آخرین اخبار
کد مطلب: 166594
منتقدان را به خدا واگذار مي‌کنم/ عشق دوربين نيستم
تاریخ انتشار : 1395/09/30 11:42:27
نمایش : 450
قائم مقام اقتصادي و مسئول نقل و انتقالات باشگاه پرسپوليس با تاکيد بر اينکه نقشي در آمدن بازيکنان اوکرايني نداشته است گفت: منتقدان را به خدا واگذار مي کنم.

به گزارش  بام ايران خبر به نقل از خبرنگار مهر، محمدعلي ترکاشوند که به همراه علي اکبرطاهري به پرسپوليس آمد و به عنوان معاون اقتصادي فعاليتش را آغاز کرد، ابتداي فصل شانزدهم ليگ برتر از سوي باشگاه به عنوان مسئول نقل و انتقالات معرفي شد تا بازيکنان مد نظر کادر فني را جذب کند.

برگزاري اردوي پرسپوليس در اوکراين و جذب دو بازيکن از اين کشور اما حرف و حديث هاي زيادي را براي اين مسئول بوجود آورد و حتي کار را تا جايي پيش برد که برخي اتهاماتي از قبيل دلالي را هم به وي وارد کردند. اين درحالي است که ترکاشوند تاکيد دارد هيچ نقشي از جذب اين اوکرايني ها ندارد و تنها دستورات برانکو را انجام داده است. 

محمدعلي ترکاشوند در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد اتهاماتي که به وي وارد شده و از او به عنوان آقاي دوربيني باشگاه پرسپوليس نام برده شده است پاسخ داد:

* خبرگزاري مهر: ماجراي جذب دو بازيکن اوکرايني ادامه دارد و شما هم به عنوان متهم اول همچنان بايد پاسخگو باشيد؟

- محمدعلي ترکاشوند: بنده چندين بار در اين مورد صحبت کرده ام و توضيحاتي که لازم بود را ارائه دادم اما نمي دانم چرا هنوز برخي دنبال اين ماجرا هستند. حتما دوستانشان که ايجنت هستند از اين موضوع ناراحت شده اند که چرا خودشان اين دو بازيکن را نياورده اند و به همين خاطر چند وقت يکبار اين موضوع را مطرح مي کنند.

* تاکيد آنها روي اين موضوع است که شما اين دو بازيکن را به پرسپوليس آورده ايد و از آنجايي که آنها کيفيت لازم را ندارند طبيعتا عنوان مي شود که روند انتقال آنها سالم نبوده و مسائلي پشت پرده بوده است؟

- چه مسائلي مي تواند باشد؟ چندين بار ماجرا را گفته ام اين بار هم مي گويم. بنده در هفته دوم اردوي اوکراين به جمع تيم اضافه شدم و زماني که به آنها رسيدم صحبت هاي مقدماتي در مورد حضور اين دو بازيکن صورت گرفته بود و آقاي برانکو هم تاييدشان کرده بود. ايشان به عنوان سرمربي تصميم گيرنده اصلي بودند. در روزهاي پاياني اردو آقاي برانکو بنده را صدا کردند و گفتند که کار عقد قرارداد اين دو بازيکن را انجام بدهم و من هم اين کار را به عنوان مسئول نقل و انتقالات انجام داد.

* پس چرا هنوز در مورد انتقال اين دو بازيکن صحبت مي شود و اتهاماتي دلالي هم به شما وارد مي شود؟
- دليلش را نمي دانم. شايد دوستان ايجنت ناراحت شده اند که چرا اين دو بازيکن از کانال خودشان به پرسپوليس نيامدند. به همين خاطر شروع کردند به حاشيه سازي. چندين بار اين موضوع را آقاي برانکو و آقاي خوردبين توضيح داده اند. حتي آقاي گلستاني که ميزبان ما بود وقتي متوجه شد اين دو بازيکن را جذب کرده ايم گلايه کرد که اگر شما بازيکن مي خواستيد به من مي گفتيد تا گزينه هاي بيشتري را معرفي کنم. بنده هم از ايشان خواهش کردم که از فدراسيون فوتبال اوکراين در مورد کيفيت فني اين دو بازيکن استعلام بگيرند که اين کار انجام شد و مورد تاييد قرار گرفتند.

* يعني تاييدي که فدراسيون اوکراين کرد الان و با عملکرد اين دو بازيکن در پرسپوليس از نظر خودتان منطقي است؟
- چون بنده خودم فوتباليست بودم شناخت کافي از مسائل فني يک بازيکن دارم. به نظرم اين دو بازيکنان خوبي هستند. منتهي چيزي که مطرح است اينکه آقاي برانکو حتي در زمان حضورش در تيم ملي هم از 14-15 بازيکن بيشتر استفاده نمي کرد. روش ايشان اينگونه است. به همين خاطر ممکن است به اين دو بازيکن کمتر ميدان داده باشد. وگرنه هردوي اين بازيکنان خوب هستند. برانکو به خط دفاعي تيمش اعتقاد دارد و به پلي يانسکي بازي نمي رسد. پريموف هم در همه تمرينات خوب گلزني مي کند.

* البته پريموف در بازيهاي اخير فرصت بازي کردن داشته اما نتوانسته نمايش قابل قبولي داشته باشد.
- به هرحال بازيکنان خارجي وقتي به تيم هاي بزرگ مي آيند مشکلاتي دارند. تعداد بازيکنان خارجي که در تيم هاي بزرگ ايران خيلي خوب نبودند کم است. 

* با اين شرايط به نظر مي رسد که شما انتقادات وارده را درست نمي دانيد؟
- طبيعتا. بنده با صداقت کار مي کنم و زير بار حرف زور و اين مسائل نمي روم. برخي تکليف شان مشخص است و دنبال اين هستند که تحت هر شرايطي انتقاد کنند و براي پرسپوليس حاشيه بسازند. تنها کاري که از دستم برمي آيد که آنها را به خدا واگذار کنم. همين چند روز پيش گفتند که من به طيبي بازيکن استقلال خوزستان زنگ زدم که بيايد پرسپوليس. درحالي که دروغ است و ايشان اصلا مد نظر برانکو نيست. 

* يعني اعتقاد داريد که اين مسائل با هدف خاصي مطرح مي شود؟
- قطعا. مي دانم که عنادي پشت اين مسائل است. يک عده کلا نشسته اند تا براي تيم حاشيه درست کنند. من اينها را به خدا واگذار مي کنم. پنج سال است که با آقاي طاهري کار کرده ام و هميشه از ايشان صداقت و درست کاري را ياد گرفته ام.

* اما عنوان شده که شما عشق دوربين هستيد و مدام دنبال عکس گرفتن با بازيکنان هستيد؟
- نمي دانم هدفشان از اين کارها چيست. من آن برنامه را اصلا نديدم اما شنيدم که اين مسائل را مطرح کرده اند. من مسئول نقل و انتقالات باشگاه هستم و طبيعتا وقتي بازيکني قراردادش را امضا مي کند من بايد باشم. اتفاقا من دنبال اين مسائل نبودم و عشق دوربين هم نيستم. در مورد تک تک عکس هايي که نشان داده اند مي توانم توضيح بدهم. آقاي بيرانوند و اميري همشهري من هستند و به وجودشان افتخار مي کنم. بيرانوند از من خواست که با هم عکس يادگاري بگيريم من هم با افتخار کنار ايشان ايستادم. اين دو بازيکن را هم من به پرسپوليس آوردم پس چرا کسي از خوبي هاي اين بازيکنان نمي گويد؟ از من گذشته است که بخواهم دنبال عکس و مصاحبه باشم.

* چرا اين توضيحات را به همان برنامه نداديد؟
- چندين بار خواسته ام که صحبت کنم اما آقاي فردوسي پور قبول نمي کنند که من به برنامه بروم و از خودم دفاع کنم. ايشان مي خواهد من تلفني روي خط بروم که البته قبول نکردم چون اجازه نمي دهد کسي حرف بزند و فقط خودش صحبت مي کند. مي خواست دوربين بفرستد که گفتم قبول است به شرط اينکه ما هم دوربين باشگاه را کنارش بگذاريم تا مشخص شود چه مي گوييم.

* پس همين کار را بکنيد و از اتهامات دفاع کنيد؟
- مشکل اينجاست که از همه دقايقي که مصاحبه مي گيرند ايشان هر بخشي را که خودش مي خواهد و به نفع اش هست پخش مي کند. اما وقتي که به برنامه بروم ديگر نمي تواند جلوي دهان من را بگيرد و حرف هايم را مي زنم. ما در اين دو سال توانسته ايم وضعيت مالياتي باشگاه را سروسامان دهيم و به شرايط خوبي برسانيم. سوال من اين است که چرا ايشان به اين مسائل نمي پردازد؟ چرا نمي آيد کارهاي خوب ما را هم پوشش دهد؟ در مجمعي که با وزير ورزش خواهيم داشت همه اين موارد را مطرح خواهيم کرد که کارهاي حسابرسي بي سابقه اي در باشگاه صورت گرفته و مسائل مالي شفاف شده است. 

* يکي از انتقاداتي که اين روزها از مسئولان پرسپوليس و برانکو مي شود از دست دادن ساسان انصاري است. در اين مورد هم توضيح مي دهيد؟
- ساسان را ما ابتداي فصل به پرسپوليس آورديم اما در همان هفته هاي اول و بعد از اينکه در ديدار برابر فولاد برانکو به وي بازي نداد به من زنگ زد و گفت مي خواهد برود. بنده مخالف جدايي انصاري بودم و به خود او هم گفتم. با اين حال اصرار داشت که برود. همانطور که گفتم برانکو اعتقادات فني خاص خودش را دارد و به همين خاطر به ساسان بازي نمي داد. اعتقاد ايشان اين است که به ترکيب تيمش دست نمي زند و با همان نفرات ثابت بازي مي کند. حتي اگر ساسان هم مي ماند معلوم نبود که به او بازي بدهد. الان هم به برخي بازيکنان فرصت نمي رسد. 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن