آخرین اخبار
کد مطلب: 166710
فوتبال ايران چرا درس نمي‌گيرد؟
آجورلو و قلعه‌نويي اشتباه کردند/ عجيب‌ترين تکرار کرار
تاریخ انتشار : 1395/10/14 11:41:31
نمایش : 422
اينکه يک بازيکن بزرگترين جنجال‌هاي فوتبال ايران را ايجاد کند اما هر سال هم در اين فوتبال به ميدان برود عجيب‌ترين اتفاق تاريخ اين رشته است. امسال هم قلعه‌نويي و آجورلو اشتباه کردند.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، احتمال برخورد شديد باشگاه تراکتورسازي با جاسم کرار وجود دارد چرا که هم امير قلعه نويي از اين بازيکن ناراضي است و هم ارکان باشگاه چنين شرايطي دارند. او در نيم فصل اول در بازي با صبا با داور مشکل پيدا کرد، در ديدار با سپاهان بي دليل کارت گرفت، در مقابل نفت هم اشتباه کرد و البته حتي مقابل ذوب آهن با اخراج خود کار را تا حذف تراکتورسازي هم برد و شانس آورد که تراکتورسازي بازي را برد.

تکرار مکرر کرار
اين اما آيا تنها مواردي است که کرار تاکنون در فوتبال ايران داشته است؟ آيا انتقاداتي که از امير قلعه نويي و آجورلو در مورد جذب اين بازيکن در ابتداي فصل صورت گرفت کاملا درست نبود؟ آن روزها برخي هواداران تراکتورسازي و البته خود مسئولان اين تيم سعي کردند آن انتقادها را حاشيه سازي بدانند و از بار آن کم کنند اما حالا مي توان با آمار اثبات کرد که آن جذب کاملا اشتباه و بد بوده و قلعه نويي و آجورلو با کوهي از تجربه در مورد اين بازيکن اشتباه کرده اند و البته خوشحاليم که اين اشتباه بزرگ منجر به حذف تيم مردمي تراکتورسازي نشد.

در اين مسير البته قلعه نويي و آجورلو تنها نبوده اند، استقلال تهران هم سه بار اقدام به جذب اين بازيکن کرد که با توجه به آمار  رفتار هاي زشت اين بازيکن کاملا اين داستان عجيب به نظر مي رسد. صرف نظر از اينکه کرار چه بازدهي فني دارد او هر سال جنجال هاي زيادي ايجاد کرده و نکته اينجاست که باشگاه هاي ما اصلا آرشيوي از رفتار هاي بازيکناني که مي خواهند جذب کنند ندارند.

 کرار در تراکتور سازي  در همان سال اول داور بازي را کتک زد. او اول محروم شد تا پايان فصل بعد محروميت او را از سوي فدراسيون با شرايطي بسيار عجيب چهار جلسه کردند. بعدها در استقلال يک بار او وسط زمين با جباري درگير شد و به اين بازيکن گفت پارسال از اينجا توپ رو کردم تو گلتون! نتيجه آن دعوا البته از سوي جباري رقم خورد که گفت يا جاي من است اينجا يا جاي کرار. در نتيجه کرار رفت.

تيم ملي عراق به جاي استقلال
بعدها امير قلعه نويي و افشارزاده باز هم کرار را آوردند و وقتي انتقادها را ديدند هر دو گفتند ما مديريتش مي کنيم! نتيجه اين شد که کرار با فغاني در کرج درگير شد و چهار جلسه محروم شد. بدتر از آن اينکه در ديدار با تراکتور سازي به عمد کارت گرفت تا در آستانه دربي به جام ملت هاي عرب برود و در امارات با تيم ملي عراق بازي کند! و البته امير قلعه نوعي آن دربي را به عنوان اولين دربي همه تاريخش باخت!

فوتبال مسخره ايران
پس از اين جنجالي ترين حرف هاي کرار در مورد فوتبال ايران هم رقم خورد که فايل صوتي آن موجود بود. او فوتبال ايران را به مسخره گرفت و همه چيز اين فوتبال را در ايران زير سوال برد. سال بعد اما باز هم در استقلال بود و البته قبل از نيم فصل به دليل عدم دريافت طلب هايش رها کرد و به عراق رفت و آنجا هم وسط زمين با يک بچه در زمين خاکي درگيري شديدي پيدا کرد.

با اين وجود اما هم محروميت بلند مدت او را در آوردند و هم دوباره با او در تراکتورسازي قرارداد بستند و باز هم برخي مدعي شدند که او را کنترل مي کنند! در واقع اين حرف به معناي آن بود که همه مربيان و مديران قبلي غلط کرار را کنترل مي کردند. اما آمار هرگز دروغ نمي گويد، وقتي آمار از اشکالات انضباطي يک بازيکن پرده برداري مي کند اصلا موضوع مديريتي و مربيگري نيست.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن