آخرین اخبار
کد مطلب: 166620
فوايد جالب غذا خوردن روي زمين
تاریخ انتشار : 1395/10/03 13:58:30
نمایش : 659
در اغلب کشورهاي مشرق زمين، خاورميانه و قاره آفريقا مردم نشستن و غذا خوردن روي زمين را ترجيح مي دهند. نشستن روي زمين و غذا خوردن براي افرادي که منع پزشکي ندارند فوايد جالب توجهي دارد.
به گزارش بام ايران خبر به نقل از  جام جم آنلاين از تابناک، پشت ميز غذا خوردن و يا سفره انداختن کدام بهتر است؟ اين پرسش همواره در رابطه با آداب غذا خوردن مطرح مي شود.

کارشناسان براي هر دو روش مزايا و مضراتي را برشمرده اند و درباره آن به تفصيل توضيح داده اند. در اغلب کشورهاي مشرق زمين، خاورميانه و قاره آفريقا مردم نشستن و غذا خوردن روي زمين را ترجيح مي دهند.

نشستن روي زمين و غذا خوردن براي افرادي که منع پزشکي ندارند فوايد جالب توجهي دارد که در اين گزارش با آن ها آشنا خواهيد شد.

درست نشستن و تقويت وضعيت خوب بدن

اگر هميشه روي زمين مي نشينيد و بدنتان انعطاف کافي دارد، به طوري که شانه هايتان اندکي به سمت عقب متمايل باشد و ستون فقرات کشيده و بدون قوزکردگي باشد، اين بهترين حالت براي نشستن و غذا خوردن است که باعث تقويت وضعيت مناسب بدن خواهد شد.

کمک به هضم غذا

تمرکز خون در قسمت شکم در حالت نشستن باعث ميشود تا عصاره هاي هضم غذا در معده با سرعت بيشتري توليد شوند و هضم غذا با سرعت بيشتري انجام شود.

احساس سير شدن زودتر اتفاق مي افتد

نشستن باعث نزديکي بيشتر پاها به شکم ميشود و در اين حالت به طور طبيعي احساس سيري خواهيد کرد.

مفاصل متحرک و سيال باقي مي مانند

خم شدن زانوها، قوزک پا و ران ها در هنگام نشستن براي افراد سالم باعث روان شدن و نرمي مفاصل مي شود و در نتيجه انتقال از حالت نشسته به ايستاده و يا بالعکس به راحتي صورت مي گيرد.

ماهيچه ها فعال باقي مي مانند

نشستن روي صندلي باعث مي شود تا بيشتر وزن به يک قسمت از صندلي تکيه داده شود. و در اين حالت بدن کمترين تحرک و فعاليت را دارد و شانه ها به سمت داخل منحني شده و شکم حالت شل و رها به خود مي گيرد. در اين وضعيت، ستون فقرات خم شده و شخص پشت ميز ناخودآگاه قوز مي کند. اما در نشستن روي زمين عضلات شکم، ساق پا، کمر و ران فعال و اکتيو باقي مي مانند.

جلوگيري از ابتلا به واريس

حالت نشستن روي صندلي ـ زماني که ساق پا پايين تر از ران ها قرار مي گيرد ـ نيروي جاذبه به صورت خودکار خون را به سمت پاها سوق مي دهد و از آنجا که پا در حالت ساکن و بدون حرکت است، خون به سختي دوباره به سمت قلب بازمي گردد.

نقص در گردش جريان خون، باعث ايجاد لخته هاي خون به شکل رگه هاي نازک قرمز در قسمت هاي ماهيچه اي پا مي شود که در حالت حاد از آن به عنوان واريس ياد ميشود. نشستن در حالت غذا خوردن باعث مي شود تا خون در منطقه شکم و بطن متمرکز شود و به قلب نزديکتر باشد.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن