آخرین اخبار
کد مطلب: 166675
اولويت مديران چهار محال و بختياري:
دشت شهرکرد احيا خواهد شد
تاریخ انتشار : 1395/10/09
نمایش : 551
مديرکل حفاظت محيط زيست چهارمحال و بختياري از همگرايي دستگاه هاي استان در احياي دشت شهرکرد براي مهار گرد و غبار و آلودگي هوا خبر داد.
به گزارش بام ايران خبر؛ شهرام احمدي مديرکل حفاظت محيط زيست چهارمحال و بختياري  با اشاره به نگاه مبتني بر حفظ محيط زيست دربين مديران استان گفت: با همکاري دستگاه هاي مرتبط، اقدامات اجرايي جهت احياي دشت شهرکرد و مقابله با آلودگي هوا به عنوان منشاء توليد گرد و غبار عملياتي مي‌شود.

وي تصريح کرد: برنامه اي جهت استفاده از پساب تصفيه خانه براي ايجاد فضاي سبز، همچنين جمع آوري و پخش سيلاب به منظور حفظ پوشش گياهي در اين دشت، همچنين استفاده از آب خطوط لوله انتقال در زمان کدورت و نگهداشت آب در محل هاي بحراني دشت توسط اين کارگروه تدوين شد.

احمدي افزود: به منظور حفظ پوشش گياهي در دشت هاي بحراني استان، تشديد برخورد با افراد فاقد پروانه چراي دام خصوصاً افراد غيربومي که اهداف سودجويانه دارند در دستور کار منابع طبيعي و آبخيزداري استان قرارگرفت.

احمدي اذعان کرد: برنامه اي جامع در خصوص اقدامات لازم براي کنترل کوچ زودهنگام دامداران و خروج دير موقع آنان و همچنين انتظارات از ساير دستگاهها براي همکاري در تحقق موضوع رعايت زمان مناسب کوچ عشاير در دست تدوين است.

وي با اشاره به اهميت نگهداشت آب در دشت شهرکرد گفت: استفاده از توان دانشگاه ها و دستگاه هاي علمي و تحقيقاتي به منظور طراحي نمونه داخلي دستگاهي که بتواند چاله هاي مناسب آبخيزداري را در دشت ايجاد نمايد (ايمپلينتر) در دستور کار قرارگرفته و نتايج تحقيقات تا يکماه ديگر ارائه خواهد شد. 

انتهاي پيام/530ب


 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن