آخرین اخبار
کد مطلب: 166625
تأخير چهار روزه در پرداخت حقوق معلمان شهرستاني؛ با بي‌‌برنامگي انگيزه و نشاط را از معلمان نگيريد!
تاریخ انتشار : 1395/10/04 18:10:23
نمایش : 502
چهار روز از دي ماه مي گذرد و حقوق معلمان که چند ماهي است تاريخ پرداختش از بيست و نهم هر ماه به يکم تغيير کرده هنوز پرداخت نشده است که اين اتفاق در سال‌هاي اخير بي‌سابقه بوده است. منصور مجاوري مديرکل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش امروز وعده داد که تا پايان امروز حقوق‌ها پرداخت شود.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني سازمان بسيج فرهنگيان، در حالي که هر روز ابعاد جديدي از اختلاس و سوءاستفاده مالي در صندوق ذخيره فرهنگيان آشکار مي‌شود و از سوي ديگر اخبار حقوق و دريافتي‌هاي بي حساب و کتاب به گوش مي‌رسد، هنوز خزانه، پولي را بابت حقوق دي ماه فرهنگيان اختصاص نداده است.

همين چهار روز پيش بود که خبري درباره عيدي 5 ميليون توماني به هر يک از کارکنان شاغل رسمي، پيماني، قراردادي و روزمزد فرودگاه‌ها منتشر شد و امروز هم چهارمين روزي است که از ابتداي دي ماه  گذشته است و معلمان احتمالا شب يلداي خود را با قرض گذرانده‌اند اما هنوز حقوقي دريافت نکرده‌اند.

يک معلم با اشاره به بي‌سابقه بودن اين تاخير مي‌گويد: من 24 سال سابقه تدريس دارم و اين چنين تاخيري را به ياد ندارم.

 اين معلم تهراني که کارگاه آموزشي نيز براي معلمان برگزار مي‌کند به ناراحتي معلمان بابت اين تاخير اشاره کرد و ادامه داد: يکي از معلمان که در کارگاهم شرکت مي‌کند از وضع مالي خودش شکايت داشت و مي‌گفت: شما حرف‌هاي خوب مي‌زنيد که معلم چنين و چنان باشد اما قسط عقب افتاده من و مشکلات ديگر جايي براي انگيزه‌هاي معلمي و نشاط و تلاش باقي نمي گذارد و من بايد به فکر قرض و بدهي هايم باشم!

معلم ديگري با گلايه از اين تاخير مي‌گويد: در اين مدت 12 سال تدريسم اين تاخير بي سابقه است و من نمي دانم با سر رسيد اقساطم چه بکنم. متاسفانه چند ماهي است که حقوق ها از بيست و نهمِ ماه به يکم تغيير کرده و اکنون هم اين تاخير پيش آمده است. هرچند سال گذشته نيز شب يلدا حقوق نگرفته بوديم و دوم دي ماه حقوق ها پرداخت شد.

به راستي معلماني که در شور وعده‌هاي انتخاباتي از اصلي‌ترين اقشاري هستند که شعارهاي زيباي را مي‌شنوند و همواره مسئله رسيدگي به معيشت آنان جزئي از دغدغه‌ها عنوان مي‌شود؛ چرا بايد حقوقشان تنها تا نيمه ماه کفاف مخارجشان را بدهد و ديگر اينکه پرداخت حقوق به موقع آنها مورد غفلت برنامه‌ريزان واقع شود؟

آموزش و پرورشي که شعارش اين است که بايد نگاه سرمايه اي به آن داشت و به معلم انگيزه و نشاط داد تا سرمايه انساني آينده را به خوبي و با فراغ بال تربيت کند اکنون در غم نان است و بودجه اي که مي تواند صرف گره گشايي از معيشت معلمان شود در دست مختلسان صندوق ذخيره فرهنگيان!

از يک سو با معوقه ناميدن اين سرمايه که تا 12000 ميليارذ تخمين زده مي‌شود معلمان را نااميد مي کنيم و از سوي ديگر با بي برنامگي براي پرداخت حقوق اين قشر آنها را سرگردان و آزرده مي کنيم.

مديرکل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش دو روز پيش در گفتگو با ايلنا درباره علت اين تاخير گفته بود: با توجه به اينکه گفته بوديم حقوق آموزش و پرورش در قالب سامانه يکپارچه خواهد شد، در حال حاضر ليست حقوق فرهنگيان به خزانه رفته و چک به بانک مرکزي فرستاده شده و هر زمان که بانک مرکزي موافقت کند، پول به حساب فرهنگيان واريز خواهد شد.

اما دو روز ديگر هم گذشت و اين پول واريز نشد، به همين دليل موضوع را از منصور مجاوري مديرکل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش پيگيري کرديم، وي گفت: وزارت آموزش و پرورش مثل ساير دستگاه ها است و ما اميدواريم تا پايان روز امروز پرداختي صورت بگيرد.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن