آخرین اخبار
کد مطلب: 166628
روسيه مقصد جديد سفر اصفهاني ها
تاریخ انتشار : 1395/10/04 18:36:02
نمایش : 754
#عراق، #دبي، #ترکيه و #روسيه مقاصد محبوب خارجي در ميان شهروندان اصفهاني هستند.

به گزارش بام ايران خبر ؛ رئيس انجمن صنفي کارفرمايي شرکت ها و دفاتر خدمات زيارتي، جهانگردي و هوايي استان اصفهان با بيان اينکه در سال 95 روسيه به مقاصد سفر اصفهاني ها اضافه شد، گفت: کشور عراق در رتبه نخست انتخاب سفر قرار دارد.

ابراهيم توکلي پيرامون مقاصد سفر شهروندان اصفهاني اظهار داشت: نخستين مقصد سفر، کشور عراق است که در حوزه سفرهاي زيارتي محسوب مي شود، در طول سال همچنين سفر به دبي در رده دوم قرار دارد.

وي با بيان اينکه بعد از عراق و دبي، سفر به ترکيه در ميان شهروندان اصفهاني در رتبه سوم مقاصد قرار دارد، افزود: در سال 95 سفر به روسيه نيز به اين رتبه بندي اضافه شد، علاوه بر اين بايد از گرجستان و ارمنستان نيز به عنوان جايگزين هاي کشور ترکيه نام برد.

رئيس انجمن صنفي کارفرمايي شرکت ها و دفاتر خدمات زيارتي، جهانگردي و هوايي استان اصفهان درباره وضعيت سفر به کشور ترکيه گفت: در حال حاضر سفر به ترکيه به صورت تور انجام نمي شود و بعد از حادثه تروريستي هفته اخير نيز شرايط ويژه تر شده است.

وي درباره مقاصد داخلي سفر بيان کرد: عمده آمار سفرها مربوط به مشهد مقدس است که سفر به جزيره کيش نيز در رده بعدي قرار دارد، همچنين در تابستان امسال سفر به گيلان و مازندران در رده هاي بعدي قرار گرفتند.

توکلي با بيان اينکه مسافران و گردشگران اصفهان را به عنوان مقصد سفر فصلي خود انتخاب مي کنند، افزود: در فصل زمستان طبيعي است که انتخاب اصفهان به عنوان مقصد سفر کمتر از تابستان باشد اما يکي از عمده ترين دلايل اين موضوع نيز نبود هتل هاي 4 و 5 ستاره در اصفهان است.

وي ادامه داد: ما در اصفهان هتل هاي 3 ستاره در اختيار داريم اما گردشگران خارجي معمولا به دنبال اسکان در هتل هاي 4 و 5 ستاره هستند، شايد بتوان گفت هتل هاي 3 ستاره ما با هتل هاي 4 ستاره شهري مانند استانبول برابري کند اما نام هتل 4 و 5 ستاره براي مسافران بسيار مهم است.

رئيس انجمن صنفي کارفرمايي شرکت ها و دفاتر خدمات زيارتي، جهانگردي و هوايي استان اصفهان درباره برنامه هايي که بايد براي متنوع سازي مقاصد سفر انجام شود، خاطرنشان کرد: دولت بايد در اين زمينه برنامه ريزي کند، برنامه هاي تفريحي کارکنان شرکت هاي بسيار بزرگ را مي توان به سمت سفر به شهرهايي مانند اصفهان سوق داد.

وي بيان کرد: اصفهان، شيراز، يزد و حتي چهارمحال و بختياري داراي جاذبه هاي گردشگري فراواني هستند به نظر مي رسد يکي از برنامه هاي دولت بايد ارائه تسهيلات سفر به شرکت ها و موسسات با نيروي انساني زيادي باشد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن