آخرین اخبار
کد مطلب: 166624
عضو سابق کميسيون امنيت ملي:
فتنه 88؛ روزنه‌اي براي اعمال تحريم‌ها / حرکت توفنده 9 دي موج فتنه را نابود کرد
تاریخ انتشار : 1395/10/04 17:57:40
نمایش : 433
عضو کميسيون امنيت ملي مجلس نهم گفت: زماني که جريان فتنه 88 شکل گرفت دشمنان هم تهييج شدند و روزنه‌‌‌اي براي امريکا جهت فشار بيشتر به کشور وارد شد و تحريم‌هاي هوشمندانه عليه ايران تصويب کردند.

به گزارش بام ايران خبر ؛ نماينده سابق مردم يزد و اشکذر در مجلس در مصاحبه با يزد آوا، اظهار کرد: فتنه 88 به عزت و اقتدار ملي ايران در سطح بين الملل، منطقه و حتي در سطح داخلي خدشه وارد کرد و مسلما جايگاهي که در سطح بين الملل براي جمهوري اسلامي قائل بودند بعد از فتنه 88 به تحليل رفت و موجب سوء استفاده دشمنان بالاخص امريکايي‌ها و اروپايي‌ها شد.

محمد صالح جوکار با بيان اينکه فتنه 88 شکاف‌هاي جدي بين وحدت و انسجام مردم وارد کرد، تصريح کرد: اين فتنه  توطئه خبيثانه‌ نسبت به انقلاب، نظام و کشور ما بود و هزينه‌هاي زيادي به کشور تحميل شد تا جايي که نظام اسلامي را به لبه پرتگاه جلو بردند و هدفشان که ساختارشکني بود را دنبال مي‌کردند.

وي با بيان اينکه اين فتنه و اقدامات آن برنامه ريزي شده بود، افزود: يکي از سران فتنه در مصاحبه‌اي که قبل از انتخابات با يکي از خبرگزاري‌ها داشته است در جواب اين سوال که اگر رأي نياوريد چه مي‌کنيد؟ گفته بود ما اين حرکت را شروع کرديم و تا تغيير ساختار نظام آن را ادامه خواهيم داد.

جوکار ادامه داد: مطرح شدن پروژه تقلب متأسفانه بيشتر در سطح نخبگان به آن دامن زده شد و موجب انحراف افکار بسياري شد که دشمنان ازآن استفاده بالايي بردند تا آنجا که در سطح وسيعي قلم زهرآگين خود را نسبت به آرمان‌ها و اهداف انقلاب به کار گرفتند و و جايگاه و عزتي که در جمهوري اسلامي در سطح بين الملل داشت، تحت تاثير قرار دادند.

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس نهم ادامه داد: قبل از جريان فتنه 88 رييس جمهور امريکا خدمت مقام معظم رهبري نامه مي‌نويسد و آنها حاضر شدند ايران را به عنوان قدرت برتر منطقه‌اي بشناسد اما زماني که جريان فتنه شکل گرفت آنها هم تهييج شدند و روزنه‌‌‌اي براي امريکا جهت فشار بيشتر به کشور وارد شد که از آن زمان بالاخص در عرصه‌هاي اقتصادي فشار وارد کردند و تحريم‌هاي هوشمندانه عليه ايران تصويب کردند.

جوکار تصريح کرد: با وجود اينکه فتنه‌گران به دنبال سست کردن پايه‌هاي نظام اسلامي بودند اما حرکت مردم در 9 دي و حضور باشکوه آن‌ها در لبيک به نداي مقام معظم رهبري در اين روز نشان از عظمت و اقتدار و پايبندي مردم به اهداف و آرمان‌هاي انقلاب بود و مردم اعلام کردند که ما در سايه بصيرت و شناختي که نسبت به انقلاب و نظام داريم همواره پيرو رهنمودهاي رهبري هستيم.

وي با بيان اينکه حرکت توفنده مردم در 9 دي ماه توانست موج اراذل و اوباش ضد انقلابي در کف خيابان را در هم بپاشد و نابود کند، افزود: اقداماتي که سران فتنه، فتنه‌گران و فتنه‌انگيزي‌هايي که برخي سفارتخانه‌هاي اروپايي در کشور ما انجام داند هيچگاه فراموش شدني نيست و بايد بدانيم که دشمنان همواره عليه ما اقدام مي‌کنند و دنبال منافع خودشان هستند و نبايد اجازه دهيم آنها از غفلت برخي سوء استفاده کنند و نظام و کشور را متحمل هزينه‌هاي گزاف کنند.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن