشان کرده‌اند و اگر هرکس هم در پسِ پرده صحنه گردان بوده‌اند توهين‌ها نوش جان خودش.

آقاي طاهري! مردم بازي کذايي پرسپوليس با سپاهان را به ياد دارند
سرمربي نفت که با سايت اين باشگاه گفتگو کرده است، همچنين گفت: متاسفانه من ايران نبودم و صحبت‌هاي آقاي طاهري مديرعامل محترم سپاهان را ديروز شنيدم. بايد به ايشان يادآوري کنم اينجا فوتبال است و با هندبال کاملا فرق مي‌کند. من که در هندبال نبوده ام از آن سررشته‌اي ندارم و نمي‌توانم درباره آن نظر بدهم. شما هم نمي‌توانيد در مورد فوتبال اطلاعات کاملي داشته باشد. متاسفانه در برنامه ۹۰ در مورد آقاي شجاع خليل‌زاده که از بهترين مدافعان ايران است حرف‌هايي زديد که بايد يادآوري کنم همه مردم ايران آن بازي کذايي پرسپوليس و سپاهان را بياد دارند که آقاي شجاع خليل‌زاده که يکي از بهترين مدافعان ايران هستند چگونه به بازيکن پرسپوليس فن کمر زد و بعد هم با کف دست به صورتش کوبيد.

تيمتان را تقويت کنيد تا هوادارانتان گريه نکنند
وي ادامه داد: آقاي طاهري لطفا دلايل باختتان را در جاهاي ديگر ريشه يابي کنيد و اينکه آن را گردن ديگران بياندازيد صحيح نيست. گفته‌ايد هواداران شما با چشم گريان از ورزشگاه رفته‌اند . تيمتان را تقويت کنيد تا اين اتفاق تکرار نشود. با اين استدلال‌ها معتقديد تيم کم هوادار نبايد تيم پرهوادار را شکست بدهد! پرهوادارتر از پرسپوليس و استقلال و تراکتورسازي که نيستيد و اگر اين استدلال را بپذيريم پس آن تيم‌ها نبايد شکست بخورند.

انتقاد از دپارتمان داوري
دايي در ادامه تصريح کرد: من فقط از تبريک عجيب وغريب آقاي کامراني‌فر به بنيادي‌فر تعجب مي‌کنم. آقاي کامراني‌فر دفاع از اشتباه، خودش يک اشتباه بزرگ‌تر است. کسي که يک اشتباه مي‌کند يک اشتباه است اما وقتي براي توجيه اشتباهش هزار دليل بياورد، مي‌شود هزار و يک اشتباه. بازي در اصفهان است و داور شهرکردي انتخاب مي‌کنند که دو قدمي اصفهان است. مي‌گوييد گلر سپاهان نبايد اخراج شود چون توپ در اختيار مهاجم نبوده، آيا شدت ضربه و بازي خطرناک دروازه‌بان سپاهان اخراج نداشت؟ عيسي آل‌کثير هنوز دارد فيزيوتراپي مي‌کند.

سرمربي نفت در پايان گفت: حق گرفتني است و بايد براي آن جنگيد متاسفانه ما گاهي اوقات خدا را فراموش مي‌کنيم و به بنده خدا مي‌چسبيم.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن