آخرین اخبار
کد مطلب: 166706
در فراکسيون ولايي مجلس مطرح شد؛
انتقاد رضايي از توجه ويژه دولت به برجام و بي توجهي به مسائل منطقه
تاریخ انتشار : 1395/10/14 11:26:10
نمایش : 407
سخنگوي فراکسيون ولايي مجلس گفت: محسن رضايي معتقد بود دستگاه ديپلماسي در سال هاي اخير بيش از حد به برجام پرداخت و متاسفانه نسبت به مسائل منطقه و رابطه با کشورهاي همسايه غفلت صورت گرفته است.

به گزارش بام ايران خبر؛ حسين نقوي حسيني در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص جلسه صبح امروز مجمع عمومي فراکسيون نمايندگان ولايي با محسن رضايي دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: اين جلسه با حضور اکثريت اعضا تشکيل شد.  دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام ابتدا به تحليل مسائل منطقه پرداخت و گزارش مفصلي از تحولات سوريه، عراق، يمن به نمايندگان ارائه کرد.

نماينده مردم ورامين در مجلس با اشاره به شرايط بحراني و ناامني هاي موجود در منطقه گفت: جمهوري اسلامي تمام تلاش خود را به کار گرفته تا امنيت در منطقه مستقر شود و همچنين نقش مثبت و موثر ايران در منطقه موجب شده تا جامعه جهاني به نقش ايران اعتراف کند و براي آن احترام ويژه قائل باشد.

نقوي حسيني ادامه داد: آقاي محسن رضايي معتقد بود بايد به آتش بس  و توافق به دست آمده در سوريه اميدوار بود تا زمينه هاي سازندگي و بازگشت مردم به زندگي فراهم شود.

سخنگوي فراکسيون ولايي اظهار داشت: وي معتقد بود در امور عراق نيز موفقيت هايي در مبارزه با داعش و گروه هاي تروريستي تکفيري به دست آمده و روند حاکميت دولت مرکزي و پيروزي هاي اخير در موصل نشان دهنده تغيير شرايط در عراق است.

نقوي حسيني گفت: در اين جلسه آقاي رضايي با اشاره به تحولات اخير در مطنقه اعلام کرد موازنه منطقه به نفع کشورها و گروه هاي ضدتروريستي است و توافق اين کشورهاي مثل ايران، روسيه و ترکيه يکي از نشانه هاي تغيير موازنه محسوب مي شود.

سخنگوي کميسيون امنيت ملي اظهار داشت: دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام در خصوص تحولات ترکيه معتقد بود اخيرا ترکيه واقعي تر به مسائل منطقه نگاه مي کند و به اين نتيجه رسيده که ايران و روسيه در مقابله با تروريست، استقرار  امنيت در منطقه و همکاري منطقه اي جدي تر و واقعي تر از برخي کشورهاي غربي و منطقه اي هستند.

نقوي حسيني اظهار داشت: آقاي رضايي اعلام کرد جمهوري اسلامي در شرايط کنوني نه با خوش بيني به مسائل منطقه نگاه مي کند و نه با بدبيني بلکه با واقع بيني به مسائل منطقه نگاه مي کند.

سخنگوي فراکسيون ولايي مجلس گفت: محسن رضايي معتقد بود دستگاه ديپلماسي در سال هاي اخير بيش از حد به برجام پرداخت و متاسفانه نسبت به مسائل منطقه و حوزه سياست خارجي و رابطه با کشورهاي منطقه و همسايه غفلت صورت گرفته و با مشکلاتي رو به رو هستيم که ضرورت دارد به طور جدي به مسائل منطقه در حوزه ديپلماسي بپردازيم.

نقوي حسيني اظهار داشت: در ادامه جلسه آقاي رضايي معتقد بود واقعيت اين است که دولت مي خواست از طريق کليد حل سياست خارجي، مشکلات اقتصادي داخل کشور را حل کند ولي نتيجه برعکس شد چرا که نه تنها اقدامات در حوزه سياست خارجي به طور کامل و در جهت منافع و اهداف ايران ايجاد نشده بلکه از ظرفيت هاي داخلي غفلت شده و ما دچار رکود عميق شده ايم.

وي تصريح کرد: دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام اعلام کرد خوشبيني بيش از حد به دروازه هاي خارجي و غفلت از اقتصاد مقاومتي و ظرفيت داخلي موجب زمين گير شدن اقتصاد کشور شده است.

سخنگوي کميسيون امنيت ملي مجلس گفت: آقاي رضايي با انتقاد به ديپلماسي در برجام اعلام کرد ما در برجام پيوست احکام خزانه داري آمريکا را نداشتيم و به همين جهت دستاورد اقتصادي چنداني نداريم.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن