آخرین اخبار
کد مطلب: 166721
قوه قضائيه قاطعانه عليه پرونده‌هاي فساد حکم دهد
تاریخ انتشار : 1395/10/17 17:01:43
نمایش : 284
خطيب موقت نماز جمعه تهران گفت: قوه محترم قضاييه که شديدا مورد هجمه هستيد، ان شاءالله به پرونده هاي فساد با سرعت بيشتر و دقت بيشتر رسيدگي و قاطعانه حکم صادر کنيد.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، آيت الله سيداحمد خاتمي خطيب موقت نماز جمعه تهران در نماز جمعه اين هفته اظهار داشت: ۱۷ دي سالروز توطئه استعماري کشف حجاب توسط رضاخان است. رضا خان دقيقا ماموريت مبارزه با دين را داشت.

آيت الله خاتمي افزود: ارباب آن روزش يعني انگليس، اين پير خرفت استعمار سه دستور بر رضا خان ديکته کرد؛ يکي مبارزه با حوزه هاي علميه و روحانيت، يکي مبارزه با عزاداري سيدالشهدا و ديگري هم کشف حجاب.

وي با بيان اينکه خدا مي داند در مدت کشف حجاب آنها چه جناياتي مرتکب شدند، گفت: به زور چادر را از سر زن هاي مسلمان مي کشيدند و آتش زده و يا قيچي مي کردند. زن هايي که در اين ايام از ترس بچه سقط کردند بسيار فراوانند. رضاخان سزاي اعمال ننگينش را ديد و گور خود را با دست خود کند. انگليسي ها وقتي ديدند مدت مصرفش تمام شد او را بردند و سرانجام به زباله داني تاريخ رفت.

خطيب موقت نماز جمعه تهران در ادامه در رابطه با دهه بصيرت تصريح کرد: حماسه ۹ دي و حماسه ۱۹ دي هر دو حماسه وحدت بود. هم مراسم ۹ دي و هم ۱۹ دي که آغاز انقلاب در دوره دوم است، الحمدالله امسال مراسم ۹ دي در سراسر کشور بسيار باشکوه شکل گرفت.

آيت الله خاتمي افزود: مقام معظم رهبري اين حماسه را بسيار بزرگ داشتند و مسئولان محترم از اين حماسه تجليل کردند. اين مراسم نماد وحدت ملت ما در پاسداري از انقلاب بزرگ شان است.

مراسم ۹ دي نماد وحدت ملت ما در پاسداري از انقلاب بزرگ شان است

وي ادامه داد: حماسه ۹ دي تکميل کننده حماسه ۱۹ دي بود. وجوه شباهات فراواني بين ۱۹ دي و ۹ دي وجود دارد؛ يکي اينکه حماسه ۱۹ دي جرقه اش را حمايت از ولايت زد. ۱۷ دي دربار مقاله اي سفارش داد با نام «احمد رشيدي مطلق» که اهانت کاملا بي ادبانه اي به امام شد.

خطيب موقت نماز جمعه تهران افزود: زماني که اين روزنامه منتشر شد حوزه علميه قم درس ها را به علامت اعتراض تعطيل کرد و روز ۱۸ دي وقتي آمديم ديديم نوشته اند به علت اهانت به ساحت امام(ره) درس ها تعطيل است. راهپيمايي هاي آرام شروع شد و سرانجام در آخرين ديدار که طلاب به ديدار مرجع با بصيرت آيت الله عظمي نوري رفته بودند در بازگشت تيراندازي شد و اين جنايت بذر انقلاب را در دوره دوم  آن نشاند.

آيت الله خاتمي دوره اول آن را ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ عنوان کرد و افزود: سرانجام گل پيروزي در ۲۲ بهمن سال ۵۷ به بار نشست. روح حماسه ۱۹ دي حماي از ولايت بود و عين آن در ۹ دي اتفاق افتاد. شما حماسه سازان ۹ دي در صحنه هستيد و بسياري از شماها در همين ميدان انقلاب و سراسر کشور دو عکس فقط در دست داشتيد؛ يکي عکس امام (ره) و ديگري عکس مقام معظم رهبري. همچنين يک شعار در کل کشور طنين افکن شد و آن اينکه «اين همه لشگر آمده به عشق رهبر آمده».

آيت الله خاتمي با بيان اينکه حماسه ۱۹ دي را بصيرت شما آفريد، گفت: بصيرت شما حرف اول را زد. نسل اول انقلاب يادشان است. شريف امامي روي کار آمد و فريب کارانه گفت شرابخانه ها را بسته و با روحانيت ارتباط دارد اما مردم فهميدند که دروغ مي گويد.

وي افزود: دولت نظامي روي کار آوردند تا مردم را بترسانند اما شما نترسيديد و در صحنه مانديد. عين همين وقايع در هشت ماه فتنه اتفاق افتاد. فتنه گران فريب کاري نکردند؟ دم از حقوق مردم نزدند؟ انتخابات ۴۰ ميليوني يعني اين سرمايه عظيم را سوزاندند و اسم آن را حقوق مردم گذاشتند؛ اين يعني فريب کاري. در فتنه ۸۸ تقلب، رمز آشوب بود.

در فتنه ۸۸ تقلب، رمز آشوب بود

خطيب موقت نماز جمعه تهران با تاکيد بر اينکه شما تهراني ها به چشم ديديد که در هشت ماه چه کردند، افزود: آنچنان که ۱۹ دي بصيرت حرف اول را زد در حماسه ۹ دي نيز بصيرت شما مردم حرف اول را زد.

آيت الله خاتمي ادامه داد:  در حماسه ۱۹ دي وقتي شما وارد شديد که دنياي استکبار از شاه حمايت مي کرد؛ در فتنه سال ۸۸ هم آمريکا و رسانه هاي آن تمام قد به حمايت از فتنه گران آمدند. اوباما حتي اسم يکي از فتنه گران را با صراحت برد. انگليس اين روباه پير امکانات رسانه اي خود را دربست در اختيار آنها قرار داد.

وي تصريح کرد: شيمون پرز گفت فتنه گران سربازان ما هستند. منافقين، رقاص و رقاصه هاي فراري همه به صحنه هاي حمايت از فتنه گران آمدند. آنچنان که در حماسه ۹ دي مقابل دنياي استکبار ايستاديد، بصيرت شما اينجا هم شما را در مقابل دنياي فتنه گري پيچيده به صحنه آورد و افتخار آفريديد.

خطيب موقت نماز جمعه تهران گفت: شباهت ديگري ۱۹ دي و ۹ دي اين است که به فضل خدا انقلاب بزرگ ۱۹ دي شما باشکوه و همان عظمت به راه خود ادامه مي دهد.

آيت الله خاتمي با تاکيد بر اينکه امام (ره) فرمود انقلاب مان را به جهان صادر مي کنيم، اظهار داشت: در آغاز سي و هشتمين سالگرد انقلاب مان به امام عزيز مي گوييم برخيز و ببين پيام انقلاب تان به جهان صادر شد. اول انقلاب اين درخت تنومند امروز، ساقه نازکي بود.

با تخريب وحدت شکل نمي گيرد

وي خاطرنشان کرد: امروز به فضل خدا انقلاب شجره طيبه تنومندي است و حتي تندبادها هم نمي تواند کمترين آسيب به آن برساند.

خطيب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: امام (ره) و مقام معظم رهبري فرموده اند که وحدت لازم داريم. وحدت با پنج چيز به دست مي آيد نه با شعار؛ اولين نکته وحدت در هدف و تثبيت نظام اسلامي است. دوم وحدت در محور وحدت که ولايت فقيه است؛ بايد باور داشته باشيم که حرف اول و آخر را ايشان بايد بزند.

آيت الله خاتمي سومين مولفه را وجود ادبيات تکريم برشمرد و گفت: ادبيات ما بايد ادبيات احترام باشد. با تخريب وحدت شکل نمي گيرد. چهارمين مولفه تحمل و سعه صدر است؛ به خصوص مسئولان و آنهايي که تريبون در دست دارند.

وي پنجمين مولفه را پرهيز از تهمت، دروغ و امثال آن برشمرد و گفت: ما بصيرت لازم داريم. از الان و تا انتخابات دوازدهم که در ارديبهشت يا خرداد برگزار مي شود دشمن روي چند نکته تاکيد کرده است، يکي در ايجاد اختلاف و دو قطبي کردن جامعه؛ تخريب نهادهاي قانوني نظام به ويژه قوه قضاييه؛ سوم اينکه فضاي مجازي را آکنده از دروغ، تهمت و افترا مي کنند و به همه مي گويم که حواس تان جمع باشد.

دشمن روي تخريب نهادهاي قانوني نظام به ويژه قوه قضاييه تاکيد کرده است

خطيب موقت نماز جمعه تهران با بيان اينکه به مسئولان محترم مي گويم حواستان جمع باشد، افزود: تمام دلسوزان انقلاب اتفاق دارند که دعواي رسانه اي مسئولان به مصلحت انقلاب نيست؛ خروجي آن مي دانيد چه شده است؟ خروجي اش اين است که در تحليل هايشان مي گويند از اين دعواها معلوم مي شود که فساد در ايران سيستماتيک شده است.

آيت الله خاتمي با طرح اين سوال که اين طعنه به مصلحت است؟ افزود: به مصلحت نيست. امام (ره) و مقام معظم رهبري از مايوس کردن مردم بسيار بدشان مي آمد و حق داشتند. قرآن و پيغمبر هم اين قصه را به مصلحت نمي دانند.

وي خطاب به صاحبان رسانه اعم از مکتوب، شنيداري، گفتاري، ديجيتال و نظاير آن گفت: اگر مي خواهيد دين تان را به انقلاب ادا کنيد، در اميد بدميد. خدمت گزاران، به مردم خدمت کنند.

خطيب موقت نماز جمعه تهران تصريح کرد: قوه محترم قضاييه که شديدا مورد هجمه هستيد، ان شاءالله به پرونده هاي فساد با سرعت بيشتر و دقت بيشتر رسيدگي و قاطعانه حکم صادر کنيد. برايتان  مطرح نباشد که در اين دولت است يا دولت قبل و يا دولت هاي قبل تر. مردم از شما عدالت مي خواهند و اين مطالبه جدي مردم است.

دعواي رسانه اي مسئولان به مصلحت انقلاب نيست

آيت الله خاتمي در ادامه افزود: آينده انقلاب آينده بسيار روشني است و اين وعده قران است. باورهاي ديني مان را تحکيم کرده و ولايت مداري مان را ادامه دهيم. هميشه در صحنه باشيم و ان شاءالله آينده روشن از آن شماست.

وي افزود: نمازگزاران و خوبان، انقلاب اسلامي امانت شهيدان است، شهيداني که همچنان پيکر پاک آنها نه ميهمان که ميزبان ماست. طوري عمل کنيد که شهدا دعايمان کنند. در صحنه بمانيم و حمايت کنيم، شهدا دعايمان مي کنند. رفتاري نداشته باشيم که شهدا از ما برنجند که رنجيدن آنها عواقب وخيمي دارد.

خطيب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به تحولات خارجي گفت: در خطبه قبل بشارت پيروزي در حلب را گفتم و هم اکنون از بشارت پيروزي ارتش عراق و الحشد الشعبي در موصل در آينده نزديک به شما خوبان خبر خواهم داد. اميدوارم به زودي اين خبر را بشنويم که شر داعشي هاي جنايتکار از سر عراق کوتاه شده است.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن