آخرین اخبار
کد مطلب: 166676
در گفتگو با بام ايران خبر مطرح شد :
​9دي انقلاب بصيرت ملت ايران بود /رسانه ها با تحليل مسائل، فتنه هاي شوم را مهار کردند
تاریخ انتشار : 1395/10/09
نمایش : 398
رئيس خانه مطبوعات و خبرنگاران چهار محال و بختياري گفت: قدرت رسانه ها به اندازه اي است که با آگاه سازي, اطلاع رساني و تحليل کردن مسائل مي توانند فتنه هاي شوم دشمن هاي داخلي و خارجي را به خوبي مهار کنند.
طهمورث فتاحي رئيس خانه مطبوعات چهار محال و بختياري در گفتگو با خبرنگار بام ايران خبر؛ علل خلق حماسه 9 دي را به طور کلي  چند متغيير عمده عنوان کرد و گفت: حاکميت گفتمان ديني، باورهاي ديني و ارزش هاي اسلامي مردم ، طبعيت و اطاعت از فرامين رهبري ، التزام عملي در اصل پيروي از ولايت فقيه و بينش سياسي و همچنين درک واقعي مفهوم عاشورا و پيام هاي نهضت  عظيم حسيني باعث شد که ملت بزرگ ايران خيلي جلوتر از خواص جامعه واکنش سريع نسبت به تهديدات انقلاب داشته باشند.

وي اظهار کرد: واکنش سريع مردم هميشه در صحنه ايران اسلامي نسبت به تهديدات انقلابي به صورت کامل و مردمي در غالب همه اقشار ، سليقه ها و مهم تر از همه حضور نسل سوم و جوان هاي انقلابي باعث ناکام ماندن فتنه ها شد.

فتاحي با اشاره به اينکه  حماسه 9 دي آثار و پيامد هاي فروان و ماندگاري را در داخل و خارج از کشور به همراه داشت تصريح کرد: مهم ترين پيامد حماسه 9 دي ظرفيت هاي دروني و واقعي انقلاب در مواجهه با تهديدات دشمن بود.

وي با اشاره به نقش رسانه ها درجريان فتنه 88 اذعان داشت: رسانه ها در تاريخ ايران و حوادث نقش حياتي داشتند و تمام تاريخ معاصر ايران اهداف بزرگي مانند دفاع از منافع ملي و حمايت از بخش هاي مختلف سياسي، اجتماعي و فرهنگي را دنبال ميکنند.

رئيس خانه مطبوعات چهار محال و بختياري گفت: رسانه ها مي توانند با تاثير گذاري که برجامعه دارند در مقابل با فتنه هاي شوم و پيشگيري از فتنه هاي آينده نقش موثري را داشته باشند.

فتاحي خاطر نشان کرد: رسانه ها با اطلاع رساني، بصيرت افزايي و تحليل کردن مسائل ميتوانند از فتنه هاي آينده ، برجسته سازي خطوط قرمز انقلاب و توطئه هاي شوم دشمنان جلوگيري کرده و آن را مهار کنند.

انتهاي پيام/530ب
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن