آخرین اخبار
کد مطلب: 166626
اميري و مسلمان؛جواهر‌هاي پرسپوليسِ برانکو
تاریخ انتشار : 1395/10/04 18:14:13
نمایش : 428
دو بازيکن پرسپوليس بيش از سايرين در قهرماني نيم‌فصل اين تيم نقش داشتند.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ تيم فوتبال پرسپوليس موفق شد در آخرين ديدار دور رفت ليگ برتر شانزدهم با يک بازي خوب و حساب شده از سد سياه‌جامگان عبور کند و به عنوان قهرماني نيم‌فصل برسد.

با وجود اينکه اين بازي تحت تأثير خداحافظي احمد نوراللهي از پرسپوليس بود و سرخپوشان به همين بهانه علاوه بر بازوبند کاپيتاني، اکثر کرنرها و موقعيت‌هاي مناسب را در اختيار اين بازيکن گذاشتند و البته با وجود اينکه طبق معمول، مهدي طارمي موقعيت‌هاي زيادي را از دست داد، در نهايت شاگردان برانکو موفق شدند با اختلاف 3 گل، پيروز از ميدان خارج شده و جشن شيريني براي قهرماني نيم‌فصل‌شان رقم بزنند.

محسن مسلمان و وحيد اميري 2 مهره کليدي برانکو در بازي روز گذشته بودند. مسلمان پاس گل اول را براي طارمي ارسال کرد که در نهايت با ضربه کمال کاميابي‌نيا دروازه سياه جامگان باز شد. مسلمان روي گل سوم که توسط طارمي به ثمر رسيد هم تأثير مستقيم داشت.

مسلمان هافبک طراح پرسپوليس محسوب مي‌شود که بيشتر توپ‌ها در ميانه ميدان به او مي‌رسد. اين بازيکن چپ‌پا وظيفه انتقال توپ از خط دفاع به حمله را بر عهده دارد و بيشتر موقعيت‌هاي ايجاد شده براي طارمي از او آغاز مي‌شود. مسلمان همراه با فرشاد احمدزاده و وحيد اميري، دو چپ‌پاي ديگر تيمِ برانکو، مثلث خطرناکي را تشکيل داده‌اند که با پاس‌کاري‌هاي متوالي باعث شده‌اند پرسپوليس آمار خوبي را در ايجاد موقعيت گلزني ثبت کند.

وحيد اميري، ديگر ستاره پرسپوليس علاوه بر موقعيت‌هاي زيادي که براي مهدي طارمي ايجاد کرد، در ديدار مقابل سياه‌جامگان پاس گل دوم را براي رامين رضاييان ارسال کرد تا نقش پررنگي در پيروزي پرگل سرخپوشان داشته باشد. البته اگر اميري خوش‌شانس بود مي‌توانست نام خود را در فهرست گلزنان بازي هم ثبت کند اما دروازه‌بان سياه‌جامگان مانع از گلزني او شد.

مسلمان و اميري به نوعي کليدي‌ترين مهره‌هاي پرسپوليس در نيم‌فصل اول بودند و در بازي‌هاي زيادي موفق شدند عصاي دست برانکو ايوانکوويچ باشند.
 

اميري و مسلمان، جواهر‌هاي پرسپوليسِ برانکو
 
اميري و مسلمان، جواهر‌هاي پرسپوليسِ برانکو


منبع:ميزان

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن