آخرین اخبار
کد مطلب: 166714
تاکيد آيت الله نوري همداني بر فراهم کردن زمينه ورود گردشگران
تاریخ انتشار : 1395/10/14 12:29:24
نمایش : 557
مردم کشور ما بامحبت هستند و در همين راستا بايد زمينه حضور گردشگران را فراهم ساخت تا مردم ديگر کشورها از نزديک با فرهنگ ما آشنا شوند.

به گزارش بام ايران خبر ، آيت الله حسين نوري همداني در ديدار با مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري قم و اعضاي کنگره استاني تاريخ معماري و شهرسازي، با اشاره به اينکه در بسياري از کشورها از صنعت گردشگري کسب درآمد مي کنند، تصريح کرد: «اين کشورها بيش از درآمد نفت ما، از اين صنعت استفاده مي کنند. در همين راستا بايد از ظرفيت آثار تاريخي و معماري اسلامي و ايراني بهره ببريم و به اين صنعت ورود پيدا کنيم.»

نوري همداني همچنين ضمن تاکيد بر لزوم محافظت بناهاي تاريخي خاطرنشان کرد: «بايد سرمايه گذاران را در حوزه هاي مختلف از جمله حفظ بناهاي تاريخي و ايجاد معماري اسلامي و ايراني که بزرگي قدرت اسلام را نشان مي دهد، جذب کرد.»

اين مرجع تقليد، به اهتمام اسلام در ساخت بناهاي باشکوه اشاره کرد و گفت: «اسلام به عمران و آبادي توجه ويژه اي داشته است و در دوره هاي مختلف تاريخي، مسلمانان گام هاي بزرگي در ساخت امامزادگان و مساجد با معماري اسلامي برداشته اند. از اين رو بايد حفظ و ايجاد بناهاي اسلامي فرهنگ سازي شود.» وي افزود: «آثاري از گذشتگان به يادگار مانده است که قدرت اسلام را متجلي مي کند. شهر مقدس قم نيز با آثاري از جمله تيمچه بازار و حرم حضرت معصومه (س) جايگاه ويژه اي در معماري اسلامي دارد.»

نوري همداني با بيان اينکه تعدادي کاروانسراها در استان قم وجود دارد، تاکيد کرد: «بايد تابلوهايي براي معرفي اين مکان هاي تاريخي نصب شود تا با فرهنگ سازي شاهد حفظ اين آثار باشيم.» اين مرجع تقليد همچنين با بيان اينکه بايد با دشمنان اسلام باقدرت برخورد کنيم، گفت: «دشمنان اسلام عادت به سلطه گري و زياده خواهي دارند و نبايد با دشمنان سازش کرد.»

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن