آخرین اخبار
کد مطلب: 166694
کاپوچي بعنوان نماد همزيستي مسيحيان مشرق زمين بامسلمانان باقي ماند
تاریخ انتشار : 1395/10/13 11:07:21
نمایش : 424
معاون عربي و آفريقا وزارت خارجه تاکيد کرد: اسقف کاپوچي تا پايان عمر بر آرمان آزادي فلسطين ايستادگي کرد و بعنوان نماد آزاديخواهي و مقاومت و همزيستي مسيحيان مشرق زمين با مسلمانان باقي ماند.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرگزاري مهر، حسين جابري انصاري معاون عربي و آفريقا وزارت امور خارجه در يادداشتي ضمن طلب آمرزش براي اسقف هيلاريون کاپوچي (اسقف اعظم پيشين قدس) بر ايستادگي وي تا پايان عمر بر آرمان آزادي فلسطين از اشغال صهيونيستي اشاره کرد.

متن اين يادداشت به شرح زير است:

«بسم الله الرحمن الرحيم

اسقف هيلاريون کاپوچي، اسقف اعظم پيشين قدس که صهيونيست ها او را در سال هزار و نهصد و هفتاد و چهار ميلادي به اتهام حمايت از مقاومت فلسطين، محاکمه و به زندان محکوم کردند و پس از سپري کردن چهار سال از حبس خود با فشار واتيکان و شخص پاپ، آزاد اما به ايتاليا تبعيد شد؛ يکشنبه دوازدهم دي ماه نود و پنج در تبعيد در شهر رم در نود و چهار سالگي جان به جان آفرين تسليم کرد.

کاپوچي نخستين ميهمان خارجي امام خميني پس از پيروزي انقلاب اسلامي بود و تا پايان عمر بر آرمان آزادي فلسطين از اشغال صهيونيستي ايستادگي کرد و بعنوان نماد آزاديخواهي و مقاومت و همزيستي مسيحيان مشرق زمين با مسلمانان باقي ماند. او به واقع مصداق کريمه قرآني بود که مي فرمايد «آنها را پر محبّت ‌ترين مردم نسبت به مؤمنان خواهي يافت. کساني که مي ‌گويند ما مسيحي هستيم. اين بدان سبب است که برخي از آنها دانشمند و پارسا هستند و آنها تکبّر نمي ‌ورزند».

با بزرگداشت ياد و خاطره ماندگار کاپوچي، از خداوند متعال براي او آمرزش و براي ملت فلسطين آزادي و رهايي از اشغال طلب مي کنم.»

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن