آخرین اخبار
کد مطلب: 166655
پورمختار در واکنش به بيانيه وزير راه؛
بيانيه آخوندي انتخاباتي است/به توليد افتخار کنيد، نه واردات
تاریخ انتشار : 1395/10/07 12:55:11
نمایش : 372
عضو فراکسيون ولايت مجلس بيانيه اخير وزير راه و شهرسازي در خصوص واردات هواپيماهاي ايرباس را انتخاباتي خواند و گفت: دولت بايد به توليد و ايجاد اشتغال داخلي افتخار کند، نه واردات.

به گزارش بام ايران خبر ؛ محمدعلي پورمختار در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص بيانيه اخير آخوندي در خصوص خريد چندين فروند هواپيماي ايرباس گفت: آقاي آخوندي در اين بيانيه از فوايد خريد هواپيماها صحبت کردند اما از مضرات آن سخني نگفتند. آقاي آخوندي بايد توضيح دهند براي رشد و پيشرفت صنعت هواپيمايي در کشور چه کردند؟

نماينده مردم کبودرآهنگ گفت: رياست سازمان هواپيماسازي کشور را آقاي منطقي برعهده دارد که چند وقت پيش مصاحبه اي انجام داده بود و به شدت از عدم حمايت دولت، عدم تامين بودجه و تعطيلي بخش هاي تحقيقاتي صنعت هواپيماسازي انتقاد کرده بود.

وي ادامه داد: محققان صنعت هواپيماسازي نيز زير فشار کمبود بودجه بيکار شدند، بارها به بنده مراجعه کردند، اما پيگيري ها به جايي نمي رسد.

عضو کميسيون حقوقي و قضايي مجلس اظهارداشت: خريد ۱۰۰ فروند هواپيما و ايجاد اشتغالي محدود در کشور در مقابل اشتغالي که براي کشورهاي اروپا و آمريکا ايجاد مي شود جاي افتخار ندارد.

پورمختار تصريح کرد: مخالف نوسازي صنعت هواپيمايي کشور نيستم. هواپيماهاي کشور ما واقعاً قديمي هستند.

عضو فراکسيون ولايت گفت: خودکفايي در توليد و توجه به اشتغال جوانان بايد موجب افتخار مسئولان باشد. منتظريم باز هم از اين بيانيه ها از سوي وزراي ديگر صادر شود. به عنوان مثال آقاي نعمت زاده بيانيه دهد که چه مقدار کالاي لوکس خارجي و خودرو وارد کرده است.

وي اين بيانيه ها را انتخاباتي خواند و گفت: اين بيانيه ها واقعيت را بيان نمي کنند و بر اساس اخبار موجود، نارضايتي مردم از دولت در حال افزايش است.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن