آخرین اخبار
کد مطلب: 166712
مطالعه جديد نشان مي دهد؛
عدم تاثير ويتامين E و سلنيوم در کاهش ريسک سرطان روده
تاریخ انتشار : 1395/10/14 12:15:35
نمایش : 438
طبق يافته هاي يک مطالعه جديد، به نظر نمي رسد مصرف ويتامين E و سلنيوم ريسک پليپ روده را که منجر به سرطان مي شود، کاهش دهد.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، محققان با بررسي داده هاي بيش از ۶۵۰۰ مرد در آمريکا و کانادا دريافتند افرادي که دو آنتي اکسيدان مصرف کرده بودند از ريسک پايين تر ابتلا به پليپ روده در مقايسه با افراد مصرف کننده دارونما مواجه نبودند.

پيتر لانس، سرپرست تيم تحقيق، در اين باره مي گويد: «يافته هاي ما حاکي از اين مسئله است که ويتامين E و سلنيوم از ايجاد تومور روده که در نهايت منجر به سرطان روده مي شود، پيشگيري نمي کند.»

در اين مطالعه، بيش از ۳۵ هزار مرد سالم ثبت نام کرده بودند. مردان در چهار گروه تقسيم بندي شدند: برخي از آنها روزانه ويتامين E مصرف مي کردند، برخي ديگر سلنيوم، برخي ديگر هر دو آنتي اکسيدان و بقيه فقط دارونما دريافت مي کردند.

تيم تحقيق، گزارش کلونوسکوپي و سيگموئيدوسکوپي ۶,۵۴۶ شرکت کننده را بررسي کرده و دريافتند در حدود ۲۳۰۰ نفر از آنان در طول مطالعه بيش از يک پليپ روده داشتند. تحليل آماري نشان داد بروز پليپ بدون توجه به مصرف مکمل ها در تمامي مردان يکسان بود.

در مطالعه قبلي هم اين تيم مطالعه دريافته بود که مصرف روزانه ويتامين E و سلنيوم از بروز سرطان پروستات پيشگيري نمي کند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن