آخرین اخبار
کد مطلب: 166657
کتاب هاي پر طرفدار گردشگري فروشگاه فيديبو
تاریخ انتشار : 1395/10/07 13:05:50
نمایش : 560
کتاب هاي پر فروش #گردشگري در فروشگاه #کتاب #فيديبو معرفي شد.

به گزارش بام ايران خبر ؛ هر چند فرهنگ عمومي کتاب خواني در کشور همواره مورد انتقاد صاحب نظران بوده است و بارها شنيده ايم که ايراني ها، کتاب خوان نيستند اما با اين حال شايد وضعيت ما در خواندن کتاب الکترونيک اندکي بهتر از خواندن کتاب معمولي باشد. در اين گزارش سراغ يکي از ناشران کتاب الکترونيک رفته ايم و عناوين کتاب هاي گردشگري را بررسي کرده ايم.

فيديبو به عنوان ناشر کتاب هاي الکترونيک، کتاب هايي با موضوع گردشگري نيز منتشر کرده است که در مقايسه با ساير موضوعات چندان زياد نيست. کتاب هاي منتشر شده غالبا موضوعات عمومي گردشگري مانند معرفي جاذبه ها را شامل مي شود. در ميان همين عناوين محدود نيز کوهنوردي و طبيعت گردي بيشتر مورد توجه بوده است.

فهرست کتاب هاي پر طرفدار گردشگري فيديبو به اين صورت است:

چطور راحت و ارزان دنيا را بگرديم

سفر کردن يکي از جذاب ترين فعاليت هايي است که انسان ها در طول عمرشان انجام مي دهند، اما يکي از دلايلي که ممکن است ما را از سفر کردن منصرف کند هزينه هاي بالاي مسافرت است. قيمت بليط وسايل نقليه، هتل ها و رستوران ها، اقامت و ... گاهي آن قدر بالاست که سفر به يک جاي خاص را برايمان تبديل به رويا مي کند!

اما آدمهايي هم هستند که اين روياها را براي خودشان واقعي کرده اند، آنها با کمترين هزينه ها و امکانات سفرهاي طولاني مي روند و خيلي از نقاط دنيا را از نزديک مي بينند. سفر ارزان و جذابي که به امتحان کردنش مي ارزد!

در اين کتاب خاطرات و يادداشت هاي شخصي نويسنده را درباره سفر کردن ارزان مي خوانيم.

اکوتوريسم: اصول، تجربيات و سياستها

کتاب «اکوتوريسم: اصول، تجربيات و سياست ها» در واقع سند مقدماتي اجلاس جهاني اکوتوريسم در کبک در سال 2002 است که به وضعيت اکوتوريسم در دنيا، جريان هاي مرتبط با آن، مشکلات موجود و درس هاي آموخته شده طي سال هاي گذشته اشاره دارد.

جاذبه هاي كوهستان هاي ايران

جاذبه هاي کوهستاني ايران که در نقاط مختلف اين کشور پهناور با آب و هوايي متفاوت از يکديگر قرار دارند، فراوان است منظور اصلي ما از معرفي جاذبه هاي کوهستاني ايران متفاوت با راهنمايي براي صعود به يک قله يا بازديد از يک اثر تاريخي و يا درياچه و غار است. در اين کتاب با نقاطي آشنا مي شويد که داراي جذابيت هاي خاصي هستند، نظير ديدار يک برفچال طبيعي، امامزاده اي بر فراز يک کوه، مناطق جنگلي پيرامون يک آبادي دورافتاده و ديدني، دره ها، مراتع و دشت هاي به يادماندني و ساير مناطق از اين دست.

راهنماي آبشارهاي مهم ايران

اين کتاب بر اساس اجراي برنامه هاي کوهنوردي و در حين صعود يا بازديد و شناسايي کوه هاي ايران به طور تدريجي و بيشتر در مناطق البرز و برخي ديگر از نقاط ايران به رشته تحرير درآمده است. در اين کتاب علاوه بر راهنمايي دستيابي به اکثريت آبشارها اعم از فصلي و دائم و زمان مناسب جهت بازديد از آن ها، به معرفي يکي دو آبشار از راه دور و چند سرريز بزرگ و بسيار مشهور آب در ايران نيز پرداخته شده است تا از هر حيث مطالب کتاب جامع تر باشد.

راهنماي غارهاي مهم ايران

در اين کتاب، ابتدا نکات مهم براي اجراي برنامه هاي غارنوردي و انواع غار ذکر مي شود. آنگاه طي سه فصل، مسيرهاي دستيابي به غارهاي مهم ايران بر اساس ميزان دشواري (ساده، نسبتا دشوار، دشوار) همواره با کروکي مطرح مي شود. در فصل پاياني کتاب نيز، فهرست مشهورترين غارهاي ايران آمده است.

راهپيمايي در كوهستان

در اين کتاب راهپيمايي در کوهستان به عنوان ورزشي مفرح و ساده معرفي مي شود. سپس مسيرهاي راهپيمايي در مناطق جذاب کوهستاني ايران، همراه با مدت زمان لازم براي اجراي برنامه و کروکي مسير ارائه مي شود.

فرهنگ فن کوهنوردي و غارنوردي

در باب ورزش کوهنوردي تا به حال بسيار گفته اند و نوشته اند و براي گسترش بهتر و بيشتر آن کتاب هايي با ارزش پديد آورده اند. با اين همه جاي يک فرهنگ جامع و کوچک، که حتي المقدور فنون آن را در خود جمع داشته باشد خالي بوده است. کتاب «فرهنگ فن کوهنوردي و غارنوردي» اين جاي خالي را تقريبا پر کرده است.

كوهپيمايي در توچال

در روزهاي تعطيل تمام فصول سال، شاهد خيل عظيم مشتاقاني هستيم که به سوي کوه توچال روان هستند و عزم آن را دارند که يک روز را به دور از هياهوي شهر، در فضاي با صفاي اين کوهستان سپري کنند. در کتاب «كوهپيمايي در توچال» نويسنده مسيرهاي صعود به کوهستان توچال را مورد بررسي قرار داده است و با نقشه هاي متعدد، به تشريح اين مسيرها پرداخته است.

حماسه هاي مردم بلوچ

داستان‌هاي حماسي بلوچستان را که به صورت نظم باقي مانده، شاعراني سروده اند که خود شاهد و ناظر رخدادهاي زمان خويش بوده اند. اين سرايندگان معمولا يا روحاني بودند يا به طبقه اشراف و حکومتگر محلي تعلق داشتند. موضوع داستان هاي حماسي در سرتاسر بلوچستان يکي است و اشعار موازي نيز وجود دارد کوشش براين بوده تا روايات موثق تري ضبط و ثبت شوند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن