آخرین اخبار
کد مطلب: 166696
رئيس کميته امداد خبر داد؛
کاهش ۷ درصدي مددجويان کميته امداد/برگزاري جشن خودکفايي
تاریخ انتشار : 1395/10/13 11:17:10
نمایش : 373
رئيس کميته امداد امام خميني(ره)، گفت: براي اولين بار ۷ درصد از جمعيت مددجويان تحت پوشش اين نهاد کاهش يافته است.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، پرويز فتاح روز دوشنبه در نشست خبري، افزود: افق مجموعه فعاليت هاي کميته در سال ٩٥ تا به امروز مشخص شده است. هرچند سال ٩٥ براي کميته امداد سال سختي بود، اما عبور از سختي ها با وفاق ملي که حول کميته امداد ايجاد شده است، مشکلات را سهل مي کند.

وي ادامه داد: همراهي رسانه، بانک ها، مجلس و دولت موجب شده است کشمکش سياسي حول محورهاي کميته امداد ايجاد نشود.

رئيس کميته امداد گفت: منابع کميته امداد (عمومي، مردمي و مجتمع اقتصادي کميته امداد) در سال ٩٥ محقق شده است.

وي با اشاره به بودجه کميته امداد بيان کرد: بودجه سال ٩٦ کميته امداد در برنامه ششم توسعه نسبت به سال گذشته ١٠ درصد رشد داشته است. با توجه به همکاري بانک مرکزي تا پايان فروردين ماه حدود يک هزار ميليارد تومان منابع قرض الحسنه بانک ها دريافت و به نيازمنداني که تا کنون شناسايي شده اند، أعطا مي شود.

فتاح ياد آور شد: رئيس جمهور در سفر هاي استاني خود علاوه بر مصوبه تعيين شده به ٤ استان بالغ بر ١٠٠ ميليارد تومان براي اشتغال زايي مددجويان تخصيص دادند.

به گفته رئيس کميته امداد، جشن خودکفايي ١٠٠ هزار مددجويان با حضور رئيس جمهور برگزار مي شود.

فتاح ادامه داد: ٨٠ درصد از منابع کميته امداد براي ايجاد اشتغال از سوي بانک ها و ٢٠ درصد نيز از منابع امدادي تامين مي شود. مددجويان کميته امداد در سال ٩٥ بيش از ١٠٠ هزار فقره وام اشتغال از مبلغ ٥ تا ١٥ ميليون تومان دريافت مي کنند.

وي افزود: تاکنون ١٤٠ هزار خانوار به وأسطه خودکفايي و عدم نياز به کمک هاي کميته امداد از تحت حمايت اين نهاد خارج شدند.

فتاح درباره افزايش مستمري مددجويان نيز گفت: بايد ٥٠ درصد حقوق تعيين کننده وزارت کار باشد که تا کنون محقق نشده است، در برنامه بودجه سال ٩٥ قرار بود از محل حذف يارانه هاي سه دهک بالا، مبلغي به نيازمندان أعطا شود که به هر دليلي محقق نشد؛ اميدواريم با توجه به موافقت دولت، مجلس نيز مبلغ مستمري مددجويان را افزايش دهد.

رئيس کميته امداد گفت: هدف خروج مددجويان از پوشش کميته امداد براي ما جدي است. براي اولين ۷ درصد از جمعيت مددجويان در طول اين ۹ ماه کاهش يافته است. قصه يارانه را نبايد به امداد نيز توسعه دهيم.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن