آخرین اخبار
کد مطلب: 166700
رئيس انجمن متخصصين پوست ايران تاکيد کرد؛
جراحي پوست و کاشت مو در صلاحيت متخصصين پوست
تاریخ انتشار : 1395/10/13 11:30:12
نمایش : 457
رئيس انجمن متخصصين پوست ايران، گفت: متخصصين پوست صلاحيت تشخيص و درمان همه بيماري هاي پوست، مو و ناخن را داشته و قادر به انجام بسياري از اعمال جراحي پوست و کاشت مو هستند.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرگزاري مهر، دکتر محمد علي نيلفروش زاده با بيان اينکه امروزه با ابداع ابزار و تکنيک هاي مختلف و کاربردي همگام با توليد داروها و شناخت درمان هاي پيشرفته تر، انقلابي در تشخيص و درمان بيماري هاي مختلف در جهان بوجود آمده است، تاکيد کرد: در اين عرصه رشته تخصصي پوست و مو نيز بي نصيب نمانده و پيوسته همکارانمان در راستاي درمان بيماران موفق و موثرتر عمل کرده اند.

وي افزود: ايجاد مقطع فلوشيپ رشته «کاسمتيک درماتولوژي» يکي از نويدهاي اميد بخشي است که رشته تخصصي پوست و مو را دچار پيشرفت روز افزون خواهد کرد، پيشرفتي که اهميت توجه به اين رشته تخصصي را بيشتر مي کند.

رئيس مرکز تحقيقات پوست و سلول هاي بنيادين دانشگاه علوم پزشکي تهران با اشاره به تحقيقات ارزشمند در خصوص بهره گيري از فناوري سلول هاي بنيادين در درمان برخي مشکلات پوست و مو، گفت: همگام با کشورهاي پيشرفته جهان مشغول پژوهش هاي نويد بخشي در اين خصوص هستيم که در کنگره پيش روي به آن اشاره خواهد شد.

نيلفروش زاده توجه به رويکرد جراحي در رشته تخصصي پوست و مو در کمک به بيماران و رفع مشکلات آنان را جزء اهداف و افق هاي پيش روي انجمن دانست واظهار اميدواري  کرد  در اين خصوص به جايگاه واقعي خود دست مي يابيم.

وي افزود: برپايي اينگونه همايش ها اثبات کرده، دانش آموختگان و متخصصان اين رشته همگام با همکاران بين المللي خود پيوسته در تلاش هستند با فراگيري تکنيک ها و روش هاي علمي و تخصصي پيشرفته و آکادميک، نياز بيماران و مراجعان را مرتفع سازند.

رئيس انجمن متخصصين پوست ايران گفت: طبق قانون، متخصصين پوست صلاحيت تشخيص و درمان همه بيماري هاي پوست، مو و ناخن را داشته و بر اساس آموزش ها و دوره هاي طي شده پيرامون ساختار پوست، امراض و تظاهرات باليني همچنين درمان آنها، دانش، تجربه و تسلط کافي داشته و قادر به انجام بسياري از اعمال جراحي پوست، کاشت مو يا بهره گيري از پروسيجرهاي مختلف جوان سازي، بهبود ظاهر، زيبايي و رفع مشکلات، همچنين استفاده از ليزرها و دستگاه هاي گوناگون براي اهداف درماني و زيبايي هستند.

وي افزود: در کنگره شانزدهم سعي کرده ايم همانند هميشه در کنار سخنراني هاي علمي و پژوهشي همکاران، کارگاه هاي عملي و پروسيجرهاي جديد در راستاي اهداف تخصصي نيز مورد توجه ويژه قرار گيرد، برپايي اعمال جراحي زنده از راه دور نيز در همين راستا است.

نيلفروش زاده يادآور شد: حمايت همه جانبه از دستياران تخصصي نيز هدفي مهم و قاطع است تا بدين ترتيب درخشش آينده رشته تخصصي پوست و مو را تضمين کنيم.

شانزدهمين کنگره سالانه انجمن متخصصين پوست ايران با حضور معاون تحقيقات و فناوري رياست جمهوري، دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي، رئيس کل سازمان نظام پزشکي و مسئولان وزارت بهداشت و بيش از هزار متخصص پوست از ۱۵ تا ۱۷ دي ماه ۹۵ در محل هتل المپيک تهران برگزار مي شود.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن