آخرین اخبار
کد مطلب: 166631
استقبال ايران از قطعنامه شوراي امنيت در محکوميت شهرک‌سازي اسرائيل
تاریخ انتشار : 1395/10/05 08:17:15
نمایش : 451
قاسمي با استقبال از قطعنامه شوراي امنيت، آن را نشانه‌اي از عزم جامعه جهاني در پايان بخشيدن به اشغالگري رژيم صهيونيستي و احياي حقوق مردم فلسطين خواند.

به گزارش  بام ايران خبر به نقل از خبرگزاري مهر، بهرام قاسمي سخنگوي وزارت امور خارجه ايران در پي صدور قطعنامه شوراي امنيت سازمان ملل متحد در محکوميت اشغالگري و شهرک سازي رژيم صهيونيستي تصريح کرد: جمهوري اسلامي ايران از هرگونه اقدامي که متضمن حمايت از تحقق خواسته‌هاي برحق فلسطينيان و تقويت جايگاه بين‌المللي فلسطين و در جهت مخالفت با اشغالگري رژيم صهيونيستي و سياست‌هاي توسعه طلبانه اين رژيم باشد، استقبال مي‌کند.

سخنگوي وزارت امور خارجه افزود: پرواضح است که سياست‌ها و اقدامات رژيم صهيونيستي براي توسعه شهرک‌ها در اراضي فلسطيني در مغايرت کامل با قواعد و حقوق بين‌المللي است که جمهوري اسلامي ايران بارها بر اين مسئله تأکيد کرده است. تصويب قطعنامه اخير شوراي امنيت سازمان ملل، علي‌رغم سابقه طولاني‌مدت برخي قدرت‌ها در حمايت از جنايات رژيم صهيونيستي در عرصه بين‌المللي به ويژه با استفاده از حق وتو در شوراي امنيت، به عنوان نشانه‌اي از عزم جامعه جهاني در پايان بخشيدن به اشغالگري رژيم صهيونيستي و احياي حقوق مردم فلسطين، مورد استقبال است؛ البته تجربه جامعه بين‌المللي نشان مي‌دهد که رژيم صهيونيستي به هيچ يک از ميثاق‌ها و الزامات حقوقي بين‌المللي پايبند نبوده است.

قاسمي خاطرنشان کرد: خوشبختانه آگاهي بين‌المللي نسبت به جنايات و ماهيت غاصب و اشغالگر رژيم صهيونيستي در حال افزايش است. از نظر ما، حل مسئله فلسطين نيازمند اهتمام جدي و قاطع جامعه بين‌المللي در راستاي احقاق حقوق مسلّم مردم مظلوم فلسطين و مقابله با سياست‌هاي توسعه طلبانه و اشغالگرايانه رژيم صهيونيستي است. انتظار مي‌رود جامعه بين‌المللي به ويژه سازمان ملل متحد با گذشت بيش از هفت دهه گام‌هاي اساسي و مؤثري در اين زمينه بردارد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن