آخرین اخبار
کد مطلب: 166691
​در چهار محال و بختياري:
صادرات محصولات پاک پي در سال جاري کاهش داشته است
تاریخ انتشار : 1395/10/12 20:03:45
نمایش : 320
قائم مقام و عضو هيئت مديره شرکت لبنيات پاستوريزه پاک پي گفت: صادرات محصولات لبني پاک پي در سال جاري به دلايل شرايط اقتصادي و گمرک کاهش يافته است.
به گزارش بام ايران خبر؛ مهدي علي نواز  قائم مقام و عضو هيئت مديره شرکت لبنيات پاستوريزه پاک پي  اظهار کرد: اين شرکت محصولات سالم و باکيفيتي توليد مي کند که همين امر موجب شد رتبه نخست در سطح ملي را از آن خود کند.

وي  با اشاره به اينکه اين شرکت از سال 75 و با توليد اسمي 120 تن در روز فعاليت خود را آغاز کرد اذعان داشت :  در حال حاضر اين شرکت با توليد عملي 80 تن در روز در حال فعاليت است.

علي نواز بيان داشت: در اين شرکت حدود 200 نفر به صورت مستقيم و حدود 300 نفر به صورت غير مستقيم مشغول به فعاليت هستند.

علي‌نواز با اشاره به اينکه 40 نوع محصول با ظرفيت 80 تن در روز در اين شرکت توليد مي‌شود، گفت: مهم‌ترين محصولاتي که در اين شرکت توليد مي‌شود شير، ماست، دوغ، خامه، پنير و کشک است که از کيفيت بالايي برخوردار هستند.

وي با اشاره به اينکه اين شرکت يکي از شرکت‌هاي برتر استان در توليد محصولات لبني با کيفيت است، تصريح کرد:  در سال گذشته 50 ميليون شير تک نفره در کل استان و استان‌هاي البرز، فارس، خوزستان، ايلام و بوشهرتوزيع شد که به عنوان يکي از شرکت‌هاي برتر شناخته شده و از طرف سازمان نظارت بر مواد غذايي و آموزش و پرورش لوح تقدير دريافت کرده است.

علي‌نواز گفت: متاسفانه در سال‌هاي گذشته به دليل  شرايط اقتصادي کشور و افزايش قيمت محصولات لبني و کاهش خريد مردم اين شرکت دچار بحران شد و  ظرفيت توليد روزانه به 40 تن رسيد.

وي تصريح کرد: متاسفانه به فرهنگ مصرف لبنيات توجه نمي‌شود و اين فرهنگ سازي نيازمند تبليغ رسانه‌ها و ساير ارگان‌ها است.
علي‌نواز ادامه داد: در راستاي شعار امسال و مديريت جديد اين شرکت توانسته گام‌هاي موثري بردارد که نسبت به سال‌هاي گذشته موجب بهره‌وري خوبي شده است.

وي راه‌اندازي دستگاه شير استريل از اوايل ماه آينده در اين شرکت، توليد خامه قنادي با وزن مختلف و براي مصارف خانگي از دو هفته آينده و ايجاد سردخانه‌هاي زير صفر، خريد دستگاه خامه استريل و دسر در اندازه‌هاي مختلف را از برنامه‌هاي آتي اين شرکت دانست که حدود 500 ميليارد ريال براي توسعه برنامه‌هاي اين شرکت در نظر گرفته شده است.

علي‌نواز با بيان اينکه اين شرکت موظف به توليد محصولات با کيفيت و استاندارد است، افزود: سال گذشته براي اولين بار 720 تن محصول لبني اين شرکت به کشور عراق صادر شد که دو ميليارد تومان ارزآوري داشته است.

وي  گفت: تاکنون 200 تن محصول لبني با کيفيت صادر شده که با برنامه‌ريزي لازم  پيش‌بيني شده است در سال آينده دو هزار تن محصول با برآورد شش ميليارد تومان ارزآوري به کشورهاي عراق و افغانستان صادر شود.

علي‌نواز گفت: شير توليدي استان به دليل کوهستاني بودن در جايگاه بالايي قرار دارد و در صورتي که بحث مکانيزه شدن شير انجام شود يکي از با کيفيت‌ترين محصولات استان خواهد شد.

انتهاي پيام/530ب
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن