آخرین اخبار
کد مطلب: 166705
درچهارمحال و بختياري:
شرکت هاي دانش بنيان و فناور پارک علم و فناوري تکميل کننده زنجيره فرآوري و تجاري سازي گياهان دارويي
تاریخ انتشار : 1395/10/14 10:45:48
نمایش : 226
رئيس پارک علم و فناوري چهار محال و بختياري گفت: شرکت هاي دانش بنيان و فناور پارک علم و فناوري چهارمحال و بختياري تکميل کننده زنجيره فرآوري و تجاري سازي گياهان دارويي هستند.
به گزارش بام ايران خبر ؛  دکتر اسماعيل پيرعلي رئيس پارک علم و فناوري چهارمحال و بختياري هدف از تشکيل اين ستاد را بررسي راهکارهاي اجرايي توسعه و ايجاد ارزش افزوده بالا در صنعت گياهان دارويي استان و جلوگيري از خام فروشي عنوان نمود و اظهار داشت: شرکت هاي دانش بنيان و فناور پارک علم و فناوري استان با دانش فني بالا حلقه تکميل کننده زنجيره فرآوري و تجاري سازي گياهان دارويي هستند که علاوه بر ايجاد ارزش افزوده موجب حفظ و پايداري منابع طبيعي خواهند شد.

رئيس پارک علم و فناوري استان اظهار اميدواري کرد : در صورت همکاري و تعامل پارک علم و فناوري، اداره کل منابع طبيعي و بنياد برکت بتوانيم گامي موثر در توسعه گياهان دارويي و پيشبرد سياست هاي اقتصاد مقاومتي برداريم.

مهندس محمدي مقدم مديرکل منايع طبيعي استان نيز با اشاره به منويات مقام معظم رهبري در خصوص اقتصاد مقاومتي، يکي از پايه هاي اقتصاد بدون نفت را بهره برداري از گياهان دارويي عنوان کرد و افزود: سرزمين چهارمحال و بختياري از نظر تنوع گونه هاي گياهي يکي از مناطق منحصر به فرد کشور مي باشد به طوري که بيش از 1300 گونه گياهي در استان چهارمحال و بختياري شناسايي شده است که بخش قابل توجهي از آنها داراي خاصيت دارويي مي باشند.

وي يکي از ابزارهاي توسعه مراتع را اهرم قانون دانست و اظهار داشت: مراتع را بايد اقتصادي کرد که يکي از راه هاي اقتصادي کردن مراتع، کشت و فراوري گياهان دارويي است.

در پايان ضمن بازديد از مرکز رشد واحدهاي فناور پارک علم و فناوري مقرر با انعقاد تفاهم نامه بين اين دو دستگاه زمينه همکاري هاي بيشتر فراهم آيد.

انتهاي پيام/530ب
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن