آخرین اخبار
کد مطلب: 166681
فرمانده نيروي انتظامي اعلام کرد؛
کاهش ۱۲درصدي تخلفات ناجا/سرباز بايد در محل سکونت خود خدمت کند
تاریخ انتشار : 1395/10/11 11:26:18
نمایش : 436
فرمانده نيروي انتظامي با بيان اينکه جرايم کارکنان ناجا در طول سال گذشته ۱۲ درصد کاهش داشته است، گفت: بهترين راه براي جلوگيري از فرار سربازان اين است که سرباز در شهر محل سکونت خود خدمت کند.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، سردار حسين اشتري صبح امروز در هجدهمين مجمع پيشگيري از وقوع جرم استان تهران گفت: در بسياري از مواقع موانعي براي سربازان وظيفه پيش مي آيد که بايد اين موانع را برطرف کنيم تا جرايم در حوزه سربازي کاهش داشته باشد.

وي با اعلام اينکه در طول يک سال گذشته فرار سربازان ۲۲ درصد کاهش داشته است، افزود: برخي نمي خواهند به دليل هزينه هاي رفت و آمد به مرخصي بروند. بايد زمينه براي مرخصي سربازان ايجاد شود تا آنها انگيزه فرار نداشته باشند. البته اين شائبه هم براي سربازان وجود دارد که اگر برگردند محاکمه مي شوند.

اشتري گفت: سربازي داريم که ۱۰ فرزند و سه همسر دارد. حدود ۲۰۰ سرباز با سه تا پنج فرزند نيز وجود دارند. اين در حالي است که اعلام شده فرار سربازان از ناجا زياد است. در حالي که براي ارائه اين آمار بايد عائله مندي آنها را نيز در نظر بگيريم. بهترين راه براي جلوگيري از سربازان اين است که هر سرباز در شهر محل سکونت خود خدمت کند.

فرمانده نيروي انظامي ادامه داد: فرمانده اي که از زيرمجموعه خود اطلاعي ندارد بايد نظارت و اشرافيت خود را افزايش دهد در غير اين صورت رفتار او باعث افزايش جرايم مي شود.

فتنه گران همچنان توبه نکرده اند

اشتري در ادامه سخنان خود به مراسم ۹ دي اشاره کرده و گفت: ۹ دي حماسه بزرگ مردم کشور است که بعد از هشت ماه فتنه گران کشور را با اهداف شوم خود درگير مناقشات داخلي و خارجي کرده به نظر مي رسد که فتنه گران همچنان اهداف خود را دارند و توبه نکرده اند ولي مردم ۹ دي سال ۸۸ با حضور بي نظير خود براي بيعت مجدد با رهبر خودشان در صحنه حاضر شدند و آن روز، روز تجديد ميثاق با رهبر فرزانه انقلاب بود.

وي گفت: پيشگيري در ارتکاب جرايم و اهميت آن بر کسي پوشيده نيست. در سالهاي گذشته اقدامات پيشگيرانه و پيشدستانه را افزايش داديم و شاهد کاهش جرايم بوده ايم. مطمئنا برخي از جرمها بر اثر جهل افرادي که مرتکب مي شوند، به وجود مي آيد. بر اين اساس آگاهسازي در نيروي هاي مسلح و نيروهاي وظيفه تاثير زيادي در کاهش جرم دارد.

اشتري به راه اندازي قرارگاه آموزش در سال ۹۴ اشاره کرده و گفت: در سال ۹۴ قرارگاه جهادي تربيت و آموزش را در ناجا راه اندازي کرديم و به عنوان اولويت سال ۹۴ در سال ۹۵ آن را به اجرا درآورديم. با بررسي آمارهاي فعاليت هاي اين قرارگاه جهادي شاهد کاهش ميزان جرايم بوديم.

سالانه ۳۰ ميليون تماس با ناجا ثبت مي شود

وي گفت: افزايش رضايتمندي از کارکنان ناجا به خاطر آگاه سازي و آموزش هايي بوده است که منجر به کاهش قابل توجه در ميزان جرايم شده است.

وي ادامه داد: ناجا سازماني است که بيشترين ارتباط را با مردم دارد و سالانه چيزي در حدود ۲۸ ميليون خدمت به شهروندان ارائه مي کند. به عنوان مثال در سال حدود چهار ميليون گذرنامه صادر مي شود و در حدود ۳۰ ميليون تماس با ناجا ثبت مي شود. در کنار اين حجم بالاي مراودات مراجعات حضوري به مراکز کلانتري ها و پليس آگاهي و پليس راهور را نيز درنظر داشت.

اشتري گفت: قرارگاه جهاني صيانت از کارکنان ناجا چند سالي است که فعاليت خود را آغاز کرده و خوشبختانه آمارها نشان مي دهد که اين قرارگاه توانسته است به اهدافي که براي آن درنظر گرفته بودند نزديک شود.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن