آخرین اخبار
کد مطلب: 166604
يادداشت/
نجس سياسي!
تاریخ انتشار : 1395/10/01 13:13:44
نمایش : 826
نمي‌دانم که دروس حوزوي را تا چه مقطع و در کجا طي کرده‌ايد. يک طلبه پايه اول هم که هيچ حتي عوام که دروس تخصصي حوزه را نخوانده باشند مي‌فهمند که تعبير نجس سياسي به هيچ وجه ناظر به اصطلاح فقهي نجاست نيست تا بيانش محتاج داشتن قوه اجتهاد و امثال و ذالک باشد.

به گزارش بام ايران خبر ؛ به نقل از پايگاه اطلاع رساني خبرنگار، يادداشت فعال رسانه حجت‌الاسلام ذکريا نيکويي در واکنش به اظهارات محمدعلي آهنگران به شرح زير است:

چندي پيش محمد علي آهنگران فرزند حاج صادق آهنگران دراظهار نظري متفاوت فرمانده بسيج مستعفين سردار غيب پرور را متهم به دخالت در اجتهاد و دخالت در سياست و همچنين بدعتگذار قلمداد نموده و گفته" فرمانده بسيج بدون طي مراحل لازم جهت صدور فتوا بر صندلي افتاء و اجتهاد جلوس نموده و به نجاست سياسي عده اي که او آنها را سران فتنه خوانده فتوا داده است".
 
بايد گفت برادر عزيز جناب حجت الاسلام آهنگران تعجب مي کنم از شما که طلبه حوزوي هستيد و نمي دانم که دروس حوزوي را تا چه مقطع و در کجا طي کرده ايد.يک طلبه پايه اول هم که هيچ حتي عوام که دروس تخصصي حوزه را نخوانده باشند مي فهمند که تعبير نجس سياسي به هيچ وجه ناظر به اصطلاح فقهي نجاست نيست تا بيانش محتاج داشتن قوه اجتهاد و امثال و ذالک باشد.
 
ثانيا لازم است تعريف لفظ نجس در اصطلاح فقه و لغت که در کتب پايه اول آمده است را براي شما شرح دهم:واژه نجس از لحاظ لغت به معناي پليدي است که بهترين تعريف نجس به معناي پليدي درظاهر و باطن است لذا گاهي نجس دانستن چيزي به خاطر پليدي باطني آن است مانند آيه کريمه که خداوند مشرکين را نجس مي داند،(إنّماَ المُشرِکُونَ نَجَسُ) 
 
در اصطلاح فقه  لفظ  نجس به شيئ گفته مي شود که به خاطر شدت پليدي بايد از آن دوري و اجتناب کرد.لذا طبق نظر شيخ طوسي،شيخ طبرسي و اکثر علما لفظ نجس اگر بدون قرينه به کار رود معناي فقهي از آن برداشت مي شود حال آنکه سردار فرمو ده اند نجس سياسي(قرينه)در نتيجه معناي لغوي برداشت مي شود.
 
ثالثا چطور شما به عنوان يک طلبه که به واسطه شهرت پدر بزرگوارتان که در دوران دفاع مقدس درخشيدند در همه عرصه ها دخالت مي کنيد تا جايي که سران فتنه را تطهير و نداي آزادي آنها را سر مي دهيد.ولي فرمانده بسيج حق اظهار نظر ندارد؟
 
رابعا مگر شما ادعاي ولايت مداري نداريد؟
 
رهبر معظم انقلاب به اقتضاي عقل و شرع معتقدند راه پيش روي فتنه گران به مصداق آيه ي (اِلاَ الَّذينَ تابُوا و اصلَحُوا وَ بَيِّنوا)توبه و جبران جرم صورت گرفته و روشنگري درباره آن دروغ و ظلم بزرگ(تقلب)است.ايشان پس از گذشت 7سال از فتنه88همچنان بر حساسيت خود روي فتنه تاکيد دارند.بر همگان روشن است که ادعاي تقلب دروغ بزرگي بود و مردم ما هنوز يادشان نرفته است کساني که با کد تقلب و نامه بدون سلام (نامه اي که در آن به صراحت اعلام شده بود آتش فشان هايي در حال شکل گيري است)فتنه را کليد زدند.و خسارت به جا مانده از فتنه 8ماهه سال 88 در ابعاد مختلف امنيتي،سياسي،اقتصادي و...تا سالها قابل جبران نخواهد بود.
 
توصيه ميکنم شما هم به همان گفته فرمانده بسيج مراجعه کرده و بجاي گرفتن عکس با چهره هاي فتنه و نوشتن دلنوشته براي افراد ممنوع التصوير و مطرح کردن خود باعکس ديگران کمي درس هاي گذشته رامرور کنيد و وقت خود را بجاي صرف تحصيل بيشتر درعلوم حوزوي ياعلوم ديگر بنماييد.
        
انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن