آخرین اخبار
کد مطلب: 166716
معاون استاندار در كارگروه تعزيرات حكومتي استان:
جلوگيري از فروش كالاي قاچاق نيازمند فرهنگسازي است
تاریخ انتشار : 1395/10/16 09:34:22
نمایش : 454
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار چهارمحال و بختياري گفت: جلوگيري از فروش كالاي قاچاق در برخي واحداي صنفي نيازمند فرهنگسازي و اطلاع رساني است.
به گزارش بام ايران خبر؛ سيامك سليماني دشتكي در كارگروه تعزيرات حكومتي چهارمحال و بختياري تأكيد كرد: اكنون بسياري واحدهاي صنفي از قاچاق بودن برخي كالاهاي موجود در بازار اطلاع ندارند.

وي افزود: به همين منظور بايد آموزش هاي لازم به منظور تشريح و شفاف سازي كالاهاي قاچاق براي توليد كنندگان، مصرف كنندگان و كسبه برگزار شود.

سليماني دشتكي تصريح كرد: در صورت ارائه آموزش هاي لازم در خصوص كالاهاي قاچاق و مشخص كردن خسارت هاي ناشي از اين فروش و مصرف اين نوع كالاها در اجتماعي نقش مهمي در جلوگيري از ورود كالاي قاچاق به بازار، رعايت حقوق مصرف كنندگان و افزايش رضايتمندي عمومي مي گردد.

وي بيان داشت: به همين منظور استفاده از توان بالاي رسانه هاي گروهي و اطلاع رساني از طريق مدارس و مراكز آموزشي مي تواند نقش مهمي ايفا كند.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار چهارمحال و بختياري حمايت از توليد داخلي را يكي از مهمترين راه هاي دستيابي به اهداف اقتصاد مقاومتي اعلام و اضافه كرد: در اين راستا بايد ضمن حمايت از توليد داخلي، در برخورد با فروشندگان كالاي قاچاق به صورت نرم، منطقي، قانوني و ملايمت رفتار شود.

وي عنوان داشت: البته هم اكنون بسياري از مصرف كنندگان و فروشندگان كالاهاي خارجي از قاچاق بودن اين نوع اجناس اطلاعي ندارند و بايد به آنان آموزش هاي لازم ارائه شود.

سليماني دشتكي در بخش ديگري از سخنان خود به آغاز اجراي طرح ملي ساماندهي و نظارت بر آرايشگاه هاي زنانه و فروشندگان لوازم بهداشتي و آرايشي اشاره و اظهار كرد: اين طرح از ۲۴ آذر آغاز شده و تا ۲۴ اسفند امسال ادامه مي يابد.

وي يادآور شد: در اجراي اين طرح مسئولان دستگاه هاي اجرايي متولي در چهارمحال و بختياري موظفند تا همكاري لازم را داشته باشند با بتوان آموزش هاي علمي مورد نياز را به فعالان اين عرصه در استان ارائه داد.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن